SsangYong korando sports cruise control

korandosports

Moderator
Bütün forum ailesine selamlar foruma bugün üye oldum donanım haber nickim Fabrikatörünoğlu

Bazı kişiler buraya gelip cruise control hakkında soruları olacaktır bütün sorularınızı bana sorabilirsiniz

1. Taktırma maliyeti 450 tl
2. Orjinal parça
3. Hiçbir sorun yaratmıyor servisinize gidip direk taktırmayı isteyebilirsiniz

SsTeam

Yönetici
Aralık ayında aracımı satın alırken ben de taktırdım fakat o zaman 350tl ye taktırmıştım. Kesinlikle tavsiye ederim 50km ile 170km hızları arasında çalışıyor ve çok büyük bir rahatlık.

SsTeam

Yönetici
Bütün forum ailesine selamlar foruma bugün üye oldum donanım haber nickim Fabrikatörünoğlu

Bazı kişiler buraya gelip cruise control hakkında soruları olacaktır bütün sorularınızı bana sorabilirsiniz

1. Taktırma maliyeti 450 tl
2. Orjinal parça
3. Hiçbir sorun yaratmıyor servisinize gidip direk taktırmayı isteyebilirsiniz

Öncelikle selamlar. Foruma yeni üye oldum; Antalya'dan yazıyorum.
Hocam Bir sorum olacaktı; sorun yaratmıyor derken oto. viteslerde mi yoksa; her iki modellerde de kullanabiliyor muyuz? Çünkü benim aracım manuel vites ve servisteki arkadaşlar sorun çıkarmayacağına dair bir şey söyleyemediler. ve deneme yanılma yoluyla bakmamı önerdiler.

SsTeam

Yönetici
Bende Hız sabitliyicisi taktırmaya karar verdim bana 350 TL dediler orjinal olarak YMY Yenibosna'da ama direksiyon göbeğine takılması gereken bir parça yokmuş ellerinde Kore'den bekliyorlarmış inşallah bakım zamanıma yetişir taktırırım

SsTeam

Yönetici
Bende Hız sabitliyicisi taktırmaya karar verdim bana 350 TL dediler orjinal olarak YMY Yenibosna'da ama direksiyon göbeğine takılması gereken bir parça yokmuş ellerinde Kore'den bekliyorlarmış inşallah bakım zamanıma yetişir taktırırım
Uğur bey,

Bende yenibosna ymy den aldım aracımı ve hız sabitleyiciyi orada taktırdım gayet memnunu hiç sıkıntı yok.

SsTeam

Yönetici
Hocam, 3 gün önce servise gittiğimde, servisteki arkadaşlar manuel viteslerde uyum sağlamadığını söylediler. Daha önce takmışlar ve hız sabitleyicisi aktif haldeyken frene ya da debriyaja basıldığında otomatik olarak pasif duruma düşmesi gerekirken; sistem bunu algılamıyormuş ve bu yüzden pasif duruma düşmediğini söylediler. Bana biraz saçma geldi, avrupa daki korando sportslarda var. Hatta bizimkilerde yeri bile hazır direksiyonun hemen arkasında yeri var yanlış anlamadıysam. siz ne düşünüyorsunuz?? Daha önce manuel vites korando sports cruise control taktıran oldumu bilginiz var mı? Uyum sağladı mı?
:confused::confused::confused:
Aramızda bilgisi olan varsa; lütfen paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

SsTeam

Yönetici
Uğur bey,

Bende yenibosna ymy den aldım aracımı ve hız sabitleyiciyi orada taktırdım gayet memnunu hiç sıkıntı yok.
Bugün bi hevesle 50.000 bakımı için bıraktım aracı ve sorduğumda Direksiyon göbeğindeki parça henüz gelmediğini öğrendim, uzun sürebilir diyorlar o yüzden halen taktıramıyorum beklemedeyim.

SsTeam

Yönetici
Hocam, 3 gün önce servise gittiğimde, servisteki arkadaşlar manuel viteslerde uyum sağlamadığını söylediler. Daha önce takmışlar ve hız sabitleyicisi aktif haldeyken frene ya da debriyaja basıldığında otomatik olarak pasif duruma düşmesi gerekirken; sistem bunu algılamıyormuş ve bu yüzden pasif duruma düşmediğini söylediler. Bana biraz saçma geldi, avrupa daki korando sportslarda var. Hatta bizimkilerde yeri bile hazır direksiyonun hemen arkasında yeri var yanlış anlamadıysam. siz ne düşünüyorsunuz?? Daha önce manuel vites korando sports cruise control taktıran oldumu bilginiz var mı? Uyum sağladı mı?
:confused::confused::confused:
Aramızda bilgisi olan varsa; lütfen paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Anlaşılan pek bilgisi olan yok gibi. Herhalde taktırıp bakmak gerekecek. Neyse...

Bu arada sahibinden.com da satılık bir ilanda görmüştüm, korando sports'a sunroof yaptırmışlar. Sanırım sonradan yapılabiliyor..
Bir saniye arıyorum; ha buldum linki işte: 2012 Ssangyong Korando Sports e-XDI 2.0 4x2 39.999 TL Sahibinden satılık ikinci el - 140199304

ali

Moderator
Anlaşılan pek bilgisi olan yok gibi. Herhalde taktırıp bakmak gerekecek. Neyse...

Bu arada sahibinden.com da satılık bir ilanda görmüştüm, korando sports'a sunroof yaptırmışlar. Sanırım sonradan yapılabiliyor..
Bir saniye arıyorum; ha buldum linki işte: 2012 Ssangyong Korando Sports e-XDI 2.0 4x2 39.999 TL Sahibinden satılık ikinci el - 140199304
Cruise kontrol uyum mevzusunu bilmiyorum.

Sonradan sunroof yapılabiliyor evet, webasto marka bayağı ünlü bu konuda.
Ancak ben asla tercih etmezdim. Bir kere sunrooflu aracım oldu, binbir sorun yaşadım. Yağmurda içeriye su akıtırdı,
zaman zaman kapanmayı reddeder takılıp kalırdı öyle. Üstelik te aracın orijinal üzerinde bulunan sunroof tu.

SsTeam

Yönetici
Benimde sunrooflu aracım olmuştu yağmurda hiç bir problem yaşamıyordum ama arkadaşım sonradan aracına yaptırmıştı yanıbaşında hep bez bulunduruyordu. Çok seviyorum Sunroof olayını ama sonradan taktırma işine hiç sıcak bakmıyorum.

SsTeam

Yönetici
Merkezde yokmuş o Direksiyon Göbeği için olan parça YMY Yenibosna servisi bana öyle dedi.
Belki diğer servislerin elinde vardır ama ben Yenibosna'ya yakın olduğum için oraya bekliyorum.

SsTeam

Yönetici
Yeni Kasa Korando C geldi bi direksiyon göbeğindeki o parça gelemedi :) Halen taktıramadım Hız sabitleyicisini. Sanırım Merkez'e mail atmam gerekicek. Ya da içinizde SSangyong merkezden biri var ise araştırabilir mi ?

SsTeam

Yönetici
Ben de aracımı Ocak 2013 te aldım ,henüz 10.000 km de. Aracın özellikle çekiş gücünden çok memnunum, motor ısındıktan sonra çok sessiz ve konforlu. Bu model araçlar için hız limiti olduğundan, yolda radar cezası yememek için ben de Cruise Control taktırmak istiyorum. Forumda genellikle uyum sorunu olmadığı paylaşılmış. Bu cesaret verici ancak fiyatı biraz yüksek buldum (450 TL).

SsTeam

Yönetici
Ben de aracımı Ocak 2013 te aldım ,henüz 10.000 km de. Aracın özellikle çekiş gücünden çok memnunum, motor ısındıktan sonra çok sessiz ve konforlu. Bu model araçlar için hız limiti olduğundan, yolda radar cezası yememek için ben de Cruise Control taktırmak istiyorum. Forumda genellikle uyum sorunu olmadığı paylaşılmış. Bu cesaret verici ancak fiyatı biraz yüksek buldum (450 TL).

Ben 1 yıldır araştırıyorum ama henüz MT araçlara taktıran kimseyi bulamadım. Servis MT ler için önermiyor. Sorun çıkaracağını söylüyor. Sizin araç otomatik midir? Geçen sene 250 tl ye takacaklardı. Fakat uyum sağlamayacağı düşüncesiyle cesaret edemedik. Taktıran arkadaşların hepsi AT modeli.