Yeni Korando Motor ve Şanzıman Hangi Üreticinin.

Arkadaşlar hepinize merhaba,korando aracımla ilgili bir çok bilgi duydum fakat hepsi farklı farklı. Motoru ve şanzımanı tam olarak hangi marka? Hangi markayla ortak çalışmış? Bu konuda net bir bilgi edinemedim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
Hepinize teşekkürler

Merhaba,yeni dizelden bahsediyorsunuz sanırım benim gözüm o araçta bende yana yakıla bilgi ariyorum

selamlar, malumunuz 4-5 aydir musso grand 4x4 ile aranizdayim. hanimin 308 i var onu yeni korando ile degistirelim dedik baktik, buyuk ihtimalle benzinli modelini alacagiz, yillik 15bin km kullanima gore baktigimizda 7 senede aradaki fark cikiyor. bakim masraflari da haric, araca baktigimda full modeli icin bahsediyorum, cam tavan koltuk isitma elektrikli koltuklar hayalet ekran gibi ozellikler var, musso grand kullanan arkadaslar anlayacaktir arka diz mesafesi cok daha iyi, yukseklik pek fark yok. lastikler 18 inchlik, cok hosumuza gitti, 3008 alacagimiza buyuk ihtimalle bunu alacagiz. dizelde sanirim musso grandin 2.2 lt lik motorunun ufaltilmis hali, bayinin anlattigina gore 2. bir beyin koymuslar arabaya yani kaza olduktan sonra yeni bir beyin ihtiyaci olmuyormus.

bariskonor

Moderator
Bildiğim kadarıyla motor Mahindra'nın ürettiği motor. Araştırmalarımda motorla ilgili bir başka işbirliğinden bahsedilmiyordu. Şanzıman ise AISIN miş. Bir Japon firma. %51i Toyotanın. Demek ki vites sistemi Toyota ile kardeş. AISIN 2018 verilerine göre dünyadaki en büyük 500 şirket arasında 329. sırada.