Yakıt Basınç Sensörü

Mrb. Aracın motorundan çekirge sesine benzer ses geliyordu, serviste yakıt basınç müşirinin arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Komple takım (müşir + kütüklük) dahil 1471 tl fiyat belirttiler, tek olarak satmadıklarını belirtince mecburen diğer seçeneğe yöneldim: Aliexpress. Ürünün kodunu yazınca karşıma çıkıverdi hemde 75 tl.ye.... Küresel dünyanın nimetleri...

Alper

Moderator
Çıkmacılardan da bulunabilir ama çıkmadan ne kadar sağlıklı bir sensör gelir muamma.
Parçacılara sormak lazım kodu verip de. En son çare çinden gelmesini beklemek tabi ki.

Şu anki; çıkmacıdan alıp taktığım parça, bundan önceki de arızalıydı. Bu da arızalı çıktı. Sanayiye de sordum ama bu koddan parça çıkmadı. Son çare bu oldu artık.

Tamirci arkadaşım "Bu arabayı sat, parçası bulunmuyor, uğraştırıyor" demesine rağmen Korando'ya olan tutkum daha da artıyor. Ama şu bir gerçekki internet de olmasa baya bi uğraşırdık Alper hocam.

YvzNazli

Moderator
Geçmiş olsun hocam. Sorunu zaten aşmışsınız sayılır. Numune ile parçacıya veya çıkmacıya gittiniz mi? Muadilini bulabilirsiniz belki, hani belki başka bir aracın ki de uyabilir diye söylüyorum.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resimdeki parça zaten çıkmacıdan alınmıştı. Daha öncesinde serviste denemek amacıyla Korando Sports'un aynı parçasını denediler olmadı. Zaten üzerindeki seri numaradan başkası olmuyor.

Yukarıdaki 9307z527a ve 55pp29-01 My-a seri ve kod numaralarını internette yazdığınızda parçayı bulmuş oluyorsunuz. Ford Mondeo'nun 2.0 Td motoru ile uyumlu gösteriyordu ama bulamadım.

Alper

Moderator
Ford parçacılarında vardır o zaman. Bir zamanlar Lord iken 2 tane parçacım vardı;
Oto Mert: 02125295285
Merkez Oto: 02125295299