Rexton W Alan Üyemizin Yorumu

SsTeam

Yönetici
Öncelikle cümletten sağolun arkadaşlar..allah herkese istediği aracı almayı,kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

platinum paket için anlaştık.bayideki arkadaş sağolsun çok ilgili davrandı...

diff-lock koreden gelecek.gelmesi 1 ay sürecek sanırım.

aklında 7 kişilik 2000cc dizel araç arayan varsa gidip aracı incelemesini ve mutlaka test sürüşü yapmasını tavsiye ederim...

önyargılarınızın yıkılacağına eminim.(bende önyargılarla gitmiştim.)

bu fiyata bu özelliklerde başka araç yok...muadillleri 60,000€ fiyatlardan başlıyor..

showroom müdürü davet ettik atölyemizi ,yaptığımız işleri gördü misafirimiz oldu .gelmişken biraz konuştuk.web sitelerinin çok zayıf olduğunu belirttim.

showroom müdürü olan arkadaşa web sitesndeki bilgileri güncellemesi ve daha detaylı bilgiler koymasını tavsiye ettim.
insanlar bilgi sahibi olmadıkları için bu marka bazında önyargılı yaklaşıyorlar dedim...

ARP,HTSC,BAS gibi sistemlerin,aracın mekanik olan aksamların ne işe yaradığını ve nasıl çalıştıgını kimse bilmiyor anlatın dedim.

Bende bu artılar yüzünden rextonu tercih ettim. Bayi ile pazarlık ettik 95.500 tl anlaştık. Kısmette resimleri eklerim. Yardımcı olan tüm herkese çok teşekkür ediyorum .

SsTeam

Yönetici
dün itibariyle aracımı teslim aldım..gayet konforlu ve geniş...daha önce 4 kez test etmiştim ...ilerleyen zamanda artı ve eksilerini daha kapsamlı anlatacağım.

SsTeam

Yönetici
Arazide kullanılacak olduğu için q7 ye yazık olur

Freemont captiva türü araçlar arazi için uygun altyapıya sahip değil.

Rextonu aldım. Biraz yol yapınca artılarını ve eksilerini yazarım.

Almayı düşünen veya araştıran lara bi nebze yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

SsTeam

Yönetici
Toyota'yı sattıktan sonra birçok marka araştırdım detaylı olarak tarafsızca inceledim. Meslek makina tasarım& imalat olunca mekanik konusunda çok detaycı oluyorum.

Hem maliyet ve işletme giderleri hesaplı olan ( vergi sigorta kasko bakım )hende az yakıt harcayan 4wd her aracı araştırdım.

Captiva, Freemont, forester, qashqai+2, xc90, discovery3, land cruiser prado , pajero,pathfinder, ml320, dodge nitro,santa fe,sorento,rexton w, hatta duster bile inceledim.

İlk olarak alt düzen ve mekanik olarak eleme yaptım.
Birçoğu bu kısımda elendi. 5 model mekanik olarak sağlam göründü.
Discovery3,Land cruiser prado, pajero pathpinder ve rexton kaldı,
Discovery ve rextonun altyapısı birbirine çok benziyor

Bu sınıfta da pajero yüksek vergi ve yakıt nedeniyle elendi,
Pathfinder fazla yakıt ve yüksek kmyapmış motor güvensizliği yüzünden elendi.
Prado Discovery ve rexton arasında kaldım,
2. El garantisiz araçta herşey çıkabilir tereddüt ü herkeste olduğu gibi bende de var, disco ve prado en az 4 yaşında ve 100000 km olduğu içineksi puan aldılar.
Rexton tercih ettim.
Neden derseniz;
0 km araç olması, 3 yıl garanti olması,2000cc dizel olması nedeni ile az yakıt tüketimi ve az vergi alınması,7 koltuklu olması,sigorta kasko ve servis ücretlerinin hesaplı olması,alt mekanik düzenin sağlam yerleştirilmiş olması,prado ve disco gibi merdiven şaseye sahip olması,( mekanik olarak disco pajero ve prado kadar sağlam olmasa da onlardan sonra ilk sıralarda yer alır ),yeterli donanıma sahip olması,4 h-4l şanzımanı olması, motor ve şanzımanda Mercedes imzası olması,Direksiyondan kumandalı tiptronik vites- sunroof- deri döşeme,esp ve diğer aktif güvenlik önlemlerinin standart olarak sunulması, satıcının güleryüzü samimiyeti,ilgisi ve alakası, ve en önemlisi tüm bunların 95000 tl ye alınması. 0 km olduğu için Kredi çıkarken bile zorluk yaşamadım,

Aracın eksilerini de kullandıkça yazacağım .

Bir ahbabımıza vw amarok bakmak için bayiye gittik.aracı incelerken
Satıcı Adam masadan kalkıp yanımıza bile gelme zahmetinde bulunmadı. Zorla adamı çağırdık. Sorduğumuz sorulara azının ucuyla cevap vermesi müşteriyi adam yerine koymamasını gören ahbabım kızdı oradan çıktık. Bir kişinin hatasını tüm markaya mal etmek olmaz.
Başka bir bayiye gittik orada da müşteriyi sallamayan hareketler. Tenezzül edip masasında. Kalkmıyor adamlar.Sanki o müşteri biz satıcıyız.alırsan al almazsan yürü git havasında tavırlar.
Elinizde araç varmı diyoruz yok diyor 3 ay sonra teslim ederiz
Bu araçlar ne diyoruz hepsi satıldı diyorlar. Ahbabım kızdı gitti mitsıbishi L200 aldı.
Bu adamlar bu hareketlerle araç satıyorlar sa şayet; ya bizim halkımız çok ezik bir yapıya büründü yada bu adamlara öyle bir güven vermişiz ki ne yaparsak yapalım bunlar eli mahkum bizden alacak havasındalar.
Benim gördüğüm izlenim bu ...

SsTeam

Yönetici
at lastik jant bakıyorum.eylül ortasına doğru jant ve lastik değiştiricem.lastiksiz araziye çıkmak,canyeleği olmadan okyanusa açılmak gibi..

araçta traction control var ama elektronik hiçbir aksama güvenemiyorum.. orta defransiyele mekanik kilit lazım.kilit olayı koreden geliyormuş.sipariş ettik bekliyoruz.
siz cherokee kullandıktan sonra sportage biraz yavan kalır
hatta attan inip eşşeğe binmek denebilir..

sürekli 7 kişi kullanmıyorum aracı .kullanmadığımda ise kocaman bagaj kalıyor..
gerek olduğunda arkadaki 3.sıra koltuk insana ilaç gibi geliyor.su geçirmez branda tavan çantam var.bavulları ona doldurup
tavana bağlıyorum.6-7 kişi dolup geziye rahat rahat gidiyoruz.

captiva ile rexton karşılaştırmak bile yanlış...captivayı suv segmentinde sınıflandırmak daha doğru...
captiva cüssesine göre fazla yakıyor..2,7tonluk 4,5dizel vx200 ile nerdeyse aynı

grand cherokee konusunda birşey diyemniyorum..vergisi ve fiyatı cazip olsa süper bir araç...yeni model dizelleri harika...

memleketim insanının gözünü seveyim..parasıyla rezil olan başka bir toplum var mı acaba..
bir marka araç alınca hemen aldıkları markayı yüceltip diğerlerini yere vuruyorlar.bunu yapanların başında da vw kullanıcıları geliyor..
40,000tl donanıma sahip aracı 62000 tl alıp,3 ay sıra bekleyen,aracı teslim ederken ilkyardım çantası ve yangın tüpü koymayan,müşterisine saygı duymayan bir markaya bu kadar prim yaptırıyoruz..
adamlar galerideki araçları satmıyorlar.ellerinde araç olduğu halde sıra var diyip,çok satıyormuş imajı veriyorlar...
bizde "hımm cok satıyor demek ki tutuluyor"diyerek sırf amblemi için fazla para veriyoruz..
(istisnalar hariç.gerçekten parasını hakeden birçok araç var piyasada..)

SsTeam

Yönetici
arkadaşlar rexton w ilk 1000km izlenimlerim:

araç hala çok sessiz...gayet konforlu..tahmin ettiğim gibi..diğer araçlara göre artıları zaten geçmiş mesajlarda belli..
.ufak tekek araziye girdim asfalt lastikleriyle bir sorun çıkarmadı..
at lastik bakıyorum..kısa zamanda koyunca arazide kapsamlı bir test yapıcam..kum-kaya-toprak-çamur-stabilize gibi parkurlarda test edicem..

1000km eksileri:

*araç 7 kişi bindiğinizde arka amortisörler sertleşiyor..setlerden hızlı geçerken daha fazla sekiyor..
*otomatik vites 110-120km hızla rampa çıkarken bazen kararsız kalıyor.5-4 yapıyor.
*cam yıkama tuşu var..yanlışlıkla basarsanız camı komple 3 kere sabunlayarak yıkıyor..
buda görüşe kısmi olarak engel oluyor..
*lastikler biraz sert hamurlu.sıcak asfaltta cok ötüyor..ama tutunması güzel...
*kasaya göre performansı biraz zayıf gibi..(yada ben pradodan sonra bunu öyle zannediyorum).
*farlar zifir karanlıkta biraz zayıf kalıyor..(bu toyotada da vardı)..55w ampul var üzerinde.onları çıkarıp osram nightbreaker takıcam..

1000km artıları.

*60tl dizel ile şehir içi 680km gittim..(fazla sıkıştırmadım)
*istanbul-düzce arası uzun yolda gidiş-geliş (400km) 28lt yaktı(100-130km hızla)
*uzun yolda gayet keyifli..6 kişi vardı araçta..yol yormadı desem yeridir.
*iç buton kısımlarına kolay alışıyorsunuz.konsol gözünüzü yormuyor.
*vitesi manuele aldığınızda vites geçişleri cok güzel..performans tatmin edici düzeye çıkıyor.

birkaç resim koyuyorum..aracın yürür aksamını da merak edenler için faydalı olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 119

Ekli dosyayı görüntüle 116

Ekli dosyayı görüntüle 115

Ekli dosyayı görüntüle 117

Ekli dosyayı görüntüle 118

SsTeam

Yönetici
rexton w'ye dün itibariyle 4 adet bf goodrich AT lastik taktım...

aracın orjinal ölçüsü 255-60-r18 ben 265-65-r18 taktım..tam ölçümlerim gibi çıktı..lastik tam oturdu..ama tam tur çeviriyorken ön davluumbaza sıfır geçiyordu..
bende plastiği ısıtıp biraz esnettim.harika oldu...araç 15mm daha yükseldi...

ilk test olarak oradan şile sofulara gittim...kum testini de yaptım..gelmişken denize de gireyim dedim

kumda muhakkak lastik basınçlarını bir miktar indirmek gerek..yoksa araç batmaya meyilli....kumda baya baya gazladım,kum tepelerine çıktım..bir iki kere kumda durup tam gaz kaldırdım...(sahilde duran vinçli pajeroya güvenerek)
gayet başarılı şekilde ilerledi.

oradan kayışdağına geldim...en dik kısmından çıkmaya başladım..su kanalları kayalardan geçerken zorlamadı..(4L konumda)
rampanın en dik yerinde 1-2 kez sağ arka patinaja düştü ama araç durmadı..

kayışdağı tepede pradoyla girdiğim bir çukur var 8mt çapında 2,5m derinliğinde oraya girdim..çukurdan çıkarken pradonun arka tampon yere değiyordu rexton da değdi..ama çıktı..

kayışdağından en dik kısmından aşşa indim..(yaklaşık 35- 40 derece)..kanallardan geçerken nerdeyse pradonun yaptığı aynı davranışları yaptı..hatta bir çukurda sol arka lastik şahlandı yerden kesildi....vinç ve yükseltme olmadığı ve tek başıma olduğum için daha fazla atraksiyon yapmadım..(malum zor durumda çekecek birçey lazım)

genel olarak çok olumlu..tahmin ettiğimden daha yetenekli desem yeridir....yağmurlar başlasın çamur testi ve kar testi de yapacağım..

SsTeam

Yönetici
aracı yetenek olarak test için istanbulda land cruiserle geçtiğim birkaç parkura soktum..kayışdağı,aydos,şile,sofular gibi yerlerde..
araç gayet tatmin etti fakat alt karter ve şanzıman koruma ile tampona vinç bağlamadan ağır bir off-road türü yapmayı düşünmüyorum..(hem biraz eskisin)

geçen haftasonu saros"daydım..kocaçeşmeden girip 110 km dağ yollarından enez"e kadar gittim...birkaç kez zor durumla karşılaştım..allahtan araç kendini çıkardı..

araç kendini çıkaramayacak bir yerde kaldığımda vinç yoksa eğer çok sıkıntılar olur..

uzun yol ve gezide araç süper...
kimsenin olmadığı bir bölgede gece arabada yattım..süperdi..
eşimle arka koltukları yatırdık.iki oda bi salon oldu.
kimsenin olmadığı plajlarda yüzdüm

kayalardan geçtim.
kumda sürdüm.
patika yollarda hızlı ilerledim..
orman yangın yollarında gazladım...
plajlara inmek için kocaman su kanallarından geçtim.
birkaç kere aracın altını dahi vurdum...

rexton w expedition olarak(hem asfalt hem arazi konforu konusunda) hayli iddalı bir araç..

genel olarak performansı harikaydı..

Ekli dosyayı görüntüle 120

Ekli dosyayı görüntüle 121

Ekli dosyayı görüntüle 122

Ekli dosyayı görüntüle 123

SsTeam

Yönetici
Merhabalar.. Öncelikle sitenin yapımında emeği geçenlere çok teşekkürler. Bursa SsangYong Şahsuvaroğlu YMY Otomotiv'den selamlar...

SsTeam

Yönetici
Merhaba Serhat Bey;

Öncelikler sizleri aramızda görmekten dolayı mutlu olduk,

Sitemizi ve araçlarımızı daha geniş kesimlere tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz

Bu hususta sizden de çevrenizdeki tanıdıklarınıza sitemizi önermenizi ve üye olmaları arzu ederiz.

Saygılarımla

Admin

recepinci

Moderator
Merhaba

Milli savunma bakanliginin 4x4 lerde seferberlik emrinin sizin rexton w veya korando benzer araclarinizda gecerlimi bunu icin ruhsatta otomobil yazmasi birsey degistiriyormu acaba.

F

falken34

Rexton W Hakkında Merak Edilenler.

iyi günler arkadaşlar..
bu ilk konum ve mesajım :)
ben istanbuldan kenan merve...
bende yeni rexton w sahibiyim..araç hakkında az çok bilgilendirebilirim..
merak ettikleriniz hakkında ulaşmak isterseniz pm atabilirsiniz..
iyi günler dilerim..

SsTeam

Yönetici
Rexton W Hakkında Merak Edilenler.

Kenan Bey;

Benim Citroen C 4 Picasso aracım var satmayı hazırlanıyorum yarın maltepe sahsuvaroglu rexton w test sürüşünü gideceğim siz aracı alırken liste fiyatı ne verdiler pazarlıkla kaça aldınız acaba. Aldıgınız arcta bu sanırım dimi.

REXTON W e-XDI 2.0 4x4 AT LIMITED98.750