Yağ Akiyor

Ön ve arka çamurluk yağa bulanmış,olayı çözemedim.Aracın altına yattım tertemiz..ne olabilir ki ?

nedimkolat

Moderator
Yağ yada mazot dökülmüş bir yerden geçmis olabilirsiniz. Bu kadar bulanmaya kaçağı mutlaka görürdünüz

34 HM 1267

Nedim abi,dun akşamdan beri araç hareket etmedi çok azda olsa damlıyor hala..özellikle davlumbazın oradan geliyor .

nedimkolat

Moderator
Resimlerdeki damlalar süzülmesinden dolayı olmuş gibi görünüyor, sağ tarafta motor yağı turboya gelen hortumlarda var yada fren yağı.

Motor soğutma sıvısı normal resmen motorun altına yattım hiç bir sızıntı yok..arka çamurluk ve davlumbaza kadar bulanmış olması ilginç..ayaklık kısmı alttan yağa bulanmış gibi

Alper

Moderator
Yeni yapılan yoldan zift gelmiş de olabilir çamurdan geçmiş de olabilirsin. Tekerlek dönerken sıçratmış gibi görüyorum ben.
Hiç bir sızıntı çamurluğun içinde gördüğüm gibi dümdüz lastik hizasında iz oluşturamaz.
Dediğim gibi kesin ıslak yerden geçerken lastik, yerdeki suyu davlumbaza fırlatmış.

Çocukken bisikletle ıslak zeminden geçişnce sırtım su oluyordu. O misal.

Alper Hocam akan yağ valla,kaputu açınca sol tarafta arkada bulunan radyator suyu peki onun önünde olan siyah kutu nedir..bir de fren hidrolik yagı nerede?

nedimkolat

Moderator
Su kabının önündeki siyah kutu hava filtresi. fren hidroliği de solda fren merkezi var orada. Bir yıkattırıp tekrar gözlemlerseniz daha net sonuç alınacak yada servise gösterin.

Alper

Moderator
Rica ederim hocam.
Yol kenarından bulaşmıştır. Zift katran yağ artık her ne ise.
Motorun o kısmında akacak bir yağ yok çünkü.

Yanlış alarm evet dostum,arabayı yikattim yağlar akti gitti,o günden sonra herhangi bir sorun olmadi sagol..

Alper

Moderator
Geçmiş olsun bu sayede motordaki sıvı tanklarının nerelerde ve ne olduğunu ezberlemiş oldun. İyi tarafı da bu :RpS_thumbup:

Sabah aracı çalıştırdığım da cir cir cir diye bir ses geliyor,kaputu açtım ses fanın arkasın daki kayıştan geliyor gibi geldi..ne olabilir?