Ufaktan Serinledik

oguzhan

Moderator
Öncelikle herkese iyi günler... Baktık abilerimiz dağ bayır geziyor bizde dereye gidip serinleyelim dedik ufak çaplı :) Her ne kadar marşpiyeller engel olsa da lastikler kabak yükseltme yok ama yine de gidiyoruz kışlık lastikleri alırken jantları 16 ya düşürüp bf goodrich all terrain lastiği taktırıp bi de peder bey izin verirse marşpiyelleri söktürmeyi düşünüyorum her ne kadar balık için gidip de balık tutamasak da oruçluyken zaman geçirip serinlemiş olduk

Filmkolik ile iletisim kurun : File too big.

4 adet 16" orjinal jantlarla birlikte BFGoodrich AT lastik var kullanmadığımız, eğer düşünürseniz bizimkilere sorayım satabiliriz belki.

baturalpoghan

Moderator
Maşallah :) kardeşim basamakları pedere sorarsan hiç söktürmez, sen söktürüp götüreceksin aracı nasıl olmuş diyeceksin :) :) genelde başta çok tepki verirler ama takip edersin bir hafta sonra tepki falan yoksa o şekil kullanmaya devam :)

basamakları sökunce yerine bakalit alman lazım. yoksa alt taraf çirkin ve bozuk durur. serviste kyron için basamaği sökersem yerine bakalit sormuştum. 600 tl civarı dediler. plastik malzemenin bu kadar pahalı olması ilginç. sanırım actyon için de bakalit aynı fiyattır.

bu arada sanırım söktürmek istediğiniz marşpiyel değil basamak olacak. marşpiyelsiz araba olur mu :))

baturalpoghan

Moderator
basamakları sökunce yerine bakalit alman lazım. yoksa alt taraf çirkin ve bozuk durur. serviste kyron için basamaği sökersem yerine bakalit sormuştum. 600 tl civarı dediler. plastik malzemenin bu kadar pahalı olması ilginç. sanırım actyon için de bakalit aynı fiyattır.

bu arada sanırım söktürmek istediğiniz marşpiyel değil basamak olacak. marşpiyelsiz araba olur mu :))
Abi buradaki basamakların altında marşpiyel yok mu ki

Abi buradaki basamakların altında marşpiyel yok mu ki
marşpiyel var fakat özellikle köşelerden olmak üzere biraz içerde. plastik bakalit ya da basamak köşelerden dönüp kapatıyor. ben kyronun sağ basamağını 15 gün önce kırdım. basamaksız kullanma seçeneğini de düşündüm. google ' da kyron ya da actyon sports yazıp görsellerde aratırsanız araçlar ya basamaklı ya da plastik bakakitli. deneme amaçlı kaportacı da 1 tanesini söktürüp bakın isterseniz..

baturalpoghan

Moderator
Bende bunlardan değil de alüminyum basamak vard, söktüm direkt sadece orjinal marşpiyelleri var, yüksek ve güzel durdu :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baturalpoghan

Moderator
orijinal marşpiyel dediğimiz serviste satılan bakalit mi? fotoğraf ekleyebilirseniz bizim açımızdan örnek olabilir..
Arabayı aldığımda böyleydi

Sonra alüminyum basamağı çıkarttım. Bu şekilde marşpiyeliyle kaldı.

Bu parçanın altında da bu şekilde marşpiyel var mı onu bilmiyorum. Marşpiyel sökülüp de mi takılıyor bu basamak?

güzel olmuş. sizinki bakalit + basamakmış. basamağı çıkarınca bakalit kalmış. diğer basamağı çıkarınca servisten bakalit almak lazım.

ugurdeniz

Moderator
1-oğuzhan , araziye çıkman doğru yolda olduğunu gösteriyor : )) aracınla o sulardan geçtiğindeki aldıgın keyif tarif edilemez dimi ?
2-bu araca anane,dede gibi yaşlı büyüklerin binmiyorsa şu yan basamakları kaldır at.
3-oğuzhan aracına "acilen" geniş yanaklı m+s karakterli lastik lazım.
4-takibindeyim , sevgiler ..

oguzhan

Moderator
lastikleri 0 almayı düşünüyoruz jantları da faarklı bi tarzda çok teşekkür ederim öneriniz için bakalit vb girerse işin içine jant o bu derken 4 bin tl ye ulaşırız gibi :) biraz tuzlu oluyor bu iş. verdiğin keyif mükemmel ama insanın içinde acaba kalmamalı o yüzden yükseltme yapanları vb çok daha iyi anlıyorum lastik ve jant kesin değişiyor gerisi nasip :)