Ymy ssyangyong avcilar/istanbul

Herkese merhaba arkadaşlar sizlerle maruz kaldığım kötü bir olayı paylaşmak istiyorum. Yardımcı olabilecek olan ya fikir belirtmek isteyen olursa çok mutlu olurum. <br>Dün sabah 2011 model Kyron 4x4 full paket aracımı 120 bin bakımı için YMY Avcılar Ssyangyong bayiisine götürdüm. Beni servis sorumlusu okan bey karşıladı. Bana nelerin değişeceğini vs anlattı. Ben de direksiyonun yolu hissettirdiğini,bakımın yapılmasını ve lastiklerimin de eskidiğini onların da değişmesini istediğimi belirttim. tamam dediler aracı incelediler ve radyatörün de değişmesi gerektiğini söylediler. Bana çıkan fatura 7 bin küsür tl oldu. faturayı ekte ve resim olarak paylaştım.aracı akşamına teslim edeceklerini söylediler ama edemediler ertesi gün öğlen 11 gibi servise vardım,işlemler bitmek üzere idi parayı maalesef ödedim sonra aracı okan beyden teslim alırken ne göreyim arka tamponu delmişler sağ reflektör kırık kaportada yamulma çökme var. bu ne hal dedim araç böyle mi teslim edilir. Sonra okan beyle ustasının yanına gittik aracı rot balans ayarı yapılırken vurduğunu söyledi.e kardeşim neden önceden söylemiyorsun farketmesem keriz gibi yollicaklar beni. Sonra okan bey yenibosna ymy de hallederiz haftaya dedi. Ya kardeşim kimse aracın değer kaybından bahsetmiyor bana abartılmış fatura kesip aracımın değerini düşürdüler üstelik keriz yerine koymaya çalıştılar. yola çıktım direksiyon aynı hiç değişen yok arka sensörler çalışmıyor,eve geldim bi baktım lastikler 2017 nin halbuki bana en son üretilen 2018 takıcaz dediler 1 yıl önceki lastikleri takmışlar. ben şimdi bu ustanın neyine güveneyim değiştirdiği parçaları gerçekten değiştirdiğini nerden bileyim radyatörüm belkide sağlamdı belki sağlam olan şeyleri yok yere değiştirdi. YMY Genel merkezini aradım pazartesi ilgileneceklerini söylediler. hakkımı aramak için tüketici mahkemesine başvurmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz. araba ve fatura ile ilgili resimleri de ekledim inceleyip fiyatların nasıl olduğunu belirtirseniz çok sevinirim.

Uğraştığınıza değmez,araçta zarar verilen yeri onarsınlar çok kötü durumda değil bu yüzden aracınızda değer kaybı yaşamazsınız,Satın aldığınız lastikler harika bir seçim olmuş aynı lastikleri kullanıyorum 2017 üretimi gerçekten fiyat performans lastiğidir,bunun haricinde evet yapılan hakikaten çok çok ayıp bişey buna tamamen katılıyorum,faturanızda yekün teşkil eden lastikler ve radyatör olmuş,keşke lastikleri dışarıdan satın alıp taktırsaydınız,bir de alt rotil fiyatları biraz piyasanın üzerinde bunun haricinde diğer kalemlerin fiyatı gayet normal,canınızı sıkmayın memnun değilseniz Şahsuvaroğluna şikayet edin detaylıca,maalesef bu tür şeyler her markanın yetkili servislerinde olabiliyor,sağlıcakla kalın

toranaga

Moderator
Geçmiş olsun. Bende Fuat bey'in yorumuna katılıyorum. Lastik konusunda aracı teslim alırken baksaydınız ve o anda değişimini talep etseydiniz iyiydi. 2017'nin 26. Haftasında kore'de üretilmiş olan bu lastikler belki 2018 başında servis stoklarına girmiştir. Üretim hattından çıkalı tam 1 yıl olmuş. Bu husus iyi muhafaza edilmiş ise çok önemli değil aslında lastik araçta ömür olarak 10 yıl kullanılabiliyor. Aracın kaporta ve tampon hasarı ise bence hasarı yapan ustanın daha önce uyarmaması ve bu serviste kaporta onarımı yapılmaması nedeniyle haberdar olmuşsunuz. Yoksa gece yaparlar ve haberiniz olmazdı. Belki kedi gözünün ikisini birden değiştirip, onları da size fatura ederlerdi. Çok takmayın. Bence de servise tamirini yaptırın olsun bitsin. Kendinizi boş yere huzursuz etmeyin derim. Bakım işçiliği ve parça fiyatları ile lastik fiyatları gayet makul.

nedimkolat

Moderator
Bu tamponun tamiri küçük onarım diye adlandırılan tanire girer oda araçta değer kaybı yaratmaz. Servis kendisi çözeceği içinde fatura çıkmaz. Bu hususları düşünerek eğerki bu işlem gerçekleşmezse tüketici hakkınızı kullanabilirsiniz.

o tamponu komple boyatmadan hallederse rutüş filan sana başına geliceklerini söyliyim hocam, tüm tamponun boyası oradan atmaya başlıyor ve her arabayı yıkattığında o boya atıyor... Ben arka tamponda o kadarcık boya atımı var diye geçenlerde komple tamponu boyattım bilgin olsun hatta senin kinden daha da azdı.

Birde servise gittiğinizde aracı devamlı yoklayın, bu ssangyong servislerinde de değil, her serviste diyorum, mercedes reno vs servisin kaderi bu şekilde Türkiyede... Babamda mercedes var, servise bıraktık mengerlere, araba bitti diye aradılar babam aracı almış aracın kadranları çalışmıyor geri götürmüş, servis; kadranlarda problem var, değişmesi lazım fiyatı 12 bin TL ... Babamda zamanım yok şuan diye eve gelmiş, ben ilk duydum şaka sandım. Arabayı aldığım gibi gittim, altını üstüne getirdim servisin, 1 saatlik işlemle eski kadranları düzelttiler değişim bile olmadı.

Aracı servise bırakıyorsanız tanıdık biriniz olsun, tanıdık biri yoksa da arada aracı alan arkadaşa kıl kıl şeyler yapın veya sorun, sizin ne kadar titiz biri olduğunu veya kıl müşteri olduğunuzu anlasın ilk kez tanışıyorsanız. İlk izlenimler çok önemli.

kimse de dememis ki, bu adamlar nasil terbiyesiz hirsiz arsiz..
memlekete bak arkadas neler normallesti...
adam 7000 lira vermis servise,hangi arabaya ssangyong...

vay arkadas. yazik gunah..

gecmis olsun birader....

Millet olmuş çakal. Ne amaçla değiştirmişler radyatörü düzgün bir bilgi yok. Büyük konuşmak gibi olmasın ama ben o arabayı o servisten çıkarmaz başlarına bela ederdim.
Çok geçmiş olsun.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Millet olmuş çakal. Ne amaçla değiştirmişler radyatörü düzgün bir bilgi yok. Büyük konuşmak gibi olmasın ama ben o arabayı o servisten çıkarmaz başlarına bela ederdim.
Çok geçmiş olsun.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle katılıyorum
Herzamanki gibi bi serviszede daha...
Almayın arkadaşlar bu araçları
Alıyorsanızda ymy ve şahsuvaroğluna güvenmeyinde gitmeyinde
Özel servisleri deneyin bence
Adam 3-5 araba satıyor sattığı 3-5 arabanın servisliğinden bile müşerisini memnun edemiyor üstüne üstlük birde mağdur ediyor. Valla bişey deyimi?
Kişinin çektiği bu çile bu huzursuzluk emin olun onların umrunda bile değil

Birde servise gittiğinizde aracı devamlı yoklayın, bu ssangyong servislerinde de değil, her serviste diyorum, mercedes reno vs servisin kaderi bu şekilde Türkiyede... Babamda mercedes var, servise bıraktık mengerlere, araba bitti diye aradılar babam aracı almış aracın kadranları çalışmıyor geri götürmüş, servis; kadranlarda problem var, değişmesi lazım fiyatı 12 bin TL ... Babamda zamanım yok şuan diye eve gelmiş, ben ilk duydum şaka sandım. Arabayı aldığım gibi gittim, altını üstüne getirdim servisin, 1 saatlik işlemle eski kadranları düzelttiler değişim bile olmadı.

Aracı servise bırakıyorsanız tanıdık biriniz olsun, tanıdık biri yoksa da arada aracı alan arkadaşa kıl kıl şeyler yapın veya sorun, sizin ne kadar titiz biri olduğunu veya kıl müşteri olduğunuzu anlasın ilk kez tanışıyorsanız. İlk izlenimler çok önemli.
Kıllık her zaman iyidir :laz-2::laz-2::laz-2::e050:

dtandogan

Moderator
Servis sadece ssangyong icin sikintili degil tum markalarin servislerinde sikinti var. Zaten adam gercekten iyi bir usta olsa 2bucuga 3 bine serviste calismaz. Iki saatte bi baski balata yapar 500 lirasi var ida en azindan. 800 el emegi veren arkadas gordum. Aman sigortam oksun aman 9 5 calisayim diyen ve ozelde ya tutturamazsam diyen adam calisir. Avcilar servise bi defa gittim vakum modulatoru degistirmek icin arka sileceginde lastigini degistiriverin dedim degistirirkende o kol kiriliyor dikkat et dedigim halde gozumun onunde kirdi. Ha onemli mi onemli degil iki yil once 35 liraydi. Valisan arkadas abi ben oderim dedi. Odetmedim. Oda orada ekmek yiyor her insan hata yapar dedim. Ama arabayi vurmak ve onu soylememek cok farkli bisey. Bi yavsaklik soz konusu

İşte bende onu söylüyorum
Bu yavşaklıkların çoğu yetkili olan ymy de
Nissanım var servisten çok memnunum
Fiat’ım var çok memnunum
Jeep im var çok memnunum
İnan hiç bir serviste bunların yaptığı olmaz
Bi korando spors aldım abicim araba Harika ama servis yedi bitirdi beni pisikolojikmen
Sonunda müdüre dedim sizin yüzünüzden satıyorum dedim
Ama eskiden İstanbul’da bi Çakıroğlu yetkili servi vardı adamlar harikaydı
İşinin ehli
Fiyat güzel
Arızayı söylemene bile gerek yok
Usta iki tur at de
Bütün arızaları ve çözümlerini söyleyip hallediyorlardı
Serviscilik budur bence

Geçmiş olsun bende yenibosna servisle olmasada satış esnasında bir problem yaşadım aylarca aradım çözemedim .Genel merkezi aradım şilayet kaydımı oluşturduktan sonra bir hafta içerisinde maduriyetim giderildi.Genel merkezi arayın çözüm konusunda yardımcı oluyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi