SsangYong Kyron Yakıt Tüketimi

Cevap: Kyron Yakıt Tüketimi

Ben 4x4 dusunuyorum ama sehir icinde 4x2 kullanirim o zamanda 4x4 olmayan kyronlarla ayni yakmaz mi?
Bana s.ici trafikte 9 lt i gecmesin yeter :)

İstanbul şehir içinde 10,5 l (sıkışık trafikte)

Şehir içi şehir dışı karışıkta 9 litre ve şehirlerarası 7 l civarlarında

YvzNazli

Moderator

1000 km gebze-gümüşhane 300 tl yaklaşık 7.5 lt yaktı galiba. Biraz fazla gibi mi?? 😊 2500-3000 rpm aralığında kullandık. 130 u geçmedik.

1000 km gebze-gümüşhane 300 tl yaklaşık 7.5 lt yaktı galiba. Biraz fazla gibi mi?? 😊 2500-3000 rpm aralığında kullandık. 130 u geçmedik.
bence gayet normal yakmış. muhtemelen yazın klima faktörü de vardır. 130 sınırla sakin gidebilmenize sevindim. en son radar cezasından sonra ben de sakin moda geçmiştim. cezanın üstünden zaman geçince şeytana uymaya başladım.. otobanın uygun yerlerinde 150- 160 fena olmuyor :) bir de mazota fazla acımayıp yokuşlarda sollamak da zevkli bir şey..

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 3000 km yol katederek ankara-konya-karaman-anamur-kıyı şeridindeki tüm koylar-kuşadası ve sonrası aydın-denizli istikametinden tekrar ankaraya döndüm. ortalama 7.3 litre yakmış. Klima açık, ş.içlerinde gezinti ve tırmanışlarında bol olduğu bir rota idi. Bana göre Kyron sınıfında çok başarılı yakıt konusunda...Şehir içinde de genelde dikmen yokuşu tırmanarak hesapladığım kadarıyla 9 - 9.5 litre civarlarında yakıyor.

nneecoo

Moderator

Selamlar. Son uzun yol denememde cruise ve klima açık Mersin - İstanbul arasını Pozantı üzerinden yaptım. Resimden de görebileceğiniz gibi 575 km yarım depo. Araç 4x2 otomatik kyron.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nneecoo

Moderator

Saniyorum deponun tamamı 75lt.

depolar 80 lt diye biliyorum. ayrıca deponun yarım göstermesi yakıtın yarısının durduğu anlamına gelmiyor. ilk yarımda 575 km yapmışsınız. muhtemelen son yarımda 300 km civarında yol yaparsınız.

nneecoo

Moderator

Istanbuldaki evimden Mersindeki evimin önü tam 1050km. Yolda tekrar mazot almadım.

1000 km yol yapması gayet normal. kyron yakıt sarfiyatı diğer marka/modellere göre çok çok iyi. kendi aracımda gösterge yarım iken 650 km civarında yol yapmış oluyorum. bir depo ile 950 km yapıyorum(ışık yanınca depoyu bitti kabul ederim). 130 altına pek inmediğimi düşünerek tahmin yürüttüm.

depolar 80 lt diye biliyorum. ayrıca deponun yarım göstermesi yakıtın yarısının durduğu anlamına gelmiyor. ilk yarımda 575 km yapmışsınız. muhtemelen son yarımda 300 km civarında yol yaparsınız.

normalde depo 75 lt. bazı pompacılar üstte kalan payı da doldurabiliyorlar. onu da doldurunca 80lt alır mı bilmiyorum.

rucar

Moderator

Gebze-Afyon yakını bi yer arası 334 km yarısı klima acık, kalan yarısı gece, çoğunluğu 105 km de hız sabitlemelye 6.9 lt. Araçta 4 yetişkin ve bagaj tam dolu.

toranaga

Moderator

Aracınız çok az yakmış. Sürüş tekniğiniz de buna etkilidir sanırım. Ben ağresif sürüyorum. Hızlanıp virajlarda yavaşlıyorum ve sabir hızda sürmüyorum o nedenle sizin değerleri yakalayamıyorum.

rucar

Moderator

Yuksek arabaya pek aliskin degilim, binek araba gibi gelmedi bana, o yuzden araca alisincaya kadar yavas giderim ama sonrasini bilemiycem. Ama arac boyle agir abi tarzi kullanim icin cok uygun, ben daha cok keyif almaya basladim gittikce.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçen hafta karabük tekirdağ arası gidip geldim. min. 130 sabit hız 170 180 civarına da çıktığım oldu. ortalama 8.6 lt tüketti. sizce normal mi ben çözemedim ? aslında yakıt performansından memnunum ama böyle düşük sarfiyatları duydukça da sorun mu var diye deli sorular geliyor aklıma :)

toranaga

Moderator

geçen hafta karabük tekirdağ arası gidip geldim. min. 130 sabit hız 170 180 civarına da çıktığım oldu. ortalama 8.6 lt tüketti. sizce normal mi ben çözemedim ? aslında yakıt performansından memnunum ama böyle düşük sarfiyatları duydukça da sorun mu var diye deli sorular geliyor aklıma :)

Zaten şehir içi 11,6 lt. şehir dışı 7,1 lt. ve ortalama 8.6 litre. 100 Km.'de 90 Km. sabit hızda sadece şoför ve klima kapalı, rüzgarsız düz yolda kataloğ değerleri var. Arabalarımız katalog değerinin üzerinde yakmıyor. Altında yakılan mazot ise hava şartları ve diğer nedenler ile sürücünün daha az fren ve gaz yapmasından kaynaklanabilir. Captiva ise katalog değerini yakalamak mümkün değil 15 Lt. civarında yakıyormuş şehir içinde.

Zaten şehir içi 11,6 lt. şehir dışı 7,1 lt. ve ortalama 8.6 litre. 100 Km.'de 90 Km. sabit hızda sadece şoför ve klima kapalı, rüzgarsız düz yolda kataloğ değerleri var. Arabalarımız katalog değerinin üzerinde yakmıyor. Altında yakılan mazot ise hava şartları ve diğer nedenler ile sürücünün daha az fren ve gaz yapmasından kaynaklanabilir. Captiva ise katalog değerini yakalamak mümkün değil 15 Lt. civarında yakıyormuş şehir içinde.

kataloğu incelemedim ama kullananlardan düşük sarfiyatı duydukça pompacıya gitmeyi düşünüyordum, enjektörlere ayar yaptırıp denemek için. ama yazdıklarınızdan sonra içime su serpildi :) teşekkürler :laz-2:

nneecoo

Moderator

kataloğu incelemedim ama kullananlardan düşük sarfiyatı duydukça pompacıya gitmeyi düşünüyordum, enjektörlere ayar yaptırıp denemek için. ama yazdıklarınızdan sonra içime su serpildi :) teşekkürler :laz-2:
Bence gayet normal. Ben 575km yarım depoyu 110km sabit hızda yaptım. Sakın araçla oynamayın. Zaten pompaciya vereceğiniz fiyat eğer araç fazla yakıyorsa aradaki yakıt farkında fazla olacaktır. Birde tabi ülkemizde nekadar iyi usta bulunur işin o yönü var. Servisler bile zorunlu kalmadıkça araçların pompa ve enjektorlerine müdahale etmiyorlar. Bence hiç dokunmayın. Sonrasında hiç olmayan sorunlar başgösterebilir. [emoji5]

rucar

Moderator

Bayram tatilinde memleketim Burdur'a gidiş, ordaki şehir içi ve dönüş yolunda 1000 km yakıtı 73,75 lt. 12 saatlik yolun 2 saatinde klima açık, kalan 10 saat gece yolculuğu, 4 yetişkin, bagaj giderken tam dolu, dönüşte perde seviyesinde dolu. Bundan iyisi 1.6 ve altı dizel motorlar zaten.