SsangYong Kyron Bakım Fiyatları

Merhaba arkadaslar yeni aldığım aracımı ilk servis bakımını yaptırdım. Fiyatlar hakkımda bilgim yoktu açıkçası normal mi alınan ücretler.
Forumdan arastırdım kronik denilebilecek hararet müşülünü değiştirdim yolda bir gün basıma geldi hararet tavan yaptı baya bi korkuttu ilave olarak balata değişimi(kore malı orjinal değil) ve disk tornası var. Daha önceden aynı yere baska aracımıda götürdüm memnunum verdikleri hizmetten özel ssangyong servisi zaten izmir bornovada yetkili serviste ki fiyatları merak ettim yada ne fark olucak

evgo

Moderator
Cevap: Bakım fiyatları hk.

ssangyong servisi değil galiba fiyatlar makul ama işçilikte pazarlık yapın çünki her takılan parçadan %20-50 arası kaar elde ediyorlar

Ssangyong özel servisi aracıda oradan aldım baska bir markanın yetkili satıcısı aynı zamanda.

günaydın.

15.07.2019 da bostancı oto sanayi cafer usta 'da bakım yaptırdım.
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve mazot filtresi değişti.
550 tl nakit ödeme yaptım.

günaydın.

yetkili servisten 320 lira daha ucuza. eğer yağ castrol edge kullanıldi ise. daha ucuz yağ kullanıldı ise o hesap ayrı.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Son düzenleme:

rexoil diamond isimli bir yağ kullandı.
özellikle sordum, duymadığım bir marka diye.
kendi tecrübelerine göre, enaz yağ eksiltme bu markada oluyormuş...
açıkçası çok fazla kilometre yapmadığım vede aracı çok zorlamadığım için endişe etmedim.

rexoil diamond isimli bir yağ kullandı.
özellikle sordum, duymadığım bir marka diye.
kendi tecrübelerine göre, enaz yağ eksiltme bu markada oluyormuş...
açıkçası çok fazla kilometre yapmadığım vede aracı çok zorlamadığım için endişe etmedim.
usta sorun çıkartacak yag kullanmaz diye düşünürüm.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

günaydın.

Geçen sene bu zamanlar malzemeleri kendim alıp 150TL işçilik vermişim Cafer Usta'ya. Yetkili servis 650TL fiyat vermişti. Yağ olarak 8Lt. Lubex SRN 5W-40, Bosch Yakıt Filtresi, Bosch Yağ Filtresi, Sardes Hava Filtresi ve Sardes Polen Filtresi internetten 250TL'ye gelmişti. TRW arka balatayı da 180TL'ye almıştım. Geçen sene döviz krizi zamanlarıydı :) Şimdi 175TL direk fiyatı gördüğüm kadarıyla. 10K daha gider deyince usta takılmadı balatalar.

Bakım parçaları aynı olacak şekilde bu sene 290TL gibi aldım.4 numaralı buji hata veriyor. O da değişecek. 35 TL'ye NGK buji aldım. Arka balata da değişecektir. Bir de el fren telleri gevşedi. Ama piyasada uyan bulamadım. Bakınıyorum.

Yetkili servis 160K bakımı için (periyodik parçalar ve genel KM kontrolü) 850TL, sağ ve sol el fren teli değişimi için 550TL, arka fren balatası değişimi de 575TL, buji değişimi için 175TL dedi. Herşey orjinal parçalar ile tabi ki.

Özel servis 160K bakımı için 605TL, sağ ve sol el fren teli değişimi için muadil ise 300TL, orijinal tel ise 400TL, arka fren balatası değişimi de 485TL (orijinal balata, muadil yokmuş) buji değişimi 100TL fiyat verdi.

Yaptıracağım işler açısından baktığımda yetkili servis fiyatı her şey orijinal parça ile 2150TL, özel servis orijinal parça ağırlıklı ama muadil parça da karışımlı 1500-1600TL gibi bir rakam ortaya çıkıyor.

Parçaları kendim aldığımda da mümkün mertebe kaliteli (Bosch, TRW, NGK gibi) olmasına özen gösterdim. Bu şekilde periyodik bakım parçaları, arka balata ve buji için 500TL harcadım. El fren tellerini eğer bulabilirsem muadilleri gördüğüm kadarıyla 200TL.

Parça olarak toplam 700TL gibi bir masrafım olmuş olacak. Tüm bu işlemler için Cafer Usta'ya işçiliği daha sormadım. Parçaların bir kısmı elimde olduğundan diğerlerini de alma yoluna gittim. Umarım Cafer Usta çok fazla işçilik istemez :)

Son düzenleme:
Izmir servisinde vakum modülatörü değiştirdim 1hafta önce, egr temizliği dahil 830 tl.
Yağ değişim fiyatı istedim bütün filtreler dahil 750 tl fiyat verdiler şanzıman yağı değişimini sorduğumda 550 tl dediler buda benden bilgi olsun.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de 130bin bakımı yaptırdım Ankara YMYde. 770tl fiyat verdiler. Standart yağ ve filtre değişimi yapıldı.
2 ısıtma bujim arızalı. Değişim işçilik dahil orjinal parça ile 350tl fiyat aldım. Benimkiler kaynadığı için dibine hidrolik döktüler. On gün bekleyeceğiz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de bir tane kızdırma bujisi bozuldu, servis ne ister acaba? Sanayide Cafer usta orjinal için 120tl dedi

Bende de bir tane kızdırma bujisi bozuldu, servis ne ister acaba? Sanayide Cafer usta orjinal için 120tl dedi
Kyron, Actyon sports, Actyon için bildiğimi paylaşıyım

Piyasada uyan muadil ürünler var capı uzunlugu vs ben gecen sene değiştirdim Renault Master ın ki uyuyor 10 tl idi tanesi daha bozulmadılar
Ayrıca cok zor sokuldu bır kac gun pas sokucu sıkıp bekledım zar zor soktum, ıtınayla yapılmazsa kırılabılır imkanınız yoksa bir bilene goturun
Hatta bılene de sokmek ıcın abanmamasını soyleyın, zira bujilerin gobeği hemen kopuyor zaten dıs tarafını sokmeye calısıyor oluyorsunuz genelde,
Lokma ucunu tornalatıp yuvaya uyacak sekle sokmustum daha once, hafıfce zorlayarak darbeyle her gun tekrarla pas cozucuyle bırlıkte acıldı bir kaç gunde, zaman gectıkce bütün yuvalarda basarılı olurmuyuz bılemem,
Bütün dizel aracların ortak sorunu, km yapmış araclarda zamanla korozyon ısı vs nedenıyle zor oluyor,

Son düzenleme:

Piyasada uyan muadil ürünler var capı uzunlugu vs ben gecen sene değiştirdim Renault Master ın ki uyuyor 10 tl idi tanesi daha bozulmadılar
Ayrıca cok zor sokuldu bır kac gun pas sokucu sıkıp bekledım zar zor soktum, ıtınayla yapılmazsa kırılabılır imkanınız yoksa bir bilene goturun
Hatta bılene de sokmek ıcın abanmamasını soyleyın, zira bujilerin gobeği hemen kopuyor zaten dıs tarafını sokmeye calısıyor oluyorsunuz genelde,
Lokma ucunu tornalatıp yuvaya uyacak sekle sokmustum daha once, hafıfce zorlayarak darbeyle her gun tekrarla pas cozucuyle bırlıkte acıldı bir kaç gunde, zaman gectıkce bütün yuvalarda basarılı olurmuyuz bılemem,
Bütün dizel aracların ortak sorunu, km yapmış araclarda zamanla korozyon ısı vs nedenıyle zor oluyor,
Öyle ise detaylı bir araştırayım zira muadili ile çok fazla fiyat farkı varmış.. Sonuçta enjektör gibi hayati bir parça olmadığı için ( bu hafta -9C bir yerdeydim hiç sorun çıkarmadı)

Ben daha değiştirmedim. Çünkü kendilerinden arka tampon yansıtıcısı istedim. Halen istanbuldan getirtemediler. Gelince gidicem değişim için. Verdikleri fiyat 140tl idi. 2 adet artı işçilik 350 demişlerdi.

Bilen bir yerde yaptırmak en doğrusu bence de. Önemli olan usta. Ankarada tanıdığım başka usta olmadığı için ve servisteki arkadaşın aklı başında birisi olması sebebiyle servise gideceğim yine de. 350 yüksek bir mebla değil. Kırılırsa çıkacak masraf ise bir hayli yüksek.

bariskonor

Moderator
Kızdırma bujisi işi gerçekten çok önemli. Ustalık istiyor. Genellikle yanlış müdahale sonunda kırılıyor ve usta bu sorumluluğu üzerinden atıyor. Fakat tabii bu serviste de olabilir ama serviste işler biraz daha özenli oluyor. Bu konuda servise güvenmek ve biraz daha fazla para vermeyi göze almak sanki benim bakış açıma göre daha uygun. Kolay gelsin.

Haklısınız sıkıntılı işler bence yetkılı yada ozel servıs farketmez kızdırma bujisi ve enjektör sökümü bir günde ve kaba kuvvetle halledılecek ısler degıl eger yaparken basında degılsenız ve eger kırıldıysada dırek soyle denir abı bu kırıldı kapagın acılması lazım fılan sonra ugrasıp durulur o yuzden basıt gozuken ama itinayla yapılması gereken işlemler

hani derler ya eşşekten düşen birisini getirin diye :)
burada ben.dahil epeyi var, ve hepsi de aman ha gardaş diyorsa referansı sağlam bir yere gidin. kırılırsa da yapacak bir şey yok.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kendi aracımın kızdırma bujilerinden birisini ( önden 2. silindir) internettende edindiğim bilgiler dahilinde ve sanayilerde servislerde kötü örneklerinide gördüğümden dolayı kendim değiştirmeye karar verdim. Öncelikle korozyondan dolayı zor sökülen bir parça ve dikkatli olunması gerekmekte. Yağlama ve 1 hafta aracı kullanıp tekrar yağlayıp sökme yöntemiyle birazda el işçiliğiyle sökerek orjinal NGK bujisiyle değişimini gerçekleştirdim. https://www.youtube.com/watch?v=CKZf-OOEqbM adresinde ayrıntılı ve çok güzel bir şekilde değişimi anlatılmış durumda. Elimden gelebilen işlemleri, öncedende edindiğim kötü sanayi servis tecrübelerimden dolayı mümkün olduğunca kendi imkanlarımla yapmaya gayret ederim bu sebeple öğrenip uygulamayı tavsiye ediyorum. Herkese kazasız belasız sağlıklı sürüşler diliyorum.