Yıl sonu kampanya

Selamlar;

Foruma dün itibari ile katıldım.

Kucucuk bir sehirde yasadıgım icin, hf sonları kullanmak ve genelde uzun yolda - sehirlerarası ( git gel 250 km max) kullanacagım bir arac bakıyordum. saglam - oturaklı agır olsun dedim ve mayıs 2014 de honda civic aldım. 1,5 ay sonra bir sabah erken vakit kalkıp uzun yola cıktıktan sonra donus yolunda bir an dalmam sonucu sarampole uctuk - takla vs derken arac pert oldu. allaha sukur ben de sıyrık bile olmadı, burda hondanın hakkını vermek lazım.

simdi boyle de bir tecrubeden sonra daha saglam oturaklı ve agır bir arac icerisine girdim. Korando sports butceme uygun ve arastırmalarım sonucunda bazı dezavatantajları haricinde ideal bir tercih gibi cıktı. ( 2.el piyasasında fiyatların dusmesi, yedek parca pahalılıgı, biraz tekelvari bir servis hizmeti vs )

simdi 2.el ile sıfır almak arasında kaldım. Peder Bey boyle bir arac almaya karsı cıktıgı icin destegini geri cekti, simdi 2.el alayım desem bu tür arac ile ilk deneyimim olacak, haliyle tecrübesizim, anlayamam diyerek kendime güvenemiyorum, sıfır alayım diyorum tek basıma gidip.

sorum şu; bekleyip kasım - aralık ayında acaba guzel kampanyalar gelir mi? nakit alımda cok fark eder mi? ya da 55.000 km de 2.el'e 35 bin verip ama tabi bu 2011 ssangyong actyon sports olacak alayım mı ?

tavsiyelerinizi beklerim. Teşekkürler şimdiden.

F

falken34

sıfır alınacaksa 2ci elde değer düşecektir. bunedenle alındığı zaman 3 yıl binilecek diye hesaplanmalıdır.

ikinci elin artısı ise düşük fiyata alınır.satarken düşük fiyata satılır...temiz araç olduktan sonra 2.el daha mantıklı..:)

yılsonuna doğru kampanyalar olur.neticede elde kalan araçları elden çıkarmak zorundalar..

SsTeam

Yönetici
merhaba.. ilk 2012 de korando c almış ve isyan etmiştim ki benim satın almamın hemen ardından fuara girdiler ve fuarda bir indirim yaptılar . fuarın ardından daha bir ay geçmedi bir de destek te bulundular 2 bin tl yakıt yardımı biraz sıkıştırısan bunu 4 e kadar çıkartmışlar duyduğum kadarı ile. ben aracı 67 bin trink satın aldım arkadaşlar 59 bine sadece 1 ay kadar sonra sattılar. 57 bine bile alan olmuş sanırım , hatırlamıyorum bu konulara ilişkin veriler toplamıştım ama kaybettim daha önemli problemlere daldıkk.. neyse buradaki fark ta yetmezmiş gibi 2013 aralık ayında daha düşük fiyat olur düşüncesi ile gittim ve 99 bine REXTON aldım 67 binlik aracıda 51 e verdik. 5 bin de burada kaybettik 94 e kadar araç satmışlar aynı dönem. KISACA SADECE 2 YILDA TOPLAM YAKLAŞIK 20 BİN TL ZARAR ETTİM KENDİLERİ SAYESİNDE. şimdi burada 2. eli 51 bin tl olan bir aracı 1 yıl sonrası için 67 bine satıyorlar ve fuar arafesinde bile olsalar fiyat politikları belirli. tamam serbest piyasa ama birazda müşteriye doğru kulak verilmeli , bir defalık satış mantığı ile bakmamalı. ki ben buna ramen 2. aracıda aldım çünkü basiretim bağlandı. şimdi buradan çıkacak ders : falken34 ve barjen kardeşlerime katılıyorum sıfır almak için bence önce fuara kadar teklif alın YAZILI , SONRA yıl sonuna kadar bekleyin tekrar teklif alın YAZILI ve hatta yılbaşı yapın , belki ötv lerde düşecek , ardından TEKRAR YAZILI teklif alın ve verdikleri imkana bakın , yakıt vs. tüm takviyelerle rakam neye geliyor. bu arada 2. el de araştırın ve hata ellerindeki 2. el araçlara da ucuk kaçık fiyat teklifi verin , ömer bey di sanırım 2. elden sorumlu müdür. önce ikinci el sonra sıfır fiyatları , kannatim size sıfır araç satacaklar ve en azından sizin istediğiniz fiyata olabilecek diye kanat ediyorum. tabi forum sayfamızıda ziyaret ediyorlar bu yazıyı gördükten sonra ne kadar inandırıcı gelirsiniz onuda bilemiyorum. ama açık davranmadıkları ve tuturabildikleri fiyattan sattıkları için sıkıntılı bir süreç. Bu nedenlede olabilecek en zararsız ve ii fiyattan satın almaya bakın. bu arada forumlardaki diğer konularımızda lütfen ziyaret edin , araçlar hakkındaki şikayet memnuniyet vs. konuları iyi tartın , sonra kararınızı verin.

cavdare

Moderator
bence bu tür bir araç alacaksan 4*4 almalısın...dolayısıyla 2. el actyon sport almalısın...düşük kilometreli servis bakımlı bir araç alırsan sorun yaşamazsın herhalde...bu araçların ikinci eli henüz tam oturmadığı için ikinci elde fiyatlar çok cazip...30-38 arası 2010-2012 model araçlar bulabilirsin...ben otomatik vites sevmiyorum-almamda, ama araç dolu olsun istiyorsan otomotik tercih edebilirsin...bence kendine önce şu soruyu sor: 43 civarlarına 4*2 2014 korando sportmu 31 civarlarına 4*4 2010 actyon sportmu? eğer korando diyorsan aralık ayını bekle...

cevaplarınız için teşekkür ederim.

ocak 2015 e kadar 2.el temiz ve düşük km'li actyon sport bakıcam. bulursam alırım. bulamazsam ocak 2015 de korando sport sıfır için bayiye ölü fiyat hallenmesi yapıcam. ya nasip.

SsTeam

Yönetici
Bir fikrim var ama ne kadar fayda eder yada sizler onaylarmısınız bilmem. :confused: Fuar nezaman bilemiyorum ama anladığım kadarıyla fima reklam yapabilmek için fiyat indirimine gidiyor. Acaba diyorum eğer ulaşabiliyorsak iyi bir kaç reklam fikriyle bu adamların karşılarına çıksak, bizim araç fiyatlarında yada daha sonraki sundukları hizmetlerde bir kazancımız olurmu ne dersiniz :confused:

cavdare

Moderator
daha önce ssangyong a mesaj atmıştım, bakım ve parça fiyatlarıyla ilgili olarak,bunlar aracın ikinci elini etkileyen en önemli unsurlardan ikisi. ikinci el piyasasıda doğrudan sıfır piyasasını etkiliyor..maalesef cevap verme zahmetine girmediler. tamam ben dedim diye fiyat düşürsün , kampanya yapsınlar demiyorum ama en azından maili okuduklarını belli eden bir cevap yazsaydılar iyi olurdu..
ben anlamıyorum bunların bildiği başka bir şeymi var. acaba piyasaya bu kadar girmiş olmayı yeterlimi görüyorlar..ülkemizde aracın değerini, satışlarını ikinci el piyasası ve yakıt belirliyor. bizim araçların yakıtı rakiplerinden fazla değil, vergi ve fiyat avantajıda var, arabanın kaliteside iyi, ama henüz piyasada tam oturmuş değil. ben bile bazen ağır masraf çıkarır korkusuyla satmayı düşünüyorum. parça fiyatları ve bakım masraflarıyla ilgili sağlam bir garanti verilse öldürüne kadar inmem arabanın sırtından...