Yönetmenliğini yaptığım belgesel. İyi seyirler...

bariskonor

Moderator
Yönetmenliğini Fotoğraf ve Video Bölümü olarak Kurtuluş Özgen'le ortaklaşa yaptığım Yalnız Ada belgesel fiminin TRT Avazda yayınlanan görüntüsü.... Sesle görüntü arasında senkronizasyon sorunu olsa da eğer izlemek isterseniz diye linkini yolluyorum.
40 dakika. Kıbrıs Barış Harekatı öncesi Kıbrıs halkının durumu ve Türk Mukavemet Teşkilatının yaptıkları konu ediliyor.
İyi seyirler.
Not: İyi veya kötü eleştirileriniz her zaman bekliyorum. İyi eleştiriler gurur, kötü eleştiriler ise bize farklı düşünmeye yönlenme fırsatı verir.

https://www.youtube.com/watch?v=mVZHOfxyZ0Y

SsTeam

Yönetici
konusu bile yeter , barış tebrikler. , fevkalade olmuş. başlangıç kısımını dinlerken misafir geldi . dahageniş zamanda 40 dakikayı televizyona taşıyıp seyredeceğim. kıbrıs'a hiç gitmedim ama orada yaşanılanları askeri arşivlerdeki fotoğraflı kitaplarda gördüm okudum. 74 te 3 yalındaydım bişey hatırlamıyorum ama 78 li yıllarda babam nöbetlerinde özellikle yurdumuz insanının hangi mücadelerle ayakta durduğunu başarılara imza attıklarını bilgi veren normal okuduğumuz tarih kitaplarından farklı kitaplar ile okuma-görme fırsatını verdi bana , nezdinizde tekrar teşekkür ediyorum babama..
tekrar ellerine sağlık.

Öncelikle emeklerinize sağlık.

Siz tam olarak hangi görevi yerine getirdiniz Barış bey? Sadece yönetmenlik mi? Ayrıca yaşayan efsane Mehmet Atay ağabey ile tanışma fırsatınız oldu mu acaba?

bariskonor

Moderator
konusu bile yeter , barış tebrikler. , fevkalade olmuş. başlangıç kısımını dinlerken misafir geldi . dahageniş zamanda 40 dakikayı televizyona taşıyıp seyredeceğim. kıbrıs'a hiç gitmedim ama orada yaşanılanları askeri arşivlerdeki fotoğraflı kitaplarda gördüm okudum. 74 te 3 yalındaydım bişey hatırlamıyorum ama 78 li yıllarda babam nöbetlerinde özellikle yurdumuz insanının hangi mücadelerle ayakta durduğunu başarılara imza attıklarını bilgi veren normal okuduğumuz tarih kitaplarından farklı kitaplar ile okuma-görme fırsatını verdi bana , nezdinizde tekrar teşekkür ediyorum babama..
tekrar ellerine sağlık.
Koray Bey. Umarım beğenirsiniz. Biz de, yazılan tarihin öne çıkmayan bölümlerini tarihi yazanların ağzından iletmeye çalıştık. Bu anlamda 3 kere Kıbrısa gittik. 35 kişi ile röportaj yaptık. 140 saatlik röportaj görüntülerini world belgesine çevirdik. Her bir kelimeyi okuyarak diğer kişinin ne dediğiyle bir araya getirmeye çalıştık 350 saatlik bir kurgu süresi yaşadık. Adada toplam yaklaşık 5000 kilometre kadar yol yaptık. 1.5 yıl çalıştık ve sonunda bu film oluştu.
Benim babam da TRT Haber kameramanı olarak Kıbrısta savaştaymış. Benim adımın Barış olma sebebi de odur. Ağustos 74 doğumluyum. Film içerisinde babamın da çektiği o ünlü Ecevit'in savaş demeci var. Benim için değerli bir film oldu.
Ben de sizin nezdinizde babanızın ellerinden öpüyorum.
İyi veya kötü eleştirilerin hepsini duymak, görmek isterim

bariskonor

Moderator
Öncelikle emeklerinize sağlık.

Siz tam olarak hangi görevi yerine getirdiniz Barış bey? Sadece yönetmenlik mi? Ayrıca yaşayan efsane Mehmet Atay ağabey ile tanışma fırsatınız oldu mu acaba?
Ümit Bey
Filmin hem görüntü yönetimini hem de iki yönetmeninden birsiyim. Mehemt ağabeyle hemen hemen 17 18 yıllık ilişkimiz var. Bizim stüdyomuza gelir seslendirme yapardı. Öyle çok çok yakın değiliz ama beni bilir hatırlar.
Mükemmel sesi vardır. iyi tiyatrocudur.

bariskonor

Moderator
En kısa süre içerisinde orijinal versiyonunu yükleyeceğim. Görüntü ve ses senkronize gitmeyince çok sıkıcı oluyor.