Ssangyong, wrangler'a rakip çikartmayi planliyor

SsTeam

Yönetici
Kore'nin 60 yıllık 4x4 markası Ssangyong tarihinde yeni bir sayfa açmayı ve tasarım açısından çok iddialı bir SUV ile Kuzey Amerika piyasasına girmeyi planlıyor.%80 hissesi Hintli Mahindra firmasına ait olan Ssangyong bu yaz Tivoli adlı crossover modelini dünya çapında piyasaya çıkartıyor.

Tivoli'nin Avrupa satışlarını arttırması ve iyi bir kar getirmesi beklenirken, firma içinden kaynaklar Tivoli'nin Kore'deki üretim hattında yeni bir modelin hazırlıklarının da başladığını belirtiyor.

Ssangyong Kore'nin Land Rover ve Jeep'e cevabıydı ancak büyük bir yatırım gerektirdiği için firma şimdiye dek Kuzey Amerika'da yeterince etkin olamamıştı. Şimdi ise Ssangyong, Wrangler stili, elegan bir 4x4 ile Amerika'yı da fethetmeyi planlıyor.

Böyle bir model firmanın elini Avrupa'da da güçlendirecek. Arabanın uzatılmış Tivoli platformunda geliştirilmesi ve Tivoli ile aynı olan 1.6 litrelik 4 silindir benzinli ve dizel motorları kullanması bekleniyor.

Benzinli – elektrikli plug-in hibrit bir versiyon da planlar arasında. Ssangyong'un yeni geliştirdiği “eXGi” benzinli motorunun 3 silindir 1.1 litre turboşarjlı versiyonu da yeni model için geliştiriliyor.
 

Üst