SsangYong Tarihi

SsTeam

Yönetici
[h=2]SsangYong Tarihi[/h]​

Tarihsel, şirketin kuruluş tarihi Güney Kore Hadonghwan Motor Company organize edildiği zaman, 1954 yılında kabul edilir. Başlangıçta, şirket ABD Ordusu için cip araç üretimi yapan. Ülkenin kuzey ve güney bölümleri arasındaki aktif çatışma kesinlikle onun gelişimini tercih bu makineler için yeterince büyük bir talep var. İhracat için - bu şirket üretim ve sivil araçlar, dahil başlamak için izin verdi.Örneğin, 1967 yılında Hadonghwan Vietnam otobüslerin teslim aldı.
Modeli Korando - off-road araçların yapımında ilk deneyim. Efsanevi Jeep Wrangler acı anımsatan Car.

1976 yılında, şirket Dong-A Motor adını değiştirir. Yeni bir isim geliştirme şirketi altında daha aktif hale gelmiştir. 1979 yılında Pyeongtaek'te (Pyungtaek) yeni tesisi tamamlanmıştır. Şirketin aktif dünya pazarlarında ürünlerini tanıtmak için çalışıyor. 1984 yılında Libya'ya yapılan ihracat otobüs ayarlandı. Aynı yıl şirket adı SsangYong Grubu değişti.
1986 yılında, SsangYong Grubu üretiminde uzmanlaşmış ve Korando SUV markası otomotiv sektöründe büyük miktarda yatırım yaptı Keohwa Motors, satın aldı.
1988 yılında, o bir kompakt dört-çekerli SUV Korando geliştirdi. Bize şöhret getiren oydu.
XX yüzyılın son on Başlaması SsangYong Motor büyük bir yatırım yaptı Mercedes-Benz, ile yakın işbirliği damgasını vurdu. 1991 yılında bu tür teknik işbirliğinin bir sonucu olarak tasarlanmış otomobil ve kamyon, birimler Mercedes-Benz çok kullanılan ve 1993 yılında otomobil Musso başlattı.
Korando Aile, 1988 doğumlu yumurtadan, şimdiye kadar çok az bilinen bir şirket SsangYong hakkında söylenecek bir şey var.

SsangYong Başkan - şirketin serisinin ilk ve tek otomobil. Arabanın ilk nesil, birimleri borçlanma ve araba Mercedes, 1997-2004 üretildi ile bazı biçimsel benzerlikler sahip.

1994 yılında, o şirket motorların üretimini başlattı Changwon yılında motor fabrikası (Ulsan), açılışını gerçekleştirdi. 1995 yılında, Mercedes-Benz ile işbirliği üç yıl sonra, SsangYong Motor (MB100 olarak da bilinir) hafif kamyon Istana üretmeye başladı. Ertesi yıl bir başka araba gördüm - Yeni Korando. Bu araba aktif olarak ihraç çünkü güvenilirlik ve düşük fiyatlarla iyi bir talep zevk vardır.
SUV Musso, konveyör üzerinde bitiş tarihini çektikten sonra, şimdi isim Actyon altında yerini daha modern bir araba verdi.

1997 yılında otomobil üretimine başladı, SsangYong Motor kendileri için yeni bir niş aldı - sadece SUV ve ticari tezgahlarda üretilen önce. Başkan - Aynı yıl, şirket yeni business class otomobil. Yenilik "gergin" şasi Mercedes E-Class W124 dayanan ve bir V-şekilli shestitsilidrovym motor ile donatılmıştır.
Musso gibi aynı ders alma Musso Spor yaptı. Onun Koreliler Actyon Sports için "takas".

Ama Kore'de geç 1997 yılında ancak etkilemez ve SsangYong olamazdı bir ekonomik kriz aldı. 1997-1998 yılında, şirket, kontrol grubunda Daewoo altına girdi. Krizden sonra, 2000 yılında, şirket Daewoo kapalı bükülmüş ve bağımsızlığını kazanmış.
Bu modeli Korando canlanma markası SsangYong olduğunu. Modeli, tabii ki, bir hit değil, ama bazı başarı kazanmıştır. Büyük ölçüde uygun fiyatlı ve çeşitli organları sayesinde.

Bundan sonra, SsangYong Motor tasarım, araştırma ve geliştirme yanı sıra, pazarlama ağı ve garanti programlarının yeniden odaklanmış sırasında bir iç reorganizasyon başladı.
Kocaman İcra ikinci nesil Başkanı yanı sıra selefi, bir Mercedes E-Class W124 dayanan ve amiral gemisi marka SsangYong olur.

2000 yılında SsangYong modeli Başkanı CM500 üretir. . Uygun fiyatlı ve modern SUV - Model Korando Enerji Ödülü 2001 yılında ödül aldığı Rönesans 2001 model Rexton çıkmasına katkıda bulunmuştur. 2002 yılında fonksiyonel bir pikap SsangYong Musso Spor üretti. Aynı zamanda Çin'de SsangYong kendi teknik merkezi açılır.
Rexton Naberezhnye Chelny "ikamet" aldı ve genellikle sanatçısını SsangYong siyah bir koyun gibi görünüyor. Bu İtalyan tasarım stüdyosu ItalDesign icat beyaz kargalar, daha iyi olurdu, Koreliler artmıştır.

2003 yılı sonlarında, şirket 2.7 litre dizel motor kapasitesini yüklü bir yolcu sedan, SUV Yeni başkan ve Yeni Rexton başlattı. 2004 yılında, pazar fonksiyonlu araba Rodius / Stavic sunuldu.
O yüksek sesle aramalar SsangYong Rexton II, aslında, - iyice birinci nesil otomobil modernize.

SUV Kyron, kendi sınıfındaki en sıradışı araçlar belki de. Ve özgünlüğü sadece görünüşte ortaya çıkar. SsangYong otomotiv tasarımı de özel bir görünüm ile insanları şaşırtmak için kesildiğinde asla.

Hisselerinin% 49 SsangYong Çinli şirket SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) edinilen - Ayrıca 2004 yılı sonlarında, şirket yeni yatırımlar aldı. Ve 2006 yılında, iki yeni model tanıttı.Actyon Sports - tabanı, inşa Actyon geçit ve pikap.
Huge mamontopodobny minivan SsangYong Rodius (Stavic) duygu ve kabus bir fırtına olduğunu.

Crossover Actyon - Bu gizemli Güney Koreli marka otomobillerin yeni bir dönem.

Rusya'da SsangYong resmi distribütörü araç ve yedek parça temini ve reklam destekli ürünler biten tüm gerekli faaliyetleri yürüten şirket "Severstal-Auto" dir.
SsangYong Actyon Sports pickup için yüksek fiyat aniden garip görünüyor engeller.

Yürütme sedan konsepti - son gelişmelerden SsangYong biri. Araba WZ adı altında saklanıyor, ama kitle üretimde onun görünümünü ise - sadece bir zaman meselesi.

Onları resmen Rusya ve diğer modellerinde Kore'de toplanan SsangYong, satılan yanı sıra Rus fabrikasında Naberezhnye Chelny ZMA, SUV Rexton ve Kyron üretti.
 

Üst