Suzuki S-Cross’la ayağa kalkacak

SsTeam

Yönetici
Ekli dosyayı görüntüle 351
Türkiye’de uzun süredir suskun kalan Suzuki, yeni ve iddialı modeliyle yeniden ayağa kalkmaya hazırlanıyor. İddialı bir modelle sesini duyurmak isteyen Japon marka, bu ay sonunda piyasaya sunacağı yeni crossover modeli SX4 S-Cross ile satışlarını yüzde 50 artırmayı ve büyümeyi hedefliyor.

Distribütörlüklerinin 30. yılını kutladıklarını hatırlatan Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay, “Suzuki son 2 yıldır karanlık odadaydı.

Ancak buradan çıkma zamanı geldi. Suriye krizi, döviz kurları ve faizlerin yükselmesine rağmen “ninjalar gibi” savarak, ayakta kalmak için dövüşeceğiz” diye konuştu. C-crossover segmentinde yer alan SX4 S-Cross ile yılın son çeyreğine iddialı bir başlangıç yapmak istediklerini söyleyen Kubilay, geçen yıl 1.780 adet araç sattıklarını, bu yıl ise SX4 S-Cross’la hedefi 2 bin 600 adede yükselttiklerini anlattı.


Yeniliklerin arkası gelecek

30 Eylül’de satışa sunacakları SX4 S-Cross ile ciddi bir satış sıçraması yapmayı arzuladıklarını anlatan Engin Kubilay, “S-Cross’un SUV pazarında kendi trendini yaratmasını bekliyoruz. Yılın 3 son ayında 1.300 adet SX4 S-Cross satmayı hedefliyoruz. Japonya, başlangıçta ülkemize sadece 350 araçlık kota vermişti. Ancak biz bastırdık, Türkiye pazarının önemini anlattık ve bunu yaklaşık 4 katına yükseltmeyi başardık” dedi.

Suzuki’nin, bu yılın son çeyreğinden başlayarak her yıl 1-2 yeni model lanse edeceğini vurgulayan Kubilay, “Yeni ürün stratejisinin ilk işaretleri, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek yeni SUV konseptimiz IV-4 ile ortaya çıkacak” ifadesini kullandı. Suzuki Türkiye’de yeni bir dönem başladığını da vurgulayan Kubilay, “2013’te toplam 2 bin 600 araç satarak, şirket rekoru kırmayı istiyoruz. 2014 hayalimiz 5 bin araç ve pazardan yüzde 1’lik pay almak. Suzuki markası bunu hakediyor” diye konuştu.


Vergi avantajlı motorlara sahip


Güncel SX4’ten daha uzun ve geniş olan yeni SX4 S-Cross, Avrupa’da ve Türkiye’de popüler hale gelen C crossover sınıfının bir temsilcisi. Dolgun kaputu, iri farları, yuvarlatılmış hatlarıyla dikkat çeken S-Cross, bu sınıfta yer alan rakiplerine karşı farklı kozlara sahip.
1.6 ltre benzinli ve dizel motor seçenekleriyle gelecek olan S-Cross’un her iki motoru da 120 HP gücünde. Benzinli SX4 S-Cross’ta, hem manuel hem de otomatik şanzıman seçenekleri mevcut. Dizel SX4 S-Cross ise, fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 3.8 lt yakıt tüketimi sunuyor.

Gerek dizel, gerekse de benzinli motorlarda 4x2 ve 4x4 versiyonlar bulunacak. Aynı zamanda sınıfının en büyük panoramik ‘sunroof’una sahip olacak S-Cross’un çift sürgülü panaromik sunroofu 56 cm’lik açılma özelliğiyle arka koltuktakilere ferah bir ortam sunacak. Fiyatıysa 51 bin 700 TL’den başlayacak.
 

Üst