Şanzuman vuruntu

Cuma akşamı aracımla seyir esnasında ilerlerken birden bire titreme yaparak yığıldı. Herhangi bir arıza lambası yakmadı. Aracın herşeyi normal gözükoyordu, viteslere zor geçiyor ve vitese geçtiği zaman 1 metre kafa atarak ilerleyip kendini kitliyordu. Aracım korando sports 2012 otomatik şanzuman. Daha sonra çekici yardımıyla maltepe ssangyong servisinde Turgay beye teslim ettim . Yapmış oldukları çalışmada aracın şanzuman yağ pompası sarmış olduğunu yani yağ pompasının şanzumanı yağlamadığını söylediler. 5 gün sonucunda arızanın giderildiğini söylediler ve bu gün aracımı akşam üstü teslim aldım!!! Gün boyunca test ettim , aracım 3. vitesten 4. vitese geçerken müthiş bir vuruntu ve ses yaptığını farkettim. İlk kalkıştada zıplayarak kalktığını farkettim !!! İnşallah yarın servise gidip arızanın giderileceğini düşünüyorum. Bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim . Saygılarımla.. Y. Kadri YILMAZ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ugurdeniz

Moderator
çok geçmiş olsun.
şanzıman takozu da kırılmış olmasın.vites geçişlerinde vuruntu denince akla ilk bu geliyor.
 
Sadece ilk kalkıştan sonra 40km ile 60 km arasındaki vites geçisinde vuruntu yapıor.. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim Uğur bey ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

SsTeam

Yönetici
yenı korando sports larda ilk defa otamatık şanzıman arızası duyuyorum geecmıs olsun , turgay bey ve olcay usta işi cozer sorun olmaz , gecmıs olsun .
 

SsTeam

Yönetici
Geçmiş olsun maltepe servisi birçok servisin çözüm bulamadığı arızaları cozmustur sizin sorununuzuda çözerek maduriyetinizi giderecegine inanıyorum
 
Bugun aldım aracımı ve beykoz kavacıkta oturuyorum yapıldı diye aldım şanzuman vuruntusu gececeğine daha sdlendı ve 10dk önce arıza lanbası yazarak gaz kstı bunu 20 dk içersinde yaklaşık 8 defa yaptı bunun arızasını çözmek bukadar zormu bilmiyorum inşallah çözüm sağlarlar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Üst