Rexton W Aracımı Yükseltmek İstiyorum

SsTeam

Yönetici
Sevgili uyelerimiz ben kendi aracimi yükseltmek istiyorum malum turkiyede aksesuar temini sorunu var,
aracimi get veya takoz ile maksimum nekadar yukseltebilirim nerde yaptirabilirim ve neye mal olur konu hakkinda bilgi ve tecrubelerinizi bekliyorum.

SsTeam

Yönetici
Cevap: Rexton aracimi yukseltme hakkında.

Yanlis bilmiyorsam yukseltme bzm action sportlarla ayni eger ayni ise bu isin duayeni Sayin Ediz Metin abim size yardimci olacaktir gezenbilir sitesinde bununla ilgili yazisi detaylari mevcuttur

Ssanyong Actyon sports 18" LX AT

F

falken34

getlerle kolayca yükseltilebilir..yay yaptırmak felan cok zahmetli olur ve garanti dışına çıkar..

F

falken34

getlerin tanesini 50-70tl gibi bir rakama gelir..sökme takma işlemi çok tutar...
40-50mm yükseltilebilir..araç bu kadar yükseltmeye rahatlıkla izin veriyor..
walla bende yükseltmeyi düşünüyorum ama asfaltta çok savurması kafamı kurcalıyor..:confused:

legionee

Moderator

Savrulma olayını Metin Ediz Bey'in 5 cm Spacer'ları ile çözülememiz mi acaba? Get'ler Action Sports ile aynıysa, spacerlar da uyar herhalde.

SsTeam

Yönetici

ideal hızda savuracağını hiç düşünmüyorum abi çok yüsek süratle zaten viraja girmek bu araçlarla zor 70 le girdiğiniz yere aynen girersiniz hocam sıkıntı olmaz ...
Katılıyorum barış sana virajlara girerken yavaş giriyorum zaten hızda yapmıyorum kenan acaba nerde yaptırmamı önerir cevabını bekliyorum.

baturalpoghan

Moderator

Abi biraz hız yapsak bile çok sorun olmuyordu, makaslı da olmadığı için şikayetim olmadı hiç

O

orçun81

Merkez kaç kuvvetini bozmamak için en mantiklisi aracı kaç cm yukseltiyorsaniz o ölçüde yana spacer ya da offset'li jantlarla dengeyi sağlamak gerekir.

O

orçun81

Bozacak bir parça değil. Zaten hiç bir firmada aracın yürüyen aksamları garantili değildir.

F

falken34

walla arkadaşlar yükseltme için spacer işi tamam yapılır ama...

diskle jantın arasına spacer koyup aracın lastik arası mesafesini arttırmak bana hiç doğru gelmiyor...
arka lastiklerde olabilir ama ön lastiklerde dönüşlerde ciddi sıkıntılar yaratır...benim lastik tam tur çevirdiğimde şu an bile az az davlumbaza sürtüyor..spacer koysam lastik dönüşünde radyus merkez çizgisini bozmuş olurum...
ayrıca disk jant arasına spacer koyulan araçta balans cok cabuk bozuluyor...

bende bu gün gidip aracın orjinal lastiklerini takayım...yaz geldi artık..:D

cavdare

Moderator

aracı yükseltince aracın yol tutuşunu korumak için spacer kaçınılmaz oluyor..rexton u bilmem ama action sportun estetiğinede baya katkı sağlıyor...şu ana kadar bir sıkıntı da yaşamadım..en azından action sport için tavsiye ederim...

SsTeam

Yönetici

Örnek spacer resimleri varmi öncesi ve sonrası diye.

cavdare

Moderator

öncesini bilmiyorum arşivleri karışturırım, sonrasınıda arabayı yıkatınca çeker gönderirim....

F

falken34

walla bi resim olsa görsek iyi olur.

V

vedaterdönmez

Evet görsek iyi olur