Tivoli ses yalitim

Tivolinin camlarinin çok ince olduğunu ve ses yalitiminin kötü olduğunu bir ben düşünmüyorumdur sanirim. Uzun yolda tüm yol sesi rüzgar sesi motor sesi içeride. Bunun için önerisi olan var mi acaba? Kaput içi araç alti gibi yerlere izolasyon yapma imkani olduğunu biliyorum fakat konuya vakif değilim. Yardimci olabilir misiniz?

ahmetkoksal1640

Moderator
Tivolinin camlarinin çok ince olduğunu ve ses yalitiminin kötü olduğunu bir ben düşünmüyorumdur sanirim. Uzun yolda tüm yol sesi rüzgar sesi motor sesi içeride. Bunun için önerisi olan var mi acaba? Kaput içi araç alti gibi yerlere izolasyon yapma imkani olduğunu biliyorum fakat konuya vakif değilim. Yardimci olabilir misiniz?
Aynı fikirdeyim gerçekten gürültülü bir araç benim jantlar 18 inch lastikler 4 mevsim 17 veya 16 jant olsa biraz azalır diye düşüyorum ama rexton da bf goodrich takılı olmasına rağmen daha sessiz gibi. galiba yalıtımın etkisi daha fazla ama nasıl çözülür kim yapar yada ne kadar sağlıklı ve orjinal bir çözüm olur maliyetine degermi bu konuda bi fikrim yok sizi takipte olucam yaptırdığınız bir şey olursa mutlaka paylaşın [emoji4]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ziebart da 1250 tl araç altı ve tekerlek içlerine yalırım diyorlar ancak ne derece çözüm olur bilmiyorum. acaba yetkili servislerde bi çözüm var mı öğrenmek lazım

Rüzgar sesi camlarının inceliginden kaynaklaniyor ve aracin her yerini yalitim yapsanizda 100km/sa i gectikten sonra yine de duyarsınız. Lastik sesini azaltmanin en ucuz yolu camurluk iclerine yalitim yapmak. Yalitim levhalarini camurluk iclerine davlumbaza uygulayabilirsiniz. Kapi iclerine de yalitim levhasi yapistirmak suretiyle rahatsiz edici sesten buyuk oranda kurtulursunuz. Motor sesi icin prof yalitim malzemesi ve prof işçilik gerekiyor.