Rexton Ön Balata 10.000 Km Bir Faiş Fiyat 270 TL

SsTeam

Yönetici
Merhaba,

Rexton aracimi 10.000 bakimi icin maltepe servine getirdim on balatalarin da bittigini soylediler 270 tl fiyat verdiler bende yapin dedim o arada internetten baktim 90-110 tl arasinda servis mudurune sordum neden pahali diye daha once farkli firmalara balata yaptirdik fakat ses yapti sorun cikardi vs dedi bizim kullandigimiz orjinal aspes olmayan balatalar dedi peki dedim o zaman.

F

falken34

Cevap: Rexton on balata 10.000 km degisimi hakkinda.

hocam pahalı sanki...200tl yaptıran bi arkadaş vardı sanırım

SsTeam

Yönetici

2 ton araba dur kalk vs bitiyormuş ön balata servis öyle dedi en azından

legionee

Moderator

Yoğun şehiriçi kullanım yapabilir, doğrudur.

F

falken34

fren yapmadan önce aracı manuele alıp motor freni yaptırırsanız fren ömrünüz daha da uzayacaktır hemde yakıt ekonomisi sağlarsınız...2tonluk araçcın şehir içinde sürekli dur-kalk yapmaktan balata ömürleri çok fazla kısalıyor...ama yinede 10,000km az...en az 20.000km gitmesi gerekirdi..

fren yapmadan önce aracı manuele alıp motor freni yaptırırsanız fren ömrünüz daha da uzayacaktır hemde yakıt ekonomisi sağlarsınız...2tonluk araçcın şehir içinde sürekli dur-kalk yapmaktan balata ömürleri çok fazla kısalıyor...ama yinede 10,000km az...en az 20.000km gitmesi gerekirdi..
Selam. Açıkçası bu yönteme çok sıcak bakamadım, neticede sürekli manuel/otomatik arası geçiş ve yük bindirme şanzımanda probleme yol açarsa maliyeti balatadan fazla olur gibi..

SsTeam

Yönetici

servis müdürüdü siz dediğiniz yapabilirsiniz dedi ama ben uğraşamam dedim onla.
ama 10.000 km bana çok erken geldi biten balataları almadım alsaydım anlardık bitip bitmediğini.

F

falken34

Selam. Açıkçası bu yönteme çok sıcak bakamadım, neticede sürekli manuel/otomatik arası geçiş ve yük bindirme şanzımanda probleme yol açarsa maliyeti balatadan fazla olur gibi..

walla ben genelde o şekilde yawaşlıyorum..deniyelim bakalım:D..benim şanzımanda birşeyler çıkacak mı...
çıkarsa siz yapmazsınız ,çıkmazsa hep beraber motor freni kullanırız:cool:

walla ben genelde o şekilde yawaşlıyorum..deniyelim bakalım:D..benim şanzımanda birşeyler çıkacak mı...
çıkarsa siz yapmazsınız ,çıkmazsa hep beraber motor freni kullanırız:cool:
Ustadim bizimkisi sutten agzi yanip yogurdu ufleyerek yemek hikayesi..
VW ve DSG sagolsun ne diyeyim...

V

vedaterdönmez

:)) vw diyince :))

F

falken34

Aynen..
Problemler başlayana kadar dsg harikaydı. Sonrası keseye huzura zarar..
7ileri dsg vwnin en büyük hatalarından biridir...binlerce müşteriyi magdur etti...
o değil de garantisi bittikten sonra o araçları alacak vatandaşın haline acıyorum...:(

V

vedaterdönmez

Vw garantisi bitene kadar, sonrası yalan

SsTeam

Yönetici

arkadaşlar bugün aracımı 20 bin bakımı için servise götürdüm 10 bin bakımda değişen ön balataları 20 bin bakımda da değiştirmek istediler bende her 10 bin bakımda balatanın bitmeyeceğini bu yüzden değişimi onaylamadım aracı fren balata ustasını götürüp baktırdım balatanın yarım olduğu bir 10 bin km daha gideceğini söyledi usta bilginiz olsun.

V

vedaterdönmez

arkadaşlar bugün aracımı 20 bin bakımı için servise götürdüm 10 bin bakımda değişen ön balataları 20 bin bakımda da değiştirmek istediler bende her 10 bin bakımda balatanın bitmeyeceğini bu yüzden değişimi onaylamadım aracı fren balata ustasını götürüp baktırdım balatanın yarım olduğu bir 10 bin km daha gideceğini söyledi usta bilginiz olsun.
Sonradan disklere zarar vermesin

SsTeam

Yönetici

Zannetmiyorum vedat daha onceki tecrübelerinde diskin bitmesine yakin frene bastiginda titresim ve ses yapar + baska sehirlerdeki ssangyong kullanicilarinin balatalarini 30 bin km değiştiriyor.

Ç

çakır61

Servislerde Fren balataları ile ilgili müşteriye; Fren balatalarınızın bir sonraki bakıma gitmeyeceği için değişimi istenmektedir bilgisi verilmektedir.
Ayrıca fren balatalarının kullanıcı, trafik durumu ve otomatik şanzıman oluşu buna etki etmektedir. Dolayısı ile ilerde karşılaşabileceğiniz aksi bir durumda fren disklerinizin hasar görmesine sebep olabilirsiniz bunun önüne geçmek amaçlı serviste sizlere bilgi verilmiştir diye ümit ediyorum :)

SsTeam

Yönetici

ismail merhaba.. değiştirmemekle iyi yapmışssın. bu parçalar aksaray gibi yerde de satılıyor sana maslakta ebc de demiştim hatırladınmı gittinmi oraya... ayrıca 10 binde bir fren balatası değiştirmek zarardan başka birşey değil. manuel de sanırım bakım aralıkları hakkında net bilgi vardı ama yinede ağırlık tr özelliklede istanbul dur kalk yol şartlarında bu 20 bine göre olmalı. ki 100 bin km bakıma kadar olan toplam masraf max 5700 tl civarı idi hatırladığım kadarı ile böyle olursa sadece fren balatalarından dolayı (ön-arka) 100 bin de dahil 2 bin tl fren balatası tututacak... fayda maliyet hiç doğru değil bence. burdan oranlarsak toplam 100 bin bakım giderleri bu aracın yaklaşık 12 bin tl yi bulurki bu da ortalama 3 yıl yıllık amortisman gideri olarak 4 bin tl gibi bir rakam çıkar buna yıllık vergi yakıt vs. de ilave edilince sanırım yıllık kullanım maliyeti 7,5-10 bin tl arasında olur. araba kiralayalım daha iyi , birde şirkete tam gider olarak atarız. bunu değerlendirip firma ile konuşalım... fren balatası gibi verileri dışarıda değiştirmek aracın garanti kapsamından çıkmasına sebep OLMAZ... dikkat..