SsangYong Actyon Sports Orjinal Teyip de Aux Çıkışı Yok

mehmet82

Moderator
Bu konuyu merak eden arkadaşlarımız var Actyon un orjinal teyibine aux çıkışına usb bellek bağlamak kaydı ile müzik dinleye bilir miyiz?
Aux çıkışı yok benim elimde sökülmüş bir teyip var resimleri paylaşıyorum umarım faydalı olur.

Cevap: Orjinal Teyip de Aux Çıkışı Yok

Usb için yanılmıyorsam direkt bağlantı yoktu hazır çeviriciler var onlardan kullanabilirsiniz. fiyatları değişmekte 100 tl de bulmak mümkün 300 tl'yede

mehmet82

Moderator

Ben 200tl. civarı bulabilmiştim daha uygunu varsa link ini paylaşabilir seniz isteyen arkaşlara faydalı olur.
Ben 200tl. ona verene kadar komple değiştirmeyi tercih etmiştim.

Aux girişi ile USB bellekten müzik dinlemek ikisi de ayrı şeyler. (Bu arada Aux çıkışı değil girişi olmalı sizin kastettiğiniz. Teypte giriş olmalı ki dışarıdan ses girişi yapabilesiniz ;) .)
Aux giriş daha basiti ve teyp destekliyorsa bir kablo soket uygulamasıyla vs ile yapılabilir ama USB den mp3 vs çalmak için pek bir modifikasyon yapılamaz yapılsa da pahalıya gelir (ve orijinal sistemin ses kalitesiyle pekde hoşunuza gitmez).
Yok orijinal kalsın diyorsanız minik bir mp3 çaları 3.5mm jacklli kabloyla eğer bulabilirseniz aux girişine bağlarsanız bir şey olabilir. Aux girişi bulamazsanız bellek takılan FM radyo vericileri var çakmak girişinde çalışan bunlarla USB den SD karttan çalıp radyodan dinleyebilirsiniz ama İstanbul gibi radyo frekansları dolu olan bir şehirde bu da düzgün çalışmaz.

Eğer ısrarla USB istiyorsanız en güzeli doğru düzgün ve çift yuvalık yeni bir sistem alın rahat edin hatta arka kamera desteği vs olan birşeyler alırsanız geri vites kameranız da olur. Üstelik isterseniz navigasyonluları, dvd oynatanları vs. de var.

Forumda bu sistemlerle ilgili öneriler vardı onları okuyabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Orjinal teybimizin AUX girişi olmadığı için yapabilecek alternatif tek bir seçenek var."AGİTMAHSUN" arkadaşımızın belirttiği çevirici.Ancak bu çevirici için bizim araca uyumlu ürünü bulmak gerekiyor.Linkte gördüğüm kadarıyla bizim araçlara uygun model yok.

http://www.xcarlink.com.tr/index.php

Tek bir şans kalıyor.O da Navigasyonlu MULTİMEDYA cihaz taktırmak.Aracımı güvenliksiz otoparka bırakıyorum.Bu cihazlar da benim için kesinlikle hırsızlığa davetiye çıkartmak anlamına geliyor.Fiyatları çok uygun, çok özellikli cihazlar var ama hırsız korkusundan taktırmaya çekiniyorum.Mesele cihazın çalınması değil.Kaskodan bir şekilde karşılanacaktır.Ancak hırsızın arabanın camını kırması ve içeri girerek araca zarar vermesi daha ciddi bir risk.

Kısaca bu tip bir cihaz takıp hırsızlarla akraba olmak istemiyorum.

bulamazsanız el ile yapan arkadaşlar mevcut deneme yanılma ile olabileceğini düşünüyorum azda elektrikten anlamak şartı ile teybin şeması var ise işe bir adım daha yaklaşmış oluyoruz

siyah 2 uç 3.5mm jack in artı ve eksi kısmı soke ise teybe bağlanan kısmı

ugurdeniz

Moderator

hiç usb ekletmekle yada yeni bir cd-mp3 teyp filan taktırmakla uğraşmayın.
ben orjinal teybe aux eklettim.
teybi söktüler.arkasına 1 saat kadar süren bi işçilikle ,(basit bi iş değil , leğim filan yapıldı) stereo erkek uçlu 3.5 mm ses kablosu eklendi. teyp geri takıldı.
teybin altından arabanın içine doğru uzanan 40-50 cm uzunluğunda bi ses kablosu var.
80 tlye yaptırmıştım bu aux bağlatma işini.
çağımız akıllı telefon çağı.arabada kimde telefon varsa sırayla isteyen tüm şarkılarını çalabiliyor hem. herkesin tel.inde 100lerce şarkısı var. bağlıyoruz telefonu bu ses kablosuna.aracımda anfi-woofer filan da var . kusursuz-digital-muhteşem kalitede müzik dinliyoruz valla.
cd devri öldü gibime geliyor. hani nasıl kasetler de bi ara demodeydi ve artık ortadan kalktıya , cd falan da kullanışlı değil. daha hızlı çözümler var (aux gibi)

müzikten yana şanslıyım.

Aracımda eski tip orjinal ssangyong mp3,aux ve usb özelliği olmayan sadece cd çalar olan teyp vardı.

Benim çözümüm de alttaki gibi oldu;

2009 ve üstü model araçlarla gelen, aux girişi olan ve mp3 çalabilen orjinal ssangyong teybi forumdaki bir arkadaştan tedarik ettim.Kendisi aracına multimedya cihaz aldığından mevcut elindeki teyp boşa çıkmış durumdaydı.Sağolsun yardımcı oldu.150 TL'ye kendisinden orjinal teybi aldım.Mp3 çalar, AUX ve USB girişim olmuş oldu.

Buna ek olarak bluetooth teknolojisini aracımda kullanmak için de Playvision marka Bluetooth araç kiti BTC-015 cihazı satın aldım.Cihazı AUX girişine bağladığımızda aracın hoparlörlerinden ses verecek şekilde araç içi bluetooth kiti olarak kullanılıyor.Ayrıca bluetooth üzerinden müzik de dinlenebiliyor.

Şuanda aracımda bluettoth araç kiti, AUX girişi ve USB portu mevcut.

http://www.playvision.com.tr/playvision-btc015.php