Şahsuvaroğlundan Dev Bir Yatırım Daha

SsTeam

Yönetici
Ekli dosyayı görüntüle 481

Şahsuvaroğlu Dış Tic., Dünyanın en büyük Ssangyong plazasının inşaatını bitirerek, 05 Kasım 2013 tarihinde açılışını gerçekleştirdi.İstanbul Maltepe’de inşa edilen yeni Ssangyong Plazası, 17 milyon dolar bütçe ile 11 bin 300 metrekare alan üzerine yapıldı.

Son projesi ile otomotiv sektöründeki çıtayı oldukça yükselten Şahsuvaroğlu Dış Tic., Dünyanın en büyük Ssangyong plazasının inşaatını bitirerek, 05 Kasım 2013 tarihinde açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Ynetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu ve Ssangyong Başkan Yard. John S. Choi de katıldı. Açılış töreninde John S. Choi, Dünya tarihinin en uzun hüküm sürmüş devleti olan Silla Krallık tacının 24 ayar altından yapılmış versiyonunu Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yön. Kur. Baş. Nihat Şahsuvaroğlu’na hediye etti.

Ekli dosyayı görüntüle 482

İstanbul Maltepe’de inşa edilen yeni Ssangyong Plazası, 17 milyon dolar bütçe ile 11 bin 300 metrekare alan üzerine yapıldı. Yapılan yatırım ile ilgili bilgi veren Şahsuvaroğlu Dış Tic. Genel Müdür Yard. Yunus Şahsuvaroğlu,”yaptıkları yatırımların hızla devam edeceğini söyleyerek, Ssangyong markasının mevcut kalitesi ile kısa vade de ciddi satış adetlerine ulaşacağını, şu anki satış grafiğindeki ivmeli yükselişin, ürün gamına katılacak yeni ürünler ile daha da hızlı artacağını, Türkiye genelinde yaptıkları yatırımlar ile yakın gelecekte gerçekleşecek olan satış adetlerine alt yapı olarak hazır olduklarını, yapılan tesis yatırımları ile beraber personel yatırımlarının da devam ettiğini, sonuç olarak Ssangyong için her açıdan hazır olduklarını belirtti.

Ayrıca Dünyanın en büyük Ssangyong plazası ünvanının 2014 yılı 2. Yarısına kadar Maltepe’de olacağını belirten Şahsuvaroğlu, Ankara’da 25 milyon dolar bütçeyle 30.000 metrekare alan üzerine inşaatı devam eden ve 2014 yılı 2. Yarıda, şehrin en önemli lokasyonunda değerli Ssangyong müşterilerinin hizmetine sunulacağını belirttiği plaza ile kendilerine ait rekoru geliştireceklerini, söyledi.

Halen 28 bayi ve 36 servis noktası ile Ssangyong müşterilerine hizmet veren Şahsuvaroğlu Dış Ticaret, % 100 yedek parça bulunurluğu, sıfır otomobil satışlarında geri alım garantisi ve mevcut yüzde 98 olan müşteri memnuniyeti oranları ile başarılı sürecine devam ediyor.

Ürün gamına yeni katılan Yeni Korando ve Yeni Rodius ile Türkiye Otomotiv Pazarında bulunduğu segmentleri domine etmeye başlayan Ssangyong’lar , son teknoloji ile üretilen dizel motorları sayesinde performans ve düşük yakıt tüketimini aynı anda sunuyor.

Yeni Korando sınıfında crossover platformunda üretilen tek tercih olarak dikkat çekiyor. Bu özellik şehir şartlarında güvenli sürüşü sağlarken, otomobilin arazi performansını da en üst seviyeye taşıyor. 2.000 cc hacimli 175 ps güç üreten dizel motoru, 2000 d/dakikada 360 NM gibi dikkat çekici bir tork üretiyor. Yeni Korando 76.750 TL başlangıç fiyatı ile sunuluyor.

Pazar sunulan diğer yeni model olan Rodius ise 7 kişilik oturma kapasitesi ile E7 segmentinde yer alıyor. Bulunduğu segmente girişi ile istatistikleri değiştiren Rodius, E7 segmentini genişletmeye devam ediyor. Binek otomobil statüsünde yer alan otomobil, 7 kişilik olmasına rağmen otomobil özelliklerini, otoyol kullanımına, araç muayene prosüdürüne de taşıyor. Yeni Rodius 77.500 TL’lik başlangıç fiyatı ile dikkat çekiyor.
 

Üst