Seat’ın ufak SUV konsepti: IBX

SsTeam

Yönetici
Seat Cenevre Otomobil Fuarı’nda IBX adındaki bu küçük SUV konseptiyle muhtemelen gelecekte Volkswagen Tiguan’a rakip olarak piyasaya süreceği aracın ön izlemesini sundu.


Ekli dosyayı görüntüle 372

Yeni gösteri otomobili Seat’ın 2007’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sunduğu Tribu adındaki eski konseptiyle bazı ortak özelliklere sahip.

O otomobil Seat’ın tamamen baş tasarımcı Luc Donckerwolke’nin yönetimi altında yarattığı ilk Seat’tı – ama kısmen VW Grubu’nun üretim stratejileri, kısmen de küresel ekonomik krizin başlaması nedeniyle otomobilin üretim planları iptal edilmişti.

IBX de Donckerwolke’in yönetimi altında tasarlandı. Seat başkanı James Muir aracın potansiyeli olduğuna inanıyor. Muir, “IBX’i üretim portföyümüzde gelecekte yapacağımız genişlemelerin bir temsilcisi olarak düşünebiliriz” dedi.

Seat yetkilileri muhtemel bir üretim modelinin beş kapılı olmasının neredeyse kesin olduğunu ifade ediyor. Araç 4,26 metre uzunluğa, 1,8 metre genişliğe ve 1,62 metre yüksekliğe sahip – yani Tiguan’a göre daha kısa, daha dar ve biraz daha alçak.
 

Üst