Rexton W Geri Vites Ampul Değişimi ( Led )

Merhaba, Rexton'umun halojen geri vites lambasının patlaması sonucu iki lambayı da LED ampulle değiştirdim. İşlem sırasında çektiğim fotoğrafları ekliyorum.

21 LED'li Canbus T15 LED ampul taktım. Ürünün Ağ Bağlantısı

REXTON GERİ VİTES AMPUL TİPİ: w16w veya T15

DİKKAT Rexton, ampul patladığında arıza ışığı yakmadı, dolayısıyla CANBUS özelliği olmayan bir ampul kullandığınızda da arıza ışığı yakmayacaktır.

Ek Açıklama 2020-09-08 144323.png

ARKA FAR SÖKÜMÜ
1-
Farın yan kısmındaki yuvaları tornavida yardımıyla açtırıyoruz. İki yuva ve iki vida haricinde farı tutan bir parça yok. Vidaları söktükten sonra, farı kendinize çektiğinizde yerinden çıkacaktır.
IMG_2158.JPG IMG_2159.JPG IMG_2160.JPG

HALOJEN AMPUL / YENİ LED AMPUL

IMG_2162.JPG IMG_2176.JPG

2- Farı yerinden çıkardıktan sonra ilgili ampul duy'unu saat yönünün tersine çevirerek çıkarıyoruz. Yeni ampullerimizle değişim yapmamızın ardından aracımızı geri vitese takarak ampulün yanıp yanmadığını kontrol ediyor, sorun olmadığına kanaat getirdikten sonra bu sefer duy'u saat yönünde çevirerek kitliyoruz.

DİKKAT LED ampullerin + - yönleri olduğu için değişim yaptıktan sonra farı yerine kapatmadan önce geri vitese takarak ampulün yanıp yanmadığını kontrol edin, eğer yanmıyorsa ampulü ters çevirip takın! Aracın motorunu çalıştırmadan, kontak açıkken aracı geri vitese takabilirsiniz.

IMG_2161.JPG IMG_2177.JPG IMG_2179.JPG

SONUÇ
LED ampuller, halojen ampule göre oldukça parlak ışık veriyor. Başka bir LED ampul deneyimlemediğim için muadil LED ampuller arasında nasıl ışık verdiğini söyleyemem ancak eskisine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Ön camların karartma olması yüzünden önceden geri gelirken daha iyi görebilmek için camları açar ve frene basarak giderdim ki daha rahat görebileyim, ancak LED ampullerin ardından böyle çözümlere başvurmak zorunda değilim.

10 adet fotoğraf kısıtlamasına takıldığım için son halini bir alt kısma ekliyorum. Karanlıktaki halini yakında atacağım.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler, umarım bu konunun size faydası dokunur. Gelecek değişim; ön - arka sinyal, iç aydınlatma değişimi olacak. Kendinize iyi bakın!

Ekli dosyalar

Son düzenleme: