SsangYong Actyon Sports Geri Görüş Kamerası Tavsiye

Aarkadaşlar benim araç yeni aldığım için bilmiyordum durumunu sensör gözleri vardı ama kutu falan yoktu bugun elektrikçiye gösterdim büyük ihtimalle gözler arızalanmıştır ondan sökmüşlerdir dedi.Bende bu aynaya takılan geri görüş ve sensör almayı planladım bu kameralardan kablosuz olanı varmış acaba nasıl oluyor deneyen gören var mı diğer tavsiyelerinizide yazarsanız sevinirim satan tanıdık yer falan var mı?

Cevap: Actyon Sports Geri Görüş Kamerası Tavsiye

Aklıma şu geldi kablo kalabalığı olmaması açısından bu navigasyonlu vb cd çalar satılıyor ondan alsam nasıl olur fiyat işlevsellik açısından ekran kalabalığıda olmaz ne düşünürsünüz bu konuda ?

ali

Moderator

Aklıma şu geldi kablo kalabalığı olmaması açısından bu navigasyonlu vb cd çalar satılıyor ondan alsam nasıl olur fiyat işlevsellik açısından ekran kalabalığıda olmaz ne düşünürsünüz bu konuda ?

Güzel olur ama serviste bana 1700TL fiyat verdiler bu sistem için, bana pahalı geldi doğrusu. Karar sizin.

SsTeam

Yönetici

Bende navigasyon cihazı + Kablosuz kamera aldım ama kamerayı henüz bağlama fırsatım olmadı. Aliexpress.com dan almıştım yaklaşık olarak 200 tl civarıydı. Aracın kendi orjinal navigasyonlu teypleri var fakat servis 2000 tl civarı fiyat çekiyor, aliexpress.com da 350 USD civarı görmüştüm, tabi burada da garanti söz konusu olmuyor.

ugurdeniz

Moderator
Actyon Sports Geri Görüş Kamerası

act. sportslarda arka cam malumumuz küçük olup arabada hele bir de half top yarım kabin varsa,,, arkayı görmek ,manevra yapmak, geri geri gitmeye çalışmak , geri park etmeye çalışmak , arkadan gelen arabaları zor görmek gibi handikaplarımız oluyor.

şöyle bir önerim var ama olur mu tartışalım :

Ekli dosyayı görüntüle 1958

üstte yer verdiğim fotoda seyir esnasında çevreyi kayıt eden bir araç içi kamera var. fiyatı nette 30-50 tl arası gibi çok ucuz .
şimdi bu kameranın çekim yapan objektif kısmını ekran kısmından ayırıp alsak , (soru 1- ayrmak mümkün olurmu)
arka cama (yani arka yolcunun ensesindeki cama) arabanın içinde olacak ama , arkayı görecek şekilde sabitlesek,
monitör yani ekran kısmını da o kameradan uzatılacak kablo ile ön camda yukarıda bir yere(dikiz aynasının yanına) yapıştırsak ,
arkayı daha net ve de efektif görebilecek olabilir miyiz , olamaz mıyız ?
hem sürekli kayıt da yapacaktır.

cavdare

Moderator
Cevap: Arkayı daha iyi görmek için önerim var

hiç uğraşma...plakalığa takılan bir geri görüş kamerası al...en iyi görüntüyü o veriyor..özellikle park ederken çok işe yarıyor...

rextonmert

Moderator

Bencede Ertuğrul abi arka camda film varsa zaten bu şekilde net görüntü alamayız.

ugurdeniz

Moderator

geri görüş kamerası sürekli açık olabilecek mi peki ?
sırf geri vitese takınca aktif olmuyor mu o ? bana sürekli geriyi gösteren kamera lazım

cavdare

Moderator

kameranın elektriğini sürekli verirsen görüntüyü sürekli alırsın...
sislere bağlayıp, sisleri açtığında görüntü alabilirsin,
aküden direk kablo çekip, ön tarafa bir düğme koyabilirsin....

Herkese Selamlar.
Aracım üzerinde bulunan park sensörleri bozuk idi. Bunları çıkardım ve ÇİN den aldığım
Geri görüş kamerası ve monitör ile entegre park sensörleri taktım.
Geri görüş kamerasını sürekli çalıştırıyorum ve dikiz aynası olarak kullanıyorum.
Geri vitese aldığımda ise görüntülü, sesli ve metre göstergeli sistemle park yapma imkanı oluyor.
Cihaz VİFİ, ön - arka arasında kablo çekmek yok.
Bu konuda geniş yazı ve görselleri vaktim olduğunda yazacağım.

Alper

Moderator

Hayırlı olsun abi. Kablo olmaması ve teknolojiye ayak uydurmak güzeldir.

ali

Moderator

Hayırlı olsun çok iyiymiş özellikleri, merakla bekliyoruz resimleri

Ümit Tivoli

Moderator

hayırlı olsun abi koblosuz u da mı varmış vaybee helal olsun

İlk resimde ön tarafa konsol üstüne monte edilen parçalar görülüyor.
2. resimde ise tampona monte edilen sansörler ile plaka üzerine monte edilen kamera görülüyor.
Kit içinden resimler görülmeyen bir sürüde gereken kablolar çıkıyor.
Alibaba.com da aldığım paketi tam olarak bulamadım. Linkini o nedenle atamadım. Benzer paketler var ama tam değil.
Sensörler elektiriğini geri vitesden alıyor. Kamera ise lambalardan alıyor.
Önde bulunan monitör elektiriğini far devresinden alıyor. Yani farlar yanınca monitör açılıyor. Ben gündüzleri de farlarımı açık tuttuğumdan problem değil.
Arka bölüm ile ön bölüm birbiri ile irtibatını devrede bulunan WİFİ cihazı sağlıyor.

atalay

Moderator

Cihaz güzelde gümrüge takılmaz insallah limitlerden dolayı.

atalay

Moderator

Kablo cekebilirsiniz aslında biraz işçilikle plakalık kamerayla