Rexton Klima Gösterge Ledleri Sönük Yanıyor. ( Çözüldü )

2012 rextow w araç aldım klıma gösterge panelini gunduz görmek için kenara çekip durmak gerek şaka gb.bu normal mi yoksa bozuk mu anlamadım servis bi bakalım dedi aradığımda ama anlamadım gitti.

ahmetkoksal1640

Moderator
Cevap: dijital klima gösterge paneli ledleri çok az yanıyor

2012 rextow w araç aldım klıma gösterge panelini gunduz görmek için kenara çekip durmak gerek şaka gb.bu normal mi yoksa bozuk mu anlamadım servis bi bakalım dedi aradığımda ama anlamadım gitti.
Bende de benzer bir sorun olmuştu arızalı diye garantiden değiştirdiler ama çok bir şey değişmedi çünkü bu arabalarda gündüz farı yok park lambaları düz bağlamışlar switch de ki ilk tık in hiçbir fonksiyonu yok ikinci tık da direk farlar yanıyor bu yüzden saat klima ve teyp gündüz de olsa gece de olsa farlar sürekli açık olduğu için gece modunda kalıyor ve ışığını kısık vaziyette tutuyor kontak anahtarı ni yarım açıp kapatarak kontrol edebilir ve aradaki farkı görebilirsiniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet doğru tespit etmişşiniz araca ilk bindiğimde yani sizn dedıgınız gb kontağı yarım çevirdiğimde gorunuyor sonra kayboluyor.acaba aşırı ısınma mı var dıye dusunmemdım değil:).acaba gece modu işini ıptal ettırebilirmıyız.kontağı acınca farların acılamsını kendımız kontrol etsek aslında olablır mı bir elektrikçiye danışmak mı gerek.
teşekkürler

nedimkolat

Moderator

evet doğru tespit etmişşiniz araca ilk bindiğimde yani sizn dedıgınız gb kontağı yarım çevirdiğimde gorunuyor sonra kayboluyor.acaba aşırı ısınma mı var dıye dusunmemdım değil:).acaba gece modu işini ıptal ettırebilirmıyız.kontağı acınca farların acılamsını kendımız kontrol etsek aslında olablır mı bir elektrikçiye danışmak mı gerek.
teşekkürler
Bu sıkıntı garantili araçlarda panel değişerek çözülüyor. Garantisi biten araç içinde Yavız Nazlı kardeşimiz tamir yaptırdı.

34 HM 1267 TA1NDM

SsTeam

Yönetici

Benim Rexton"da aynı kronik sorun vardı garantiden değiştirmiştim yenisi 2000 tl civarında diye hatırlıyorum,

Yavuz"cum baya uğraşmıştı tamirine sonunda başardı diye hatırlıyorum yavuz bu şut sana, Gol"a çevirirsin artık :)

Cevap: SsangYong Rexton Klima Gösterge Ledleri Sönük Yanıyor. ( Çözüldü )

cok teşekkürler sanırım garantisi yoktur 2012 ararcın.ama müşteri memnunıyeti acısından iyi niyet olabilirmi baya pahalıymış.keşke manuel yapsalarmış.

tamir için ankara tavsiye edebilirmisiniz?yavız bey deeyımlerıyle beni yonlendiebilir mi? servisi aradım tkrar 2000 gb bir rakam dedi ben dedim ki klıma calısmasın gerek yok dedım bu ne ya.3 yılda gösterge mi bozulur entersan değil mi?

YvzNazli

Moderator

Kendinize güveniyorsanız sökün paneli diş fırçası tiner ile temizleyin yapamam derseniz önce bir beyinciye gidin yada LCD tamir yapan biyere gidin. İlk aldığımızda çok kötü durumdaydı bayağı uğraştıktan sonra yeterli seviyeye geldi olması gereken seviyede değil hala. Vakit olmadığı için ilgilenemedim yaza Maslak da LCD tamiri yapan bir yer var oraya gideceğim. Ahmet abimin dediği de kafamı karıştırdı acaba mı diyorum ama bizim ki hiç gözükmüyordu :laz-2:

Alper

Moderator

Yavuz'um tiner bakır devreleri karartmamış mıydı?

YvzNazli

Moderator

Yavuz'um tiner bakır devreleri karartmamış mıydı?
Yok abi :) Devrenin üzerinde bir kaç yerde akıntı vardı hatta onları iyice temizledim şimdi böyle idare ediyoruz.

Ben yaşanılan macerayı baştan aşağı hatırladığım kadarıyla anlatayım.

Aldık geldik böyle bir sorun var. İlk Özar Elektronik Gebze ye gittim daha önceden gittiğim mekandı. Ümit abi bakalım içinde lamba falan varsa değişiriz diye açtık baktık led veya herhangi bir ampul yok. Topladık öyle beyinciye veya elektronikçiye bak dedi. Bi iki elektronikçi dolandım oralı olmadı. Gebze sanayide KAVŞAK bir beyinci buldum baktı yaparım bişey yok bunda dedi iyi dedim ama ben bu arabayla uğraşmam dedi :chuncky: (hay sana nenni söyleyip bağırdak çalanın) tepem attı Özar da sökme takmayı da görmüştüm aldım çıktım eve ya herro ya merro. Dayandım tineri tüm devreyi yolları bağlantıları temizledim 1 saat kadar sonra gittim taktım "aman tanrım dedim" ulan az bi ışık vardı o da gitti :chargrined: heeeh dedim hayırlı olsun servis fiyatı (2500tl). Ertesi Sabah Pendik Sanayi Beyinci Serkan diye bir dükkana gidecektim bindim arabaya o da ne klima panelinin ışığı gözüme alıyor :triniti: ışıl ışıl olmuş hergele. Yolda söner bu diyerek düştüm yola sönmedi sadece biraz kısıldı. Beyinci bi hok bulamadı lehimleri güçlendirdi taktı yerine iyi yanıyor (yanlış olmasın 300 gayme para istedi) neyse halloldu diyerek çıktım eve giderken mutlak son gene iptal oldu. Döndüm beyinciye muhterem klima panelini sökmeden işlem yaparken bi duman salladı haydi hayırlı olsun :) Klima paneli iptal uğraş uğraş olmadı, beyinci arkadaş dedi bu bende kalsın 1-2 gün bakayım olmadı çıkma bulacaz dedi. Dedim çıkma olsa ben alırdım zaten. Neyse bizim eleman aradı ta ebesinin örekesinde bi çıkmacıda bulmuş parayı iade etti bana (300 yada 400 aldım geri yanlış olmasın) gittim ama nasıl gittim çeken bilir wastegate de arıza var araba çekmez gitmez güç bela vardım sanayi ye verdiği adrese bir girdim adam getirdi actyon sports klima paneli benim orda conta yandı aradım bi ona sövüyorum bi buna sövüyorum arada dönüp arabaya sövüyorum :chuncky: Çıktım ordan forumdaki emmilerle de irtibattayız o arada. Bi kaç daha adres aldım ama yok, döndüm geri beyinciye dalmaya gidiyorum Mehmet abi olması lazım Seda otoya uğra dedi kazık mazık yapacak bişey yok gittim sedaya orda var 10-11 tane panel teker teker deniyoruz hiç biri çalışmıyor hoaydaa :) Çocuk dedi bunların hepsinin bozuk olma ihtimali yok, artık gökten gelen bir karar ile tek tek sigortaları kontrol etmeye başladım ve patlak sigortayı buldum hurdalıktaki bir actyon sporstdan aynı değerdeki sigorta alıp taktım. Seda daki panellerin hepsi gidik yani bizimkinin hali gibi. Döndüm beyinciye gittim bizim orjinal paneli aldım kardeş kusura bakma falan diyor buna dedi senin ben beynini .. boşu boşuna taa fizana gittim, sigorta atmış lan dedim buna :chuncky: taktım bizim paneli aynı benim enson dürttüğüm halde. Beyinci çalıştığını görünce şey benim verdiğim para, aha dedim bastım gittim :chuncky:

Sonuç olarak :
İdare etsin derseniz sökün temizleyin gece gündüz idareten görünür.
Net olsun derseniz
İyi bir beyinciye gidin veya iyi bir lcd tamiri yapan yere gidin.
Benim şuan şühpelendiğim bir husus da panelin arkasındaki küçük fanın çalışıp çalışmadığı arada bir elimi tutuyorum ekrana ısınmış oluyor ve ısındıkça ışık azalıyor.

Alper

Moderator

Sadece klimanın değil senin de sigortan atmıştı iyi hatırlıyorum o günü Yavuzum :triniti:

iyi macera olmuş hocam. valla brn bi temizlik işine girişyim.servisten cok daha bilgi var burda .servistekilerde takip etsin bence :)))

SsTeam

Yönetici

iyi macera olmuş hocam. valla brn bi temizlik işine girişyim.servisten cok daha bilgi var burda .servistekilerde takip etsin bence :)))
Bu çok güzel kapak olur anlayana :)

Nasrettin Hoca ,çıktığı ağaçtan düşmüş oflayıp puflamış.Yanına gelenler:
-Azıcık sabırlı ol Hoca! Sanki ne olmuş da bu kadar nazlanırsın.
Hoca:
-Siz hiç ağaçtan düştünüz mü?,diye sormuş.
Oradakiler bir ağızdan:
-Hayır,demişler
Hoca:
-Öyleyse siz gidin de ağaçtan düşen birisi gelsin benim yanıma.

ahmetkoksal1640

Moderator

teşekkürler
Hocam serviste bunu iki defa detaylı ve uygulamali olarak anlattım ama sonuç alamadım açıkçası çok ilgilenmediler yada beceremediler bilmiyorum bende çok üstüne düşmedim ama dışarıda usta bir elektrik Ci bulursam belki bir çözüm üretebilir iz çünkü ekran in silik cansız hali özellikle güneşli havalarda çok can sıkıcı oluyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper

Moderator

Bu çok güzel kapak olur anlayana :)

Nasrettin Hoca ,çıktığı ağaçtan düşmüş oflayıp puflamış.Yanına gelenler:
-Azıcık sabırlı ol Hoca! Sanki ne olmuş da bu kadar nazlanırsın.
Hoca:
-Siz hiç ağaçtan düştünüz mü?,diye sormuş.
Oradakiler bir ağızdan:
-Hayır,demişler
Hoca:
-Öyleyse siz gidin de ağaçtan düşen birisi gelsin benim yanıma.
:RpS_thumbup::RpS_thumbup::RpS_thumbup:

geçen gun gösterge panili tamemen gitii ve türk tekniğini denedim panele tuplu televizyonlara şaplattığımız iki darbe ile kendine geldi. ama kısa sure sonra ekran yok :))) şaplatmaya devam artık gidip geliyor alıştık birbirimize tokat istiyor:) şaka bir yna boş vaktımde bende sokeceğim

Freelander

Moderator

ebaydan çıkma veya sıfır bulunamaz mı?

baktım ınternetten ama yok gb daha da araştırmak gerek sanırım