Yetkili servislerdeki bakim fiyat farkliklari?

IZMIR ymy otomotiv den 120000 ağır bakim için fiyat istedim 1600 lira dediler. Çok geldi tabi. Aklıma Ankara ymy yi aramak geldi. Onları aradım 1300 lira fiyat verdiler. Normal bakim fiyatlarını da sordum. IZMIR 750 iken Ankara 600. Nedir bu saçmalık. Kurumsal değil mi bunlar? Standart olması gerekmez mi? Pazarlık mı yapacağız şimdi? Güvenim kalmadı. Özel servis mi tercih etsem. Araç kyron.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen ay bakıma girdim bendende 650 tl aldılar yenibosna ymy otomotivden sanırım serbest piyasa ymylerde [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetkoksal1640

Moderator
IZMIR ymy otomotiv den 120000 ağır bakim için fiyat istedim 1600 lira dediler. Çok geldi tabi. Aklıma Ankara ymy yi aramak geldi. Onları aradım 1300 lira fiyat verdiler. Normal bakim fiyatlarını da sordum. IZMIR 750 iken Ankara 600. Nedir bu saçmalık. Kurumsal değil mi bunlar? Standart olması gerekmez mi? Pazarlık mı yapacağız şimdi? Güvenim kalmadı. Özel servis mi tercih etsem. Araç kyron.

Onur bey sahsuvaroglunun tüm turkiyede kendine ait servislerde fiyat aynıdır farklı fatura kesmeleri mümkün değil lakin 4×4 4×2 otomatik ve Manuel versiyonların bakim fiyatları bir değil sanırsam sizin aracınıza verilen fiyat farkı bundan kaynaklanıyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fiyat verirken araç bilgilerini soruyorlar. Eksiksiz verdim bilgilerimi. Kendim İzmir de ikamet ediyorum. Ankara ile arasında 300 lira fark var.

Maalesef böyle bir durum benimde başıma geldi bayilerde bakım fiyatları değişiklik göstermekte
Bu firma kurumsal ise buna nasıl izin veriyorlar ki. Zaten anlamadığım bir durum da şu: benim araç Konya dan gelmiş eski bakımları hakkında bilgi verin diyorum sistem 1 aydır guncelleniyor o yüzden goremiyorlarmis. Kofti bunlar ya.Ben bu durumu yani fiyat farklarini ymy otomotive iletişim bölümüne yazdım 2 gün oldu dönüş yapan olmadı.

Yapmayın ne kurumsallığı
Ymy den kurumsallık falan mümkün değil.
Kurumsal olabilmeleri için 40 fırın ekmek değil
40 tane fırın yemeleri gerekli.
İyi pazarlık yap kardeşim özelliklede ankara ile.
Sanırım 1000 tl ye halledersin.

Yapmayın ne kurumsallığı
Ymy den kurumsallık falan mümkün değil.
Kurumsal olabilmeleri için 40 fırın ekmek değil
40 tane fırın yemeleri gerekli.
İyi pazarlık yap kardeşim özelliklede ankara ile.
Sanırım 1000 tl ye halledersin.
Ben IZMIR deyim. Ankara yı Sadece fiyat araştırmak için aradım. Burası 1300 fiyat verseydi uğraşmadım açıkçası. Ama İzmir ymy ye Ankara dan aldığım fiyatı söyleyeceğim ya aynı fiyata yada daha altına kabul ederlerse yaptıracağım.

Merhaba, aracınızı yeni aldıysanız tanımayabılırsınız normaldır forumda bakımlarla ılgılı epey bılgı mevcut perıyodık bakımlarında agır bakımlarında ne yapılması gerekıyor yazar kullanım kılavuzlarında ayrıntılı hersey mevcut zaten, parçalarını alıp bellı bır masraf gerektırmıyorsa aracın butun bakımları ucte bır fıyatına hallolur bakımlarım kayıtlı olsun garantılı orjınal olsun belkı taksıt de yaparım kredi kartıyla fılan dıyorsanız yetkılı servıse göturun tabıki, yada benım gibi butun parçaların kendınız alıp ıyı bır ustaya aracın basında tıtızlıkle bakımlarını yaptırabılırsınız bakım kaydı olmaz ama faturalarını saklarsınız parçaların yapılanları not alırsınız hemde aracınızı tanımıs olursun bakımlarında yapılanları gorunce sonra kımse perıyodık bakım ıcın toplam 600 700 fıyat cekemez:) bu arada ızmıt ss yetkılı servıs guncel fıyatı peryodık bakım ıcın mazot fıltresı cam suyu dahıl 490 tl kı dısarda yarı fıyatına halledebılırsınız actyon sports actyon kyron herseyı aynıdır

Son düzenleme:
Ankara Ymy candır. Hem fiyat hemde ilgi alaka sağolsunyar. Geçen sene 450 idi zamlanmiş haliyle. Fırsatçılık yapılmıyor değil. Garanti bitti benim de sanayi de yâri fiyatla yaptırırsınız ki İzmir gb biryerde herturlu usta bulursunuz.

toranaga

Moderator
Onur bey ..... Bakım paketleri içinde aldıkları işçilik oran ve tutarları birbirlerinden farklı olabiliyor. İşçilik için geçen süre minimum-maksimum arasında kendilerince gerçekleştirilen süre olarak manuel işleniyor sanırım. O nedenle işçilik tutar farkları ve yedek parça için uygulamada oluşan iskonto oranları farklı tespitleri nedeniyle bu fiyat farkını oluşturuyor. İzmir YMY'de aynı fiyata yapabilecektir. Talep edin. Bende aynı şekilde fiyat farkı nedeniyle Bursa YMY'de ağır bakım ve ilave birkaç parça değişimi yaptırdım.
100-200 TL civarında ucuz yaptıracağım diye dışarıda aracı tanımayan ustalar ile iş yapmamanızı öneririm. Yetkili servisin değiştirdiği parçalar garantili ve orjinal'dir.

Arkadaşlar bugün İzmir ymy otomotiv e bizzat geldim görüşmek için. Önce bütün servislerde bakim fiyatlarının Aynı olup olmadığını sordum. Sonra ağır bakim fiyatı istedim. 1387 lira olduğunu ve fiyatın her serviste Aynı olduğunu söylediler. Telefonda verdikleri fiyatın farklı olduğunu söyledim. Yanlış anlama olmuştur falan dediler işte. Neyse lafın kısası 1285 liraya düşüyorlar. Bende kabul ettim yaptırıyorum şimdi. Diğer bakımları da sordum onları da Ankara ile aynı fiyat verdiler. Tuhaf yani. Telefonda başka yüz yüze başka ben şok. Mazeret aynı ama yanlış anlama.

Kimse yanlış anlamasın arkadaşlar ama ben korando sports umu çok sevdiğim halde servis yüzünden sattım. Ssangyong araclara lafım yok. Ama bu ymy yüzünden birdaha bu araçların kapısını bile açmam. Ymy her işinde ( araç satışından tutunda servisine kadar ) inanılmaz derecede amatörler. Bilmiyorlar bu işleri. Sanıyorlarki müşteriye kahve ikram edince, servi bekleme salonuna bilardo ve oyun konsolu koyunca bu işler yürür..!
Ama öyle değil işte. Fiyat tutarsız. İşciliklerinde iş yok. Arıza tespit olayı sıfır.
Çocukca işleri var.
Bu marka ne zaman başka bir ithalatcı firmanın eline gecerde tüm servislerde fes olup yeni servisler kurulursa o zaman 10 numara olur.
İnsanların beğenmediği bi fiat bile bunlara bin basar.
Uyanalım artık ve bunların bizi salak yerine koymasına izin vermeyelim gitmeyelim şu yetkili servislerin hiçbirine.

bariskonor

Moderator
Çok enteresan. Seven çok seviyor, sevmeyen nefret ediyor servislerden. Sevgili Ahmet Türk'ün (set) gittiği servise ben gidiyorum mesela ben de çok memnunum. Şimdiye kadar yaptıkları hiç bir şey geri dönmedi, bozulmadı. 10bin bakımı 450 civarıydı. Nisan 15den sonra tekrar gideceğim bakalım bu kez kaç tutacak. Far ampulüm bozuluyor gidiyorum ücret almıyorlar. Plakalık ya da ıvır zıvır için uğruyorum para almıyorlar. Zorla ustaya ben para sıkıştırıyorum.
Fakat bazı parçalar var ki mesela turbo mesela vites kutusu, onlar bozuldu mu adamı üzecek rakamlar çıkıyor. O zaman servis biraz pahalı oluyor. Allaha şükür daha öylesi başıma gelmedi. Bir tek ayar tutmayan direksiyon sistemim vardı. Ona 1700TL dediler. Ama sonra servisteki usta makine ile sıkıştırdı bir şeyler yaptı 15000km oldu daha ayarı şaşmadı.

İstanbulda 30 000 benzinli tivoli için fiyat araştırmıştım. En uygun gürcan otomotiv yapıyor yerleri maslak atatürk oto sanayide telefonda fiyat alıp gittinizdede ufak bir ikram daha yapabiliyorlar

YvzNazli

Moderator
Sağ kulvardan bir atak gerçekleşiyor. Lakin BAN kokusu alıyorum. Buralar hep BAN kokuyor [emoji23]

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi