Rexton W 4x4 Platinum Aracımı Teslim Aldım.

SsTeam

Yönetici
Merhabalar.. 1,5 sene önce rexton almaya gittim ama fiyatlar bütçe nedeni ile korando c aldim.
Tamamen negatif yorumlara rağmen ssangyong markasini tercih ettim. Bu tercih ile 1,5 sene sonra yani 2 gün önce rexton w satin alma şansini yakaladim.99.000 tl ye zar zor ikna edebildim ve korandoc aracaimiza 65800 tl ye almama rağmen 51000 tl ye takasa verdim. Neyse artik fiyatlar ve rakamlara takilmiyoruz her ne kadar takilmak gerkesede. Araci çok beğendim ve bu beğenilerimin üstüne falken34 ün araci satin almadan önceki ve sonraki yorumlarinida görünce bir kez daha isindim. Neyse çok araziye gireceğimi düşünmüyorum motorsiklet kullanicisi olduğum için atv de var. Ama çeki demiri takarsam atv ve rexton çok güzel bir outdoor-adventure ikilisi olacağina inaniyorum.
Sonuç olarak allah herkese nasip etsin. Kullanim ile ilgili acizane arti-eksi neler varsa paylaşip eksikleri tamamlayarak artilardan da birbirimizi haberdar etmek lazim.
şimdilik bilinmeyen ilk özellik sanirim ama tam olarak emin olmamakla berbaer yayinlayip denemeye açmak istiyorum.. Aracin hillholder geri kaydirmaz özelliği yok ama ön kisimda bu var sanirim ön yokuş aşaği geri yukari çikarken araç kaydirma yapmiyor daha dik yokuşlarda da deneyeceğim.

F

falken34

Cevap: Rexton 4x4 w pltnm.

aramıza hoşgeldiniz..hayırlı ugurlu olsun aracınız...bende motorsiklet kullanıcısıydım gerçi hala kullanıyorum...hanımdan fırsat bulursam tabi...:D
ben benim rextondaki çeki demiriyle tonluk tekneyi çekiyorum sıkıntı çıkarmıyor...motosiklet romurkunu hissetmezsiniz bile..

forumda sıkıntı ve talebi olan herkez bir paylaşım içinde zsaten..elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız birbirimize..

SsTeam

Yönetici

Forumumuza hoşgeldiniz togakor Rexton sahip lerinin hepsi sanırım ilk görüşte benim gibi araca aşık oluyor ama benimki aşkı geçti ssangyongclubtr sitesini kurmama ve tüm sevenleri bir araya toplamaya sevdasına dönüştü.

legionee

Moderator

Aracın hill holder özelliği yok ama otomatik şanzıman bu işi görüyor. Her otomatik şanzıman da bunu yapamıyor. İlk arabam 2006 model bir Mitsubishi Lancer idi ve İNVECS II isimli şanzımanı Porsche imzalıydı ve o da yapıyordu. Ayağınızı frenden yavaşça çekerek şanzımanın yükü farketmesi için zaman verirseniz araç yokuşta asılı kalıyordu. Rexton'daki mercedes şanzıman da aynını yapıyor.

SsTeam

Yönetici
15.12.13 te rextonu aldığı gün ne düşüncedeydim , şimdi ne düşüncedeyim.. bir dahamı? asla "asla" demeyeceğim.. ama "ASLA"...

toranaga

Moderator
Sn.Moderatörümüz Koray bey Korando-C aracınızı 1,5 yıl kullanmışsınız ve daha sonra rexton almışsınız. Korando-C aracınızın sürüş yeterliliği vb. konularla ilgili deneyimlerinizi paylaşırmısınız. Bayan aracı olarak nasıl olur sizce. Eşlerine doğum günü hediyesi olarak alanlarda varmış.

SsTeam

Yönetici
turan bey, öncelikle moderatör değilim artık! tecrübelerim ile ilgili başlık altında ileteceğim detayları;
1-İç HAcim - Kullanım - Dış görüntü ve genel dizayn;
Yeterli diyebileceğim detaylar : İç Hacim (Bagaj hariç) - Kullanım kolaylığı - Aklerasyon - Ön yan üst görüntü (arka görüntü oğlumun tabiri ile DOMUZ gibi) - iç dizayn ön konsol ( ilave edilebilecek detaylar mevcut ama malum distr. fiyat politikası nedeni ile uygulanmıyor)
2-Motor - şanzıman - elektronik - genel
175 beygir gayet yeterli , kalkışlar ve torg acaip yüksek ancak bu torg ve beygir gücüne göre dizayn edilmemiş şanzıman - otomatik şanzıman tam bir felaket. vites geçişleri acaip vuruntulu ve hissetmenin ötesinde. (Ki bu sorun tespit edilmiş ve defaten servise gitmiştim. En son bıkıp değişimine karar verdiklerinde ben REXTON a geçtim). Güç ve denge unsuru reklamlarda belirtildiği gibi değil her viraj bir devrilme korkusu yaşıyorsunuz 50km üstü süratlerde belirli açılı virajlarda. ancak araç devrilmiyor :) ... Süratlenme - aklerasyon - düz stabilizasyon gayet tatmin edici , görüş mesafesi oldukça açık , direksiyon tepkimeleri gayet iyi (doğru lastik hava basınçlarında). 32 bar basınç olmasına rağmen lastikler 30 a düşürseniz yol sürüş konforu yok , tüm yol ayağınızın altında. yerden yüksekliği ön ve arka yaklaşma mesafeleri oldukça iyi. 4*2 ve zincirsiz olmasına rağmen normal lastikler ile kar modunda ciddi kullanım kolaylığı ve güc elinizin hemen altında. kalorifer&klima rexton a göre daha iyi. ışıklandırma zayıf. ses sistemi yetersiz. aksesuar sonradan alınıyor (sis farı bile ben 550 tl civarı vermiştim)pahalı ve zayıf. 5 yolculu yani yüklü iken yol tutuş sorunu olmayan tek kullanıcılı yol tutuşta savrulmalar görülen ama buna rağmen 200km üstü süratlere çıkabilen bir araç. (Yazılımsız vs. siz standart hali ile).
Frenleme yeterli , ama balatalar klasik ssangyong hali , çabuk bitiyor.

Kısaca keşke imkan koşlullar sorunlar olmasaydı da REXTON u da daha fazla kullanabilseydim , malum durum nedeni ile yatıyor...

Sonuç olarak bence ssangyong ailesi içinde orta segment bir suv için piyasa verileri ile kıyaslanınca aşağıdaki performans analizi oluşturabiliyorum;
fiyat / fayda : diğer markalara göre AÇIK ARA ÖNDE (Mevcut fiyatları bilmemekle beraber)
teknik / Konfor : diğer markalara göre ZAYIF
motor / Şanzıman / Elektronik : diğer markalara göre MOTOR BAŞABAŞ BELKİ BİR TIK İYİ , AMA ŞANZIMAN , ELEKTRONİK ÇOK ZAYIF.
kullanım kolaylığı / şoför dostu : İYİ
Araç İçi/Dışı Donanım : ZAYIF
Servis : ZAYIF
Genel masraf Endeksi : FİYAT OLARAK KENDİ İÇİNDE PAHALI , DİĞER MARKALARA GÖRE REKABETÇİ , BAKIM ARALIĞI ÇOK KISA , BAKIMDA ÇIKARTILAN EXTRA MASRAFLAR ZAYIF..
Garanti /Dist. Tepkimesi : ÇOK ZAYIF.

TÜM VERİLERİN ORTAK SONUCU KENDİ TECRÜBELERİME GÖRE ve yukarıdaki veri analizlerine göre 2 grupta toparlarsak
GENEL FİYAT/ELDE EDİLEN VERİLER : BAŞARILI
GENEL KONFOR-KALİTE / FAYDA : BAŞARISIZ
SINIF SEGMENTİ İÇİNDE SIRALAMASI : 10 MARKADAN 8. SIRAYA KONULABİLİNİR.

Tüm bu veriler ESKİ MAKYAJSIZ olan araç için geçerli olup MAKYAJLI KASADAN TEST SÜRÜŞÜ için yetkili servis tarafıma bir araç tahsis ede ve 3 gün süre ile değerlendirebilirsem daha detaylı bir karşılaştırma yapabilirim.

Elimden geldiği kadarı ile genelleyerek bilgilendirmek istedim, sanırım bir fikir verebilmişimdir.