Yeni Kyron Sahibi Olarak Aranızdayım

İyi günler arkadaşlar,

artık benimde bir Kyron um var :unconscious: . İnternetten Manisa Turgutlu'da bulduğum telefon ile fiyatda anlaştığım Kyronu cuma günü satın aldım. Artık hem Kyron'um hemde Turgut'luda bir dostum var.

Aracın sahibi Hüseyin bey çok candan ,dürüst, sıcak kanlı bir arkadaş çıktı. Önceden konuştuğumuz gibi Aracı SsangYong YMY Otomotiv / İzmir'e götürdük . Ekspertiz yaptırdık. Araç da Hüseyin beyin söylediklerinden başka bir şey çıkmadı. Yalnız Servis baştan ekspertiz sonucunu yazılı veremeyeceklerini çıkan sonucu şifahen söyleyeceklerini bu hizmet karşılığı 100 tl artı kdv (118 Tl) alacaklarını söyledi. Mecburen kabul ettik.
Aracın durumu, kaportada boya değişen çıkmadı 69500 km de motor şanzuman da bir problem bulmadılar, 61000 de ağır bakımı yapılmış şuan için problemsiz iyi durumda alınabilir kriterde bir 2. el araç olduğu yönünde şifahen bilgi verdiler.

Tekrar Turgutlu'ya dönüp noter satış işlemlerini yaptık. Hüseyin bey ve Eşi bize (Kardeşimle beraber Onun Koronda Sports u ile gitmiştik) misafir perverliklerini gösterdiler. Hüseyin bey istemeye istemeye aracı bize teslim etti ,aracı hiç problemsiz ve severek kullandığını ve artık başka bir marka araç kullanamayacağını sıfırını almak için sattığını dile getirdi. Hatta İzmir serviste ekspertiz yaparken yukarda sıfır bir Rodius da sözde anlaştı. Tesadüfen İzmir serviste karşılaştığımız Koronda sports sahibi bir bey de aynı şeyleri söyledi artık başka markayı kullanmam !! Takas için anlaştığını aracını teslim edip sıfır bir Rodius almaya geldiğini işlemler için beklediğini söyledi. Aynı şeyleri kardeşimde dile getiriyor. Bunları duyunca doğru bir karar verdiğimi düşünüp seviniyorum.

Manisa Turdut'ludan İstanbula 2 araç önlü arkalı yaklaşık 560 km geldik. Ben daha önce vw Transporter kullandığım için büyük araca alışkın olduğumdan dolayı daha önce kardeşimin arabasınıda defalarca kullandığım için Manisa ya kadar aracı biraz yokladım ondan sonra İstanbul'a kadar yapıştırdık 130-140 dan hemen hemen hiç aşağı düşmeden sürdük.

Araç öncelikle çok güven veriyor . Çüsse ve ağırlığına göre seri bir araç çok rahat bir kullanımı var. Ve bayağı yüklenmeme rahmen ortalama yakıt tüketimi 0,29 krş a geldi. 90-100 sürseydim herhalde 0,25 kuruş olurdu.

İlk heyecanla bu kadar uzun yazdım kusura bakmayın. Ben gidip aracımla biraz gezeyim :mshareketliifade118 . Bütün arkadaşlarıma iyi pazarlar kazasız belasız sürüşler diliyorum..
Nail

SsTeam

Yönetici
Cevap: Kyron sahibi olarak aranızdayım

Hayırlı olsun nail abi senin adına sevindim kazasız belasız güzel günler geçirmeniz dileğiyle.

bariskonor

Moderator

Nail. Çok çok kutluyorum. Sevdiklerinizle kazasız belasız sorunsuz kullanımlarınız olsun inşallah. Sizin bu heyecanınızı ben de yaşadım. Yeni birisi SS aldıkça ilgiyle takip ediyorum. Aracın fotoğraflarını da yüklerseniz kendi adıma çok mutlu olurum. Keşke daha uzun yazsaydınız :) Sürüş izlenimlerinizi merak ediyorum.
Bakalım siz bu araçtan sonra başka araç kullanacak mısınız?
Tekrar hayırlı olsun.
Darısı başıma diyelim :)

V

vedaterdönmez

Hayırlı olsun

ahmetersin

Moderator

Nail bey hayırlı olsun güzel günlerde kullanın arcınızı

Sent from my iPhone using Tapatalk

bariskonor

Moderator

Nail Bey yerine Nail yazmışım. Düzeltiyor ve özür diliyorum.

V

vedaterdönmez

Nail bey sizide ilk toplantimiz da aramızda görmek isteriz

İsmail bey,Barış bey,Vedat bey, Nedim bey hepinize çok teşekkür ederim.
Hepimiz kazasız belasız sağlıklı kullanırız inşallah.

Barış bey sizde ilk fırsatta gönlünüzdeki araca kavuşursunuz inşallah , resimleri çektim ayrıntılı olarak koyacağım Bu gün bütün gün derileri temizlemek için uğraştım inanın şu anda elimi bile zor kaldırıyorum ama koltuklar ilk günkü gibi pırıl pırıl oldu. Şuanda kuruyorlar daha sonra özellikle sürücü koltuğunda sol kösede çatlamalar oluşmuş onların tamiri ve boyaması ile uğraşacağım sonra deri kalkanı diye bir ürünle koruma altına alacağım.

Arabayı daha almadan önce baktığım bej renkli hemen hemen bütün kyronların hepsinde özellikle şöför koltuklarında kir ve yıpranmalar gördüm . Muhtemelen alacağım araçta da aynı problemleri yaşayacağımı tahmin ettiğim için araştırma yapmıştım. Deri Klinik diye bir siteye rastladım "http://www.deriklinik.com" araştırınca der i konusunda uzman olduklarını anladım .İletişim adrreslerine baktığımda ne göreyim!! benim oturduğum semtte değiller mi çok sevindim. Dün ilk işin gidip arabayı göstermek oldu. Döşemeleri incelediler bu araç daha bize gelmeye uygun değil dediler, gelse de size 2000 Tl den başlayan fiyatlara mal olur ki buna da değmez , size önereceğimiz ürünler ile siz kendiniz daha ucuza halledebilirsiniz dediler. Bende ürünleri satın alıp (230 Tl) bu gün tarif ettikleri gibi iş koyuldum. Zoru bitti yarından döşeme sonra kuruduğu takdirde boya ve bakım ürünü uygulamasını yaparım ve döşemeler hemen hemen ilk günkü gibi olur inşallah. Ayrıntılı olarak resimleri çektim ve devam ediyorum bitince sizlerle paylaşırım inşallah.

Şimdilik bu kadar iyi akşamlar diliyorum.

V

vedaterdönmez

Merakla bekliyoruz bu deri temizleme konusunda Yardımınıza ihtiyacimiz olacak benim koltuklar da leş gibi [emoji2] [emoji2]

cavdare

Moderator

Hayırlı olsun. Allah Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Barış bey Nail yazmışsınız Bey yazmışsınız hiç önemli değil. Tanıştıktan sonra beyleri kaldırırız nasılsa,
formdaki bütün arkadaşlar pozitif yardımsever sıcakkanlı kişiler . Ssangyong sayesinde güzel dostlar edindigime seviniyorum.

Vedat bey bende çok arzu ederim. Vardiyalı çalışıyorum ,vardiya ma denk gelmezse muhakkak gelmeye çalışırım. Deri temizleme konusunda yaptıklarımı muhakkak paylaşacağım .

toranaga

Moderator

Nail bey SSangyong ailesine, aramıza hoşgeldiniz. Kazasız belasız, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun diyorum.

Turan bey , Sertaç bey Teşekkür ederim. Hep beraber kazasız belasız kullanırız inşallah ..

SsTeam

Yönetici

Hayırlı uğurlu olsun ,

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi