Rexton Kısa far ampülüm yandı

legionee

Moderator
Araç 19.500 km'de ama 30 dk önce kısaları yakarken sol taraf önce yandı sonra sonsuza dek söndü. İki sorum olacak; ① Bu kadar kısa sürede ampul patlaması başka bir elektronik arıza sonucu olabilir mi yoksa öküz altında buzağı mı arıyorum? ② Farların çok iyi aydınlatmadığını farketmişsinizdir, yeni ampuller için öneriniz var mı?

V

vedaterdönmez

Cevap: Kısa far ampülüm yandı

Peki bişey sorucam farı sökmeyi denediniz mi?Davlunbazın içinde kapak var bilginiz olsun bi vidada orda var

legionee

Moderator

Teşekkür ederim. Bugün Osram Night Breaker getirtebilirsem söküp takıcam, o zaman dediğiniz gibi yaparım. Kapağı da gördüm bu arada, neden böyle birşey yapmışlar anlamadım.

V

vedaterdönmez

Osramı denedikten sonra farkları paylaşırsanız sevinirim bende aydınlatmadan pek memnun değilim

legionee

Moderator

Kars'da ve Erzurum'da bulamadım, Adana'dan bulabildim, uçak kargo ile yarın elime geçer. Ama daha önce Focus aracımda kullanmıştım; fark aşikar. Tabi Rexton 'da yükseldikten ve mercek sisteminden dolayı daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum. Yarın gece deneyip yazarım inşallah.

V

vedaterdönmez

Kars'da ve Erzurum'da bulamadım, Adana'dan bulabildim, uçak kargo ile yarın elime geçer. Ama daha önce Focus aracımda kullanmıştım; fark aşikar. Tabi Rexton 'da yükseldikten ve mercek sisteminden dolayı daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum. Yarın gece deneyip yazarım inşallah.
Tamam inşallah bekliyorum sabırsızlıkla

SsTeam

Yönetici

benimde 6 ay içinde 2 kere yandı bugun servise goturdum 20 tl verdim değiştirdim hiç davlumbazla uğraşmadan on panel ısgarasının 6 tane vidasini sokup ugraşmadan taktılar ampulu bilginiz olsun.

legionee

Moderator

Teşekkürler, yarın ben de öyle yaptırayım o zaman. Hatta kendim yapsam daha iyi olacak gibi ama hala ampullere ulaşımı böyle zor yapmaları su izolasyonu mu yoksa tasarım hatası mı çözemedim. Bu arada sizde de 6 ayda 2 kez olması ilk sorumu tekrar aklıma getirdi; ''① Bu kadar kısa sürede ampul patlaması başka bir elektronik arıza sonucu olabilir mi yoksa öküz altında buzağı mı arıyorum?'' :confused:

SsTeam

Yönetici

merhaba.. elektirk ve elektroniksel bir arızanın sebebide olabilir. dikkat hiçbir zaman TEK değiştirmeyin ve araç anahtarı kontağa takılı olmasın değiştirdikten sonra araca elektirik verin, yani kontağı açın ve far ampullerini kontrol edin. yoksa kısa sürede tekrar patlatırsınız.. rextonlarda sanırım elektirksel bir üretim hatası var. çünkü benim yaşadığım sorunların bir çoğu elektronik ve elektiriğe dayalı sanırım. bu arada patlamış farı garanti kapsamı içinde ödeme yapmadan değiştirtiniz , ücret ödemeniz doğru değil.
kullanıcı hatası derselerde neye göre kullanıcı hatası? sorun ve servis formuna bunu yazdırın.
bu vesile ile DİKKAT lütfen servise her girişinizde serfis formunu alın bu yasal hakkınız , gelecekte olabilecek sakıncalı durumlara ilişkin küçük ama etkisi büyük bir tedbir.
biliyorsunuz ben mahkemeliğim firma ile ve 2 form ancak alabildim ve hiçbir şikayetimi yazmadılar , hatta imzalamadılar bile bu nedenle savunma şekilleri 2 kez gelmiş ve aynı sorun ile ilgili değil gibi bir durumdalar. vicdan ve merhamet yok , neyse sizlerde sorun yaşamayın evrakınızı ampul bile değiştirseniz alın.

legionee

Moderator

Teşekkürler togakor. Bu arada Allah kolaylık versin. Aklıma geldi aslında servise bastırıp ücretsiz değiştirmek ama Osram Night Breaker takmak istiyorum. Dün akşam geldi, bugün dediğin gibi 2 ampulü de değiştiricem.
Yerindeservis ve vedat44 sayesinde bugün öğlen ampüIleri değiştirdim, ayrı ayrı teşekkür ediyorum çünkü tarifsiz imkansız. Tarif üzere bile 30 dk sürdü. Sonuç; Osram Night Breaker PIus H7 candır. Aydınlatma sorununu çözmüş bulundum. Yarın gece Trabzon'a giderken tam test etmiş olucam. Daha kesin görüş bildiririm.

legionee

Moderator

Kağızman Erzurum İspir İkizdere Rize Trabzon güzergahında Osram Night Breaker Plus H7 denendi, sonuç gayet iyi. Daha parlak ve daha geniş bir ışık veriyor. Üstelik sis ve yağmur da vardı. Bu arada belirttiğim güzergah ve Ovit geçidi anlatılmaz yaşanır.

Abiler actyon da kullanacağım night breaker ı ama aklıma takılan muayene, abimizin biri sorun çıkmıyor demiş bir de karşı şerittekileri rahatsız eder mi hani çakma zenonlar gibi.

legionee

Moderator

Rexton mercekli far olduğu için etmiyor. Ama focus'ta mercek yoktu; geceleri kimse selektör yapıp sikayet belirtmiyordu. Bir de zaten Xenon kadar parlak olmuyor. "Muayeneden geçen far göz almaz " Çin atasözü ;)

V

vedaterdönmez

Kağızman Erzurum İspir İkizdere Rize Trabzon güzergahında Osram Night Breaker Plus H7 denendi, sonuç gayet iyi. Daha parlak ve daha geniş bir ışık veriyor. Üstelik sis ve yağmur da vardı. Bu arada belirttiğim güzergah ve Ovit geçidi anlatılmaz yaşanır.
Farlar H7 mi ?? Katalogta H4 yazıyordu , kafama takıldı ?

V

vedaterdönmez

Rexton 2 bacaklı H7 ampul kullanıyor( Erzurum Şahsuvaroğlu'na sordum), benim aldığım Night Breaker da H7 ama H4 olanı da var nette yanlış hatırlamıyorsam.
Katalogta H4 yazıyordu kafama takıldı Sağol kardeşim yarın bi bakayım Night Breaker a :)