Şahsuvaroğluna Yazıklar Olsun Diyorum Başka bir şey demiyorum...

• Konbuyu başlatan orçun81
  • Başlangıç tarihi

ahmetersin

Moderator
Cevap: Yaziklar olsun diyorum başka birşey demiyorum...

Orçun abi sonuna kadar haklısın fiyat konusunda hatta ne desen haklısın

SsTeam

Yönetici

Merhaba Orçun abi snorkel konusunu bugünkü organizasyonda üyelerimiz arasında istişare ettik ve malesef ki distribütörün uyguladığı fiyat politikası site ve üye topluluğu olarak bizleride üzdü umarimki yunus sahsuvaroglu burda yazılanları okur veya kendisine iletilir biz burdan bu araçlarin organizasyonlarda ve sitede araç almak isteyen müşterilerine ücretsiz olarak cebimizden para harcayarak reklamını yapar iken distribütörün anlam veremedigimiz Ütopya fiyat politikasını eleştiriyor ve bu araca gönül vermiş ve yıllarca reklamını yapmış marka değerini savunmus üyelerimizi ve bizleri uzdukleri için distiribitorden mantıklı bir cevap bekliyoruz.

rextonmert

Moderator

Abi gerçekten saçmalıyorlar fiyat farkı olurda bu kadar olmaz pes yani

O

orçun81

Inanin ben artık onlardan hicbirsey beklemiyorum. Araç güzel ve sağlam ama onlar aynı özelliğe sahip değiller

SsTeam

Yönetici
Cevap: Şahsuvaroğluna Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum...

Merhabalar orçun abinin görüşlerine katılıyorum. Fiyat gerçek manada abartılı ellerndeki şnorkeli burada kopyalatıp piyasaya sürseler huma ile aynı fiyatlara geliyor. Bu fiyatlarda aksesuar yaptiktan sonra rubicon kullanicisyla aramizda pek fark kalmiyor.

cavdare

Moderator

arkadaşlar sizde vurunca öldürüyorsunuz...tamam fiyatlar yüksek ama şahsuvaroğlunuda hemen bitirmeyin,,tepkimizi ve beklentimizi dile getiririz..biraz zaman alsada sonunda olması gerekenin farkına varaktırlar... .şimdiye kadar birçok sorunumuzu kendimiz çözdük olmazsa bunuda çözeriz...

O

orçun81

Ertuğrul Hocam bana yapsana bir snorkel ozaman...

cavdare

Moderator

orçun ne kızıyon...herekez araştırıyor..bulucaz bir çözüm...ben ırak taraflarına sorduruyorum..ssangyong varmış ..bakalım parçalarda varmı...er geç bir çözüm buluruz..bu kadar azime birşey dayanmaz...
şahsuvaroğlunu elştirilmesine itiraz etmiyorum..bende eleştiriyorum..sadece ayarı iyi yapmak lazım...iyi birşeyyapınca çok methetmek, kötü birşey yapıncada yerden yere vurmak bana yanlış geliyor...aslında eleştiriyi biraz ayarlı olarak; şu konuda-olayda iyi, şu konuda kötü diye olay bazında yapmak lazım. firma bazında değil...yoksa şahsuvaroğlunu bir göklere çıkarıp bir yerin dibine sokmaya gerek yok...

SsTeam

Yönetici

snorkel olsa bu arac defenderdan bile ustun , 1 sene aktıf olarak defender 110 kullandım , bakmayın onların oyle heybetli gorunduklerıne vsvs

SsTeam

Yönetici
Cevap: Şahsuvaroğluna yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum...

sevgili arkadaşlar , enjeksiyon kalıp ve plastik üretimim de var. istenilen parçlardan birer örnek sağlayabilirsek bunlar üzerine maliyetler vs. hesaplar buna göre size tam bir fizibilite çıkartırım. ardından karar verir yatırımı yaparız ortaklaşa herkes de memnun olur. üretim var , canınızı sıkmayın. bir elin nesi var 2 elin SESİ var..

SsTeam

Yönetici

Kenan 350 tl human otodan rexton için aldı montajinida yaptı abi zaten bu fiyattan daha uyguna cikartabilirmiyiz

cavdare

Moderator

yanlış hatırlamıyorsam kenan çamurluğu delmek zorunda kaldı...aracın yapısına uygun yeniden dizayn edilemezmi...mümkün olduğunca az dlerek..
birde actyon sportada varmı ...varsa fiyatı ne...

SsTeam

Yönetici

Ay içerisindeki 4cü hava filtrem abiler bakmayın durum vahim... 2500 verip alsam sonra onu çogaltsam diyorum ama satamamakta var işin ucunda.

O

orçun81

Yapılacak olan kopyanın maliyeti ne kadar olacak ki? Onu da öğrenmemiz gerekiyor. 350 gibi maliyetlere çıkacaksa. Fena değil.
Mesela basit bi denklemle.
6 kişi toplandığımızı düşünelim. 350 ty ye dışarıda yaptırılacak snorkelin maliyeti olsa. 2000 de servisten vur tut bu paraya alsak.
350*6_ 2100 tl
2100+2000_4100 tl
4100/6_ 683,33 tl
kişi başı düşen rakam 683,33 ben bunu verebilirim. :}

SsTeam

Yönetici

Orçun abibaramızda kalsın 800 de veririm bu haftaki korkularımdan sonra (:) ben bi enjeksiyon isi ile ugrasan birine danisayim

Oğuzhan YILDIRIM

SsTeam

Yönetici

Togakar abimiz bu konu ile ilgili fiyat verebilir bize

Oğuzhan YILDIRIM

nedimkolat

Moderator

Kalip masrafi olacak.Hesaplamaya eklenirse dusunulenden fazla olur.

Nedim Kolat

F

falken34

orcun abı sonuna kadar haklısın..sahsuvaroğlu sana yaptıgın tanıtım ve offroad tecrübeleri için özellikle yardım etmeliydi.
bu konuda ne desen haklısın..fiyat cook pahalı..
kendi elimiz varsa başımızı kaşırız..demek bi bunuda biz yapıcaz..
ama bizde şnorkel yapabiliriz.köpükten kalıp yaparak fiberden istediğimiz model şnorkel yapılır.
havalar biraz düzeldiğinde oguzun arabada bi model çalışması yapıcam.
eğer olursa direk sizin arabalara da uygularız..

SsTeam

Yönetici

plastik enjeksiyon kalıbına konulacak diğer parçalarda ilave edebiliriz.kalıp ortak maliyetle halledilir ama her zaman maliyeti yoksek olur. kısaca seri imalat için uygun olur. yani 3-5-25 adet için mantıklı değil maliyet olarak. belki 500 adet. Ancak diğer parçalardan iave edilirse aynı kalıba otomatik olarak fiyatlar düşer. daha önce fiat için çoooook malzeme ürettik tabii kalıp maliyetleri de dahildi birim fiyatlara. Bugün basit bir sborkel kalıbı 5 bin ila 45 bin tl arasında çıkar. ben dediğim gibi snorkel örneği görmemem gerekiyor. Buna göre metal demir kalıp yerine polyester veya zamak kalıp da yapılabilinir. Bunda da dökme usulu ile üretim yapılır bu tarz kalıplar ucuz. Ben motorsiklete yaptırdım ama keşke enjeksiyon kalıbı yaptırmış olsaydım , acaip sattı polyester kalıp bizde birilerine verdik kalıp da gitti. kenan ın dediği gibi dökme veya polyester , eğer adet yeterli mktarda olursa enjeksiyon kalıbı yapılır. ama örnek görmek ve maliyetlendirmek lazım. örneğin şu an kullanılmış hammadde fiyatı 2500 tl civarı tonu. snorkel kaç gram.. tamamı 500 gram gelse sadece hammadde maliyeti 1,25 hadi firesi vs. 2 tl diyelim. 350 tl ye almak isteyen tabiiki alabilir. kısaca çoklu bir (farklı malzemeleride içerecek) kalıp en mantıklısı olabilir zaten tek başına üretlecek bir kalıp değil bu. örnek varsa alalım maliyetlendirelim hareket edelim. veya kenan bir çalışma yapsın sonucu iletir zaten hepimize. snorkel haricinde başka ne tür plastik ürünler lazım? bunlarıda bir belirtirseniz aynı kalıp içine konulabilinirmi bakalım.