SsangYong Servislerindeki Mantığı Anlamıyorum.

iyi günler arkadaşlar,

hepinizin bayramını kutlarım.

ben tuzla merkez servisine titreme sorunu için gittim. bir arkadaş yaklaşık 15 - 20 dk benimle birlikte arabayı kullandı.

Arabada azda olsa bir titremenin olduğu ve bunun için tüm otomatik şanzımanın sökülmesinin gerektiğini , revizyon yapılmasını gerektiğini söyledi. (revizyon nedemek onuda anlamadım ;) )

Bunun maliyetinin ne kadar olduğunu sordum.yaklaşık 15 -20 dk bekledim.maliyetinin 2120 lira olduğunu söylediler.:confused:

ben bu ücretin çok fazla olduğunu otomatik şanzımanda bir problem olmadığını,sökülmesinin gerekmediğini söyledim.çünkü şanzımanın ilk alındıği gibi aynı performansda çalışıyor. geçişlerde bir sorun yok. maşallah diyeyim.

kendileri yapılması gereken işlemin bu olduğunu tekrar ettiler. Sadece ufak bir titreme için düzgün çalışan şanzımanı söktürmeyeceğimi söyleyip herhangibi bir tartışma yapmadan oradan ayrıldım.

Bana 2. ve 3. bir yöntem söylemediler. Direk olarak en masraflı ve kendileri için en kolay yolu söylediler.
Müşteri gelmiş hemen yolalım mantığıyla yaklaştılar en azından ben bunu hissettim.
Belki daha dikkatli bir inceleme yapsalar sorunu daha az masraf ile çözeceklerdi. Ama bana bunu hiç önermediler.
Benim bu oyuna gelmeyeceğimi anlayınca bana olan ilgilerini azalttılar.bende bir tartışmaya girmeye gerek görmeden oradan ayrıldım.

Ufak bir problemden dev bir şey çıkarmaları benim hoşuma gitmedi.:mad:

Servisler bu mantık ile çalışmamalı.

Müşterinin bir problemi var onu nasıl en uygun şekilde çözeriz diye çalışacaklarına ondan nasıl en fazla parayı koparırız hesabını yapıyorlar.

işte bu mantık benim hoşuma gitmedi. En azından ben öyle hissettim.

hepinize araçlarınızla kazasız belasız yıllar dilerim.Allah servis yolu göstermesin.

SsTeam

Yönetici
Cevap: Servislerdeki mantığı anlamıyorum.

Bu konuda tuzla servisinede cevap hakki doguruyor birde onlari dinlemek lazim gercekten yapilmasi gereken islem zarurimi degilmi,

ahmetersin

Moderator

öncelikle geçmiş olsun. 2011 kyronumuz 86000 km civarında ben sadece rodaj için ilk bakıma aldığım yere gitmiştim sonrası hep orda oldu ve kaza vs. durumlardada oraya giderim bana hiç o tarz sorun çıkartmadılar. servis müdürüyle görüşmenizi tavsiye ederim. olumlu veya olumsuz her türlü sorunuzla ilgilenmek zorundalar. belki ordaki bir personelin işgüzarlığı olabilir. kimsenin günahını almamak lazım tabi. başka servise göstermeyi denedinizmi peki?

F

falken34

Bencede servis müdürü muhsin abi yle görüşün. Teknik olarak da bilgilendirecektir sizi.

rextonmert

Moderator

Bir kaç yerle görüşüp iyice araştırdıktan sonra sökülmesi gerekir servislere bakılırsa hemen söküp değiştirelim derler.Tabiki buda ciddi maliyet.

SsTeam

Yönetici

Yenibosna servis müdürü selçuk bey ile görüşün bizim üyelerimize özel ilgi alaka ve yardımcı olamaya gayret gösteriyorlar sizinde sorunlarınızı en makul seviyede çözeceklerine inanıyorum.

SsTeam

Yönetici

iyi günler arkadaşlar,

hepinizin bayramını kutlarım.

ben tuzla merkez servisine titreme sorunu için gittim. bir arkadaş yaklaşık 15 - 20 dk benimle birlikte arabayı kullandı.

Arabada azda olsa bir titremenin olduğu ve bunun için tüm otomatik şanzımanın sökülmesinin gerektiğini , revizyon yapılmasını gerektiğini söyledi. (revizyon nedemek onuda anlamadım ;) )

Bunun maliyetinin ne kadar olduğunu sordum.yaklaşık 15 -20 dk bekledim.maliyetinin 2120 lira olduğunu söylediler.:confused:

ben bu ücretin çok fazla olduğunu otomatik şanzımanda bir problem olmadığını,sökülmesinin gerekmediğini söyledim.çünkü şanzımanın ilk alındıği gibi aynı performansda çalışıyor. geçişlerde bir sorun yok. maşallah diyeyim.

kendileri yapılması gereken işlemin bu olduğunu tekrar ettiler. Sadece ufak bir titreme için düzgün çalışan şanzımanı söktürmeyeceğimi söyleyip herhangibi bir tartışma yapmadan oradan ayrıldım.

Bana 2. ve 3. bir yöntem söylemediler. Direk olarak en masraflı ve kendileri için en kolay yolu söylediler.
Müşteri gelmiş hemen yolalım mantığıyla yaklaştılar en azından ben bunu hissettim.
Belki daha dikkatli bir inceleme yapsalar sorunu daha az masraf ile çözeceklerdi. Ama bana bunu hiç önermediler.
Benim bu oyuna gelmeyeceğimi anlayınca bana olan ilgilerini azalttılar.bende bir tartışmaya girmeye gerek görmeden oradan ayrıldım.

Ufak bir problemden dev bir şey çıkarmaları benim hoşuma gitmedi.:mad:

Servisler bu mantık ile çalışmamalı.

Müşterinin bir problemi var onu nasıl en uygun şekilde çözeriz diye çalışacaklarına ondan nasıl en fazla parayı koparırız hesabını yapıyorlar.

işte bu mantık benim hoşuma gitmedi. En azından ben öyle hissettim.

hepinize araçlarınızla kazasız belasız yıllar dilerim.Allah servis yolu göstermesin.

Birde avatar profil resimlerini günceller iseniz çok daha güzel olacak
Profil bilgilerinide güncellemeyi unutmayalım lütfen.