Rexton W Chip Uygulaması

SsTeam

Yönetici
Cevap: RaceChip"ile Ejderhanın Nefesini ensenizde hissedeceksiniz

Chiptuning –Nedir?

Chiptuning: Geliştirilen Elektronik ile Daha Çok Sürüş Keyfi.

Modern araçlarda küçük bilgisayarlar motor yönetimi için çalışmaktadırlar. Bu bilgisayarlar (ECU) motora kablolar ve soketlerle bağlanmaktadır. ECU bağlı olduğu sensörlerden aldığı analog ve digital sinyaller yardımı ile motora vereceği emirleri belirler. Bu değişiklikler enjeksiyon, ateşleme, emisyon kontrolü, turbo gibi bilgilerden oluşur.
Basitçe, Chiptuning ile iki türlü performans artışı mümkündür. Elektronik bir ünite yardımı ile veya ECU dosyasının okunup tekrar yazılmasıyla (OBD Tuning)

Ek kontrol Cihazı ile Chiptuning

Ek kontrol cihazı ile Chiptuning için motor ve ECU arasına bir ek elektronik beyin yerleştirilir. Aracın orijinalliğinde hiç bir değişiklik olmaz. İstenildiği anda tekrar eski duruma saniyeler içinde dönülebilir.
Operasyon gayet basittir: Elektronik kontrol cihazı canlı zamanlı olarak araca müdahale eder. Beyin tarafından hazırlanan haritalar saniyede binlerce kez işlenir ve anında ve hissedilir bir güç artışı elde edilir. Bununla birlikte sürüş tarzınız aynı kaldığında yakıt tasarrufu elde edilir.
Bu tarz Chiptuning ile aracın orijinal beyninde kullanılan motor koruma programı değiştirilmez. Dolayısıyla aşırı yüklenme gibi bir durum oluşmaz. Eğer son hız limitörünüz varsa bu aynen korunur, bununla birlikte aracın orijinal programında bir değişiklik yapılmaz.

Ek kontrol cihazı olarak RaceChip® Modulü

Three levels of RaceChip® performance improvement: RaceChip® Ultimate, RaceChip® Pro2 and RaceChip®

RaceChip® Chiptuning bir çok koşulda müşterinin kendisinin kolaylıkla takabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Bir çok araç için yaklaşık 10-15 dakika süren bir uygulama ile hiç bir özel aparata ihtiyaç duymadan monte edilebilmektedir. Sadece size özel gönderilen ek bağlantı kablosunu basit bir soket sistemi ile yerleşimi ve modülün takılış, bu kadar basit.
RaceChip® Chiptuning ile aracınıza yapılan optimal ayarları değiştirmek isterseniz, sürüş karakterinize göre aracınızın gücünü ve o gücü verme şeklini ayarlayabilirsiniz. You can adjust “maksimum performans”, “yakıt-tasarrufu eco-tuning”veya ikisinin mantıklı bir karışımı

Ayarlar yardımı ile Performans Değişimini Aşağıdaki Video’da Bulabilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=q99wLnt5vj0

Tiyo: Bu video Common-Rail Dizel araçlar için rotary kontrol düğmesinin kullanımı göstermektedir. Bu konuyla ilgili bir çok videoyu destek merkezimizde bulabilirsiniz. Destek-Merkezi.
RaceChip® modülünüzü aracınızı satarken veya kiralık araç kullanıyorsanız iz bırakmadan sökebilirsiniz. Eğer isterseniz ofisimiz RaceChip modülünüzü bir sonraki araç için memnuniyetle uyarlayacaktır. Lütfen Daha çok bilgi için bizi arayınız.

OBD-Tuning ile geleneksel Chip-Tuning

OBD üzerinden yapılan Chiptuning ile aracın orijinal dosyası okunur, uygun programlar ile değiştirilip tekrar beyine yazılır. OBD tuning bir iş yapma şeklidir kalitesi ve sonuçları tamamıyla uygulamayı yapana bağlıdır. Yanlış yapılırsa bir çok soruna yol açabilir. Günümüz beyinlerinin bir çoğunda bu tarz uygulama yapabilmek için ECU sökülür bu da garanti kaybına yol açabilir. Ofisimizde yazılım yolu ile chip tuning hizmeti vermekteyiz. Bunun için bizi arayabilirsiniz.
OBD üzerinden Chiptuning’in bir avantajı maksimum hız limitörünün kaldırılabilmesidir. Bununla birlikte ekstra zorlama mümkün olduğundan üst devir diliminde bir miktar daha fazla güç alınabilmektedir.

OBD-Tuning Dezavantajları

OBD-Tuning direk orijinal programa müdahale olduğundan ve motor kontrol programı devre dışı kaldığından dolayı motor hasarları meydana gelebilir.
Bu şekilde tune edilmiş bir araç hata kodlarını yanlış üretip tamir edilemez bir hale gelebilir.
Herhangi bir sorun durumunda kendiniz müdahale edemezsiniz, işlemi yapan kişiye gitmeniz gerekir.

Biz RC Oto Performans olarak RaceChip® tarzı Chiptuningi daha uyumlu sorunsuz ve pratik bulduğumuzdan tercihimizi bu yönde kullandık

SsTeam

Yönetici

WAlla benim aracima yeni yaktirdim ayni markadan 179€ olanindan su anda deneme asamasindayim ilk izlenimlerim gayet iyi

V

vedaterdönmez

Barış düşünmeye gerek yok uygula ,ben aracima taktırdım mükemmel ötesi oldu ismail ve kenan kullandılar inanamadilar

F

falken34

hakikatten vedat abinin araba rokete bağlamış...:D
rexton V6 biniyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz :D

cavdare

Moderator

actyon sporta hangisini alıcaz..birde yakıtı hala test edemedinizmi...yakıt sonucunu bekliyoruz...

cavdare

Moderator

actyon sporta hangisini takacaz...birde uygulayan arkadaşlar yakıtla ilgili değerleride verebilirse iyi olur...ve son olarak bir kaygımı dile getireyim..bizim araçlar ağır..2 tonun üzerinde..araç güçlendikçe biz daha sert kullanmaya başlıyoruz...buda kalkışlarda motorun gücü ile aracın ağırlığı arasında kalan baskıbalatayı yıpratmıyormu....

SsTeam

Yönetici

Yakit olarak sakin kullanimda yakiti dustu aracin 0 100 mukemmel 140 230 arasi mukemmel sakin kullanimda 30 kurusa kadar dustum sehir ici ama uzun vadede sanzumanin omrunu kisaltir gbime geliyor cunku vitesle cok oynuyor arac

SsTeam

Yönetici

329 € luk pro versiyonunu taktırdım araç köpek idi Pitbull a dönüştü 1 yildir arabayi kani gibi kullaniyormusum şimdi daha atik ve performansli kullaniyorum

SsTeam

Yönetici

Garanti konusunda servis veya yetkililer ile görüşen varmı? Ve yakıt değerlendirmesi verilerle yapanınız varmı? Fren balatası ve yürüyen aksamlar ile ilgili yıbranma payı tecrübesi chipten sonra olan varmı..

SsTeam

Yönetici

Motor da chip den dolayı bir arıza çıkar ise servis emin olmamakla beraber garantiye sokmuyor ama musteri memnuniyeti açısından elinden geldikleri kadar yardimci oluyorlar.

Yakıt değerlendirme testim devam ediyor araca obd2 cihazı bagladim ve tablet ten anlık ve ortalama yakıt tüketimini test ediyorum yarım depo dayım 445 km yol yaptım istanbul trafik içinde 80 km ile 100 km sınırlarını aşmadim mümkün oldugunca Cruz kontrol ile kullandım yakiti Petrol Ofisinden aldım balata lar eskiye göre daha çabuk bitiyor eğer sprint boster ayarını en üst seviyede kullanırsan orta seviyede kullanırsan yakıt tasarrufu bile yapabiliyorsun.

Sonuçta chip taktirmak bir risk fakat aslan besleyen yemine razi oluyor.

SsTeam

Yönetici

daha önceki yakıt sarfiyatı ne idi,ben daha 10 bin deyim daha kaç km bilerim allah bilir ama 11-12 lt altına şehir içinde düşmüyor. şheri dışınada fazla çıkamadım ama 9 lt nin altına inmedi. yarım depoda 445 km acaip bir veri...

SsTeam

Yönetici

Sakin kullanimda sehir ici istanbul trafiginde aracim 0.37 kurus yakmaya basladi chiple ki aracim 2.5 ton otomatik ve 18" jant ustunde oldugunu dusunursek bence cok ekonomik evet bastigim zamanda affetmiyor ama denemek icin bastigimda ibreyi bitirdim ki dahada devam etti tahminim 230 km surati gordu birdahakinde yanimda biri olursa ibreyi cekecegim [emoji39]

O

orgasmatron

hala chip devam mı ?

SsTeam

Yönetici

Chipsiz kullanmak attan inip eşek e binmeye benzer

Selamlar Herkese,

Cumartesi günü aracıma yazılım tuningi yaptırdım. Aracın performansı benim bile tahmin edemiyeceğim şekilde arttı. 80 km hızla giderken bile gazı köklediğim zaman aractaki ivmelenmenin farkedilir şekilde arttığını gözlemledim.

henüz teknik verileri kontrol ettirmedim fakat bana söylenen, beygir gücündeki artışın ortalama
30 - 35 hp, Torkun da 60 N/M olduğudur.

eğer peşin öderseniz 650 tl gibi bir ücreti var. Ayrıca beğenmediğiniz taktirde paranızı koşulsuz iade ediyorlar ve aracınızı eski verilerine döndürüyorlar.

http://www.ecufast.com.tr/ adresinden gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Arkadaşlar konu hakkında yazılanları baştan sona okudum. Gördüğüm kadarı ile bir yılı aşkındır konu ile ilgili bir şey yazılmamış. Ben aracı yeni aldım ve haliyle araç ile ilgili bilgilere ve ya yapılabilecek şeyler hakkındaki yazıları bulabildiğim kadar okuyorum. Chip konusu ilgimi çekti. Kullanan arkadaşlardan ricam son durum nedir. Artı ve eksileri ile taktırmaya değermi? Üç farklı versiyonu var. 149 Euro, 269 Euro ve 499 Euro. Ben aracı genellikle İstanbul trafiğinde kullanacağım, bu şartlar altında hangi cihazı almak daha mantıklı olur. Yakıt tasarrufu ön planda olacak. Sayın chip kullanan arkadaşların yarum ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

SsTeam

Yönetici
Merhaba Memduh Bey,

3 yıldır kullanıyorum yakıt tüketiminden ziyade aracın performansı ciddi oranda artıyor ve muhteşem bir his uyandırıyor aracınızı bir kere daha seviyorsunuz,
269 euroluk olanı alabilirsiniz ilerde 3.0 motorlu araç alırsanız aynı chip kulla bilirsiniz

Chpin yanında pedal taktırmayı unutmayın arabayı asıl şaha kaldıran aynı zamanda pedal sistemidir.,

Öncelikle hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim İsmail bey. İstanbul Anadolu yakasında taktırtabileceğim bir yer varmıdır ? Reklam olur diyorsanız özel den yazabilirsiniz ?