SsangYong Actyon Çakmaklık Sigortasının Yeri

Alper

Moderator
Selam arkadaşlar. 2010 model Actyon sahibiyim. Vitesin yanındaki ve ön yolcu konsolunun yanındaki çakmaklık soketlerine elektrik gelmiyor. İç tüm ışıklar, bagaj aydınlatması, bagaj çakmaklığı çalışıyor. Sigortası nerededir kaç numaradadır bilgisi olan var mı bu konuda. Teşekkürler.

Alper

Moderator
Cevap: Çakmaklık Sigortası Nerede?

Nedim Hocam teşekkür ederim daha önceki paylaşımlarınızdan görmüştüm bu linki fakat çakmaklık ya da ingilizcesini bulamamıştım. İş başa düştü haliyle. Şöför tarafındaki sigorta panelinde sağ sütunda üstten alta 2. sırada ve 20 amperlik sarı mini sigortasının yanık olduğunu buldum ve değiştirdim. Tekrar teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuşuzdur okuyan arkadaşlara.

Ekli dosyayı görüntüle 3352

Cevap: Çakmaklık Sigortasının Yeri

Merhaba
Arka cam rezistans'ı çalışmıyor.Sigortası'mı var?35 numara değil heralde?

Son düzenleme:

Gözleri bozmuşuz , Nasıl göremedim :) RR ve FRT berabermiş.Ön zaten çalışıyordu emin olmak için sigortayı kontrol ettim; sağlam.

Alper

Moderator

Gözleri bozmuşuz , Nasıl göremedim :) RR ve FRT berabermiş.Ön zaten çalışıyordu emin olmak için sigortayı kontrol ettim; sağlam.
O halde geriye 2 seçenek kaldı.

Arka rezistansın tamamı çalışmıyorsa;
Konnektörlerinde sıkıntı vardır ya da kablosu kopmuştur.

Arka rezistansın bir kısmı çalışmıyorsa;
Camdaki rezistans telleri kopmuştur. Film çekili araçlardan film sökerken oluyor genelde.
Ya da bez ile camı sert silerken kopuyor rezistans.
Loctite rezistans tamir seti ile yapılır.

bugatti78

Moderator

Çakmaklık sigortası patlaması kronik sorun olabilir mi? Arabayı aldığımdan beri 2 kere değiştirtdim. Şuan yine çalışmıyor.

bugatti78

Moderator

Alper hiç kullanmıyorum. bazen telefonu şarj etmek için şarj aletini takıyorum sigortanın attığını ozaman anllıyorum. Kendiliğinden atıyor.

Alper

Moderator

Alper hiç kullanmıyorum. bazen telefonu şarj etmek için şarj aletini takıyorum sigortanın attığını ozaman anllıyorum. Kendiliğinden atıyor.
O halde içinden kablo kopmuş ve kısa devre yaptırıyor demektir.
Yolcu tarafındaki çakmaklık gövdesine bakmanı öneririm. Kolayca çekince çıkıyordu çünkü.