Yetkili Servise Parçayı Ben Getirdim Takmayı Kabul Etmedi

Arkadaşlar merhaba;

Aracımı aldığımda ve sonrasında tüm bakım tamir vs için YMY yetkili servise götürüyorum.

Geçen yıl arazide radyatörü deldiğimde servis 1100 TL dediğinde, dışarıdan 450 TL ye tedarik ettim montajını yaptılar sorunsuz kullanıyorum 1 yıldır.

En son 100 bin bakımını yaptırdım ama o bakımda kayış değişimi olacağını bunun ise 170 TL kayış 40 TL işçilik olacağını söylediklerinde o kalsın demiştim. Çünkü işim gereği kayış tedarik edebiliyorum ve bilgim var maliyetleri konusunda.

Neyse bugün 50 TL ye aldığım ve kalitesi üst seviyede olan kayışımı alarak servise gittim ve servis sorumlusu aracıma bu kayışı takmayı reddedi

Diyaloğumuz şu şekilde;

Ben: Merhaba ben 100 bin bakımımda değiştirtmediğim kayışı kendim tedarik ettim

Servis: Olmaz beyefendi biz bunun sorumluluğunu alamayız

Ben: Beyefendi siz bir sorumluluk almıyorsunuz, servis raporuna müşteri kendi getirmiştir sorumluluk ona aittir yazarsınız olur biter dedim

Servis: Sonra arıza çıkıyor gerdirmeler bozuluyor vs vs

Ben: Araç zaten 2009 model garantisi yok, bir şeyi bozulduğunda ne olursa olsun zaten ben cebimden ödüyorum size ne gibi bir sorun yaratabilir bu?

Servis : Restauranta gittiğinizde yemeği yanınızda mı getiriyorsunuz?

Ben : Ne alakası var geçen sene radyatörü değiştirmiştik, siz bana ya benim dediğim paraya benim dediğim malzemeyle burada işlem yaptırırsın ya da al arabanı sanayide başının çaresine bak diyorsunuz

Servis: Geçen sene hata yapmışız, hayır öyle demiyoruz... uzatmayalım olmaz vs vs

Şimdi arkadaşlar servis de aklıma gelmedi ama bu servisler kazalı araçların kasko ile tamirini yaparken OEM yedek parçaları takır takır montajlıyor yani servisin bana hizmet vermesini engelleyecek hiçbirşey yok ortada ama beni kapıdan çevirdiler.

Konu ile ilgili olarak görüş düşünce ve öneriniz varsa yazın lütfen,

SsTeam

Yönetici
Konu ile ilgili maltepe genel servis'den turgay beyle konuyu görüşebilirsiniz 0 (216) 441 42 78

Konu ile ilgili maltepe genel servis'den turgay beyle konuyu görüşebilirsiniz 0 (216) 441 42 78
başka bir servisin bana yardımcı olması değil aslında mesele, ya da 150 lira fazladan vermemek konusu da değil.

elimde kayışla beni gördüklerinde zombi görmüş gibi olmaları beni kapıdan dahi sokmadan uzatmayalım vs ile göndermeleri, uzlaşma çözüm bulma yardımcı olma amaçlı değil de hadi kardeşim başka kapıya tavırları,

demek ki yarın ben aracıma serviste işlem yaptırabilmek için onların sattığı 300 liralık fren balatasını kullanmaya da mecburum ya da alıp arabamı sanayiye gitmeye...

SsTeam

Yönetici
Bende firmanın çalışma politikasını öğrenmeniz açısından numarasini vermiştim sonuçta distiribitor çalışma prensibleri firmadan firmaya değişebiliyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi