ÖNERİ UCR Hidrojen Yakıt Destek Tasarruf Sistemleri

toranaga

Moderator
Ekli linkte bir ssangyong araca UCR sistemi takılırken görülüyor.

1-Bu aracın sahibi bizim üyemiz mi acaba bilen varmı ?
2-UCR Hidrojen sistemi taktıran kullanan varmı ?
3-Konu ile ilgili düşüncesi olanlar varsa düşüncelerini bizimle paylaşırmı ?

https://www.youtube.com/watch?v=2XwTcyK0mv4

SsTeam

Yönetici
Cevap: Ucr hidrojen sistemi

Gerçekten işe yarıyormu acaba mıknatıslı yakıt tasarruflu cihazlar gibi sahte olmasın onlarında sözde üniversiteden garanti veriyordu.

toranaga

Moderator

Ekli dosyayı görüntüle 3417Ekli dosyayı görüntüle 3418Ekli dosyayı görüntüle 3419

Uygulama resimleri gördüm bir yerde jeep'in arka bölmesine yerleştirilmesi iyi fikir gibi göründü gözüme. Sadece tam yanma sağlanması durumunda daha fazla sıcaklık elde edilecek ve bu sıcaklık pistonlarda vb. olumsuz etki edebilir mi ? sorusuna cevap bulamıyorum.
Aydın'da uygulama yapan özel opel servisi var. Cyber enerji diye bir firma var. UCR var. LPG Tüp olayı gibi yaygınlaşmaya başlamış. Yeni nesil ayırıcılar ile yaptıkları elektroliz de başarılı sanırım.

SSANGYONG Motorlarında uygulama sonucu öğrenemeyecekmiyiz ?

Son düzenleme:

YvzNazli

Moderator

Passat çok yaktığı için lpg,cng, hidrojen olaylarını bayağı araştırmıştım ve hatta bu sistemin kullanan birinin yorumlarını almıştım. Peugeout 206 normaline göre hissedilir derecede güç artışı olduğunu yakıt olarak neredeyse %50 ye yakın tasarruf yaptığını söylemişti arkadaş. Ama bizde motora zarar vereceğini düşünerek güvenip yaptıramadık. İnternette bu iş ile uğraşırken evin duvarını yıkan bir dayıya da rastlayınca iyice tırsıp vazgeçmiştik.

toranaga

Moderator

Yavuz hidrojen gazı ile tam yanma sağlama mantığı doğru bir mantık. Ama aşağıda değindiğim gibi asıl soru yanma odalarındaki ısıyı pistonların kaldırıp kaldıramayacağı. Bakalım illaki bizlerden taktıran veya tanıyan çıkacaktır diye umut ediyorum. Konuyu güncel tutarsak detay bilgilere sahip oluruz diyorum. Bizim araçlarda hidrojen kullanılırsa çok daha verimli ve sessiz, sarsıntısız çalışacağını düşünüyorum.

YvzNazli

Moderator

Motor gücünü %10-20 civarında artıracaktır.
Pistonlardaki ve yanma odasındaki kurumu temizler, motoru yeniler ve ömrünü uzatır.
Aracınızı daha uzun süre kullanırsınız. Aracınızın kontağını çevirdiğinizde aracınızın bakımı başlamış olur. Motoru temizler. Yeni kurum oluşması önlenir.
Çevrecidir, tam yanma sağlar ve egsozdan çıkan zehirli gazları %0 a indirir.
Eksozdan çıkan kara dumana son.
Sistem kullanım ömrü minimum 200bin kilometredir.
Araç muayenesinde sorun teşkil etmez. Cihaz montajlı halde muayeneye gidebilirsiniz.

Dipnot: 2012 SsangYong da %40 tasarruf olduğu belirtilmiş.
Kaynak:Cyber Enerji

İletişim Numarasından Berkan beye mesaj attım cevabı: Hidrojen kullanılan araçlarda hararette artış olmuyor aksine düşme olmaktadır. Buda motorda ısı artışı olmuyor demektir. Haliyle pistonlara zarar gelme durumu da yoktur. Fiyat olarak L1 sistem öneririm 850Tl set fiyatı dedi.

Tabi bunlar satıcı yorumu olduğu için ne kadar güvenilir tartışma konusu.

Hürmetler.

YvzNazli

Moderator

Kullanıcı Yorumunları da çok önemli dedim.

İsterseniz kendisi ile görüşebilirsiniz dedi. İsmi Haluk bey.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YvzNazli

Moderator

Haluk beyi aradım konuştum.
Aracın çekişinde artış var diyor eskiden 3 le çıktığım rampayı şimdi 4. Vites zorlanmadan çıkabiliyorum diyor. Şehir dışında sistemi uygulamadan önce 500 tl ile 1000 km yol yapıyordum diyor sistemi uyguladıktan sonra 1280Km yol yapıyor imiş. Ben farketmedim ama eşim binince aracın daha sessiz çalıştığı söyledi dedi. Sistemin ömrü ile ilgili bişey söyleyemem diyor 2000 km civarı bir km yapmış. Kendisi de bu sistemi uzun süre araştırmış ve en derli toplu ürünü Cyber Enerjide bulduğunu söyledi. Şimdilik bi sıkıntı yok memnunum diyor. Benim aracım ciddi manada çok yakıyordu diyor. Kendisi de kibar bir beyefendi ben dedim hocam sizi ben 1 sene sonra tekrar arar durum hakkında bilgi alırım dedim tabi ki dedi. Bu arada aracına 1.300.000Km yeni motor yaptırmış. Benim görüşüm sistemi uzun süredir kullanan birinden de bilgi almak gerekir.
Turan abi benim yapabildiklerim bu kadar.
Bizim makina zaten 30 krs yakıyor böyle devam. Babamın da dediği gibi ne kadar az binersek o kadar az yakar [emoji23]
Hürmetler.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toranaga

Moderator

Yavuz bende bir araba var 53,00 TL yakıt ile 375 Km. yol yapıyor. (03.04.2016 günü fulledim) yani 100 Km.'de 14 TL yakıyor. Daha az yakarım diyen birileri elbette olabilir. Araba Renault 11 GTS, herşeyi orjinal motor, kaporta ilk günkü gibi (Bursa da üretildiği andaki gibi) Az yakmasını istediğimde ve şehir içinde bu araba ile ulaşımımı sağlıyorum. Ailecek bir yerlere gideceksek te aracımız tabii ki Kyron oda ortalama 9-10 Lt.arasında yakıyor. Yani 29-35 TL/100 Km. yakıyor. Bu yakıt ile 6.5 LT benzin yakan araç ile aynı yakıtı yakıyor. Günümüzde 1,6 Lt. => motorlu araçlarda bu düzeyde yakıt yakıyor. 206'nın katalog değeri şehir içi 9,8 Lt. idi. Şu hidrojen işi olursa bizim Kyron 20 TL şehir içi yakarsa nasıl şık olmaz mı. Bu takdirde amortismanı ise 8.500-10.000 Km.'de gerçekleşir ki kullanıma bağlı olarak 1 yıldan az bir zamanda kara geçtirir. Ben ciddi ciddi düşünüyorum bu işi. Şu action sports'un sahibi çıksa bizi bir aydınlatsa iyi olacak. Tabi az yakarsa o zamanda yılda 30-40.000 Km. yol yaparım bu araba ile işin orası da başka yönü.

Son düzenleme:

YvzNazli

Moderator

Turan ağabey tabi ki az yaksa çok güzel olur. Hem az yakacak hem daha sessiz olacak hem daha iyi gidecek. Ama ne bileyim ben motor kısmında ki oynama işlemlerinde korkuyorum. :dispirited: Yanlış bir düşünce belki ama gerçekten faydalı bir sistem olsa fabrikada ki mühendisler koyardı bunu diye düşünüyorum.
Ama satıcının da dediği gibi aracın motorunda ki kurumları temizleyip yağın ömrünü uzatıyorsa gerçekten kaliteli ve faydalı ürün ama insanın içindeki amalar izin vermiyor. Bu arada senin Flash hiç yakmıyormuş abi değerler Lpg tüketimi galiba.

toranaga

Moderator

Evet Yavuz araç LPG'li yoksa 3,5 Lt.Benzin fiyatına 100 Km. hangi araç yapar. Belki sen hatırlamazsın ama LPG'nin ilk çıktığında da herkes biraz soğuk baktı. Fiyatları bugünkü değerle 2.500 TL civarında idi ve Ortalama yılda 10.000 Km. yapan kişiler 3 yılda maliyetini çıkarabiliyordu ve kara geçmeye başlıyordu. Ben 2004 model peugeot 206 yı 2010 yılında LPG'li yaptım o güne kadar acaba motora zarar verir vs. söylemlerinin etkisinde kalmıştım. Gerçi yıllar itibariyle LPG sistemleri çok gelişti. Sıralı sistem ilk başta yoktu. Bu hidrojen de aynı olacak gibi geliyor bana.. Ama deneyimleri olanlarla görüşmeden elbette riske girilecek bir mevzu değil.

toranaga

Moderator

Serkan bey videosunu yüklediğiniz sistem de aynı sistem. Aydın'daki özel opel servisi burası. Şimdilik aracın motor rektifiyesini göze alarak denenebilecek bir olay bu. Suyu H2O dan 2 mol Hidrojen ve 1 mol Oksijen (elektroliz yöntemi ile) ayıran ve hidrojeni hava filtresinden yanma odasına giden hava ile birlikte gönderen bir sistem. Türkiye de yapan birkaç yer ve marka var. Önceden bizim sitemizin üyesi bir arkadaş yaptırmış ise bilgi sahibi olalım ve ona göre biz de yaptıralım düşüncesi ile gündeme getirdim. Ama LPG'nin ilk çıktığında da aynı olay vardı.

lpg de baştan uzak durulan sistemdi ama epeyi ilerledi, ancak bilmemne66 diye bir mıknatıslı alet vardı ucuzdu ama bir işe de yaramadı. bu sistemde hepimiz önemli miktar yakıtın yanmadan atıldığını biliyoruz. eğer buradaki gaz yanma oranını %10 arttırsa bile çok tasarruf sağlar. mühendis bir üyemiz kullanır ve olumlu yorum yaparsa düşünürüm.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Alper

Moderator

Hidrojen gazıyla alakalı benim de bir merakım olmuştu. Bu sistemin kombi versiyonuna merak salmıştım. kışa girmeden önce cyber enerji'yi arayarak, bu hidrojen sisteminin kombiyi çalıştırabilecek olanını satıyormusunuz diye sormuştum, yok demişlerdi. internetten araştırdım ve kombiyi doğalgaz olmadan çalıştırabilecek seviyedeki hidrojen gazını yaklaşık 1 metrelik kocaman bir cihaz %100 olarak doğalgazsız sağlayabiliyordu. Araçlara minicik bir kutuyla ve hava filtresinden uygulamak ne kadar gerekli veya riskli bunu zaman gösterecek. Hidrojen gazı son derece yanıcı bir gaz hava filtresine giren borusunun yanıcı olmayan bakırdan ya da alüminyumdan olması gerekir.

evgo

Moderator

Arkadaşlar firmaya mail yoluyla actyon sports fiyatını sordum

Merhaba Volkan bey,
İstanbul Avrupa yakası yoğun trafik de bu araç % 20 tasarruf düzeyinde, motor gücü hissedilir derecede artmış durumda ve otomatik vites geçişleri artık kendini hissettirmeden daha rahat.
Sistem maliyeti 2750 tl dir.
Saygılarımla.

kışın yazın şu etkiyi yapıyor diye kullanıcı yorumlarına ulaşa bilirsem mantıklı gelirse bende taktırıcam

toranaga

Moderator

Volkan bey Yavuz'un araştırdığı yerde (Cyber enerji) kit fiyatı daha uygundu. 850,00 TL olduğunu yazmıştı. Fiyatlar dalgalı. Aydında da 1000 TL altında ama elektroliz ünitesinin metali Ucr'de titanyum diye geçiyor. Büyük bir ihtimalle titanyum kaplamadır. 2.500 TL bile olsa 30.000 Km. kullanımda kendini amorti ediyor.

Alper

Moderator

Gelişme var mı bu konuda? Bir ara benim de gündemimdeydi bu hidrojen sistemi.

toranaga

Moderator

Alper bey , ben bunlardan birinin sitesinde action sports uygulaması gördüm. Plakasını ve sahibinin telefonunu bilgi amaçlı arayabilirsiniz diye vermişler. Aradım ve kendisine sordum. Bana %15 civarında yakıt tasarrufu sağladığını 1 depo ile 750 Km. yapıyorken 850 Km. yol yapmaya başladığını ve aracın gücünün arttığını, ilk kalkışta daha seri olduğunu söyledi. Şirket sahibinin adını vererek benim selamımı söyleyin yardımcı olacaktır dedi. Bana çok tatmin edici gelmedi ve bu firmanın bayisi iken bayiliği bırakan başka bir firma (İzmir firması) yetkilisini aradım nedir ne değildir diye sordum. Özetle firma hidrojen sistemini kötülemedi ama hemen taktır mamamı , biraz beklememi önerdi bana. Yararlanmak için erken gibi herhalde..