Volkswagen iki yeni SUV planlıyor

SsTeam

Yönetici
VW SUV alanındaki cazibesini Touareg ve Tiguan’ın ötesine taşımak için iki yeni SUV çıkarmayı planlıyor.


Ekli dosyayı görüntüle 363

Volkswagen satış bakımından General Motors ve Toyota'yı geride bırakma hedefinin parçası olarak önümüzdeki yıllarda SUV yelpazesini iki yeni modelle genişletmeyi planlıyor.

Şirket sözcülerinden Peter Thul, yeni modellerden birinin ABD sürücülerine hitap etmesi için Tiguan SUV’dan daha büyük olacağını ve yedi kişilik araçlara alternatif sunacağını söyledi.

Şirketin Geliştirme şefi Ulrich Hackenberg’in Automobilwoche’ye verdiği bir röportajda yaptığı yorumları onaylayan Thul, diğer SUV'un Tiguan’dan daha küçük kompakt bir model olacağını belirtti.


Küçük SUV'lar tüketicilerin daha iyi yakıt ekonomisi ve daha fazla işlevsellik aradıkları Avrupa ve Kuzey Amerika’da en hızlı büyüyen hafif araç segmentlerinden biri.

2018 itibariyle dünyanın en büyük otomobil yapımcısı olmayı hedefleyen Volkswagen, Avrupa’daki azalan talebi telafi etmek için ürün yelpazesini genişletiyor.

Avrupa’da talep üst üste beşinci yıl azalmaya doğru gitse de, Çin ve ABD’deki büyüme şirketin 2012’nin ilk dokuz ayında satışlarını yüzde 9,7 arttırarak 6,71 milyon adede çıkarmasına yardımcı oldu.
 

Üst