Rexton II Yoldaşların Yaptığı Yükseltme

• Konbuyu başlatan vedaterdönmez
  • Başlangıç tarihi
V

vedaterdönmez

Arkadaşlar rextonu yukseltme icin faydali olacağına inandığım bir site buldum incelemenizi tavsiye ederim

Sanirim bu fotoğraf herseyi anlatıyor ;)

V

vedaterdönmez

Cevap: Rexton yükseltme

Kullanılan lastik bizim uygulamayı istediğimiz lastikler aynı

V

vedaterdönmez

Deli bişey olmuş ama [emoji6]

F

falken34

yukseltme sorun değil vedat abi.her türlü yükseltiriz.
sorun yükseldikten sonra aracın dengesi hakkında..asfalltta yüksek hızlarda sorun yapar..

legionee

Moderator

falken hocam spacer bu soruna çözüm olmaz mı? Tamamen bilgilendirilmek amacıyla soruyorum.

F

falken34

spacer bi nebze fayda sağlar ama yükseklik ne kadar artarsa aracın dengesi o kadar bozulur...
viraj performasnını da etkiler ama o önemli değil..
asıl sorun olası bir tehlike anında (örneğin geyik testi gibi) yüksek hızlarda ani sol sağ yapıldığında aracın yana yatma eğilimi artar..
allah korusun aracı devirebilirsiniz...
bence 30-40mm yükseltmek en ideali...
bunu da yayların altına konulacak get ile kolayca yapılabilr.

SsTeam

Yönetici

Vedat abi güzel yere parmak basmış sin bende artık şu getir işini halletirim diyorum ama nerden kime kaca yaptiririm bilemiyorum

legionee

Moderator

Hocam 40 mm tatminkar olur herhalde. Spacerla da genişlettik mi yatma olayını da azaltır. Peki get + spacer yürür aksamdaki elemanların açılarını falan değiştirip uzun dönemde masraf çıkarır mı?

F

falken34

40 mm pek açı değiştirmez..zaten salıncakların salınım açısı yaklaşık 20derece..
20 derecede araç 100mm kalkıyor havaya :D
40mm yükseltilince 8 derece felan salınacaktır.sıkıntı olacağını sanmıyorum ali abi..

legionee

Moderator

falken hocam harikasın. Peki spacer olayına ne diyorsun? 5 cm spacer uygulamasıyla Actyon Sports sahibi Ediz Bey gezenbilir.com 'da 4 yıldır sorun yaşamadığını ifade etmiş. Parkederken veya keskin dönüşlerde direksiyon son turda kasma diyenler de var. Get + Spacer'a çok hevesliyim ama korkuyorum da açıkçası.

Yaw bu konu Tuning kısmında "Rexton aracımı yükseltme hakkında" başlığıyla açılmış zaten.

F

falken34

ali abi yükseltme benimde aklımda...bazen öyle yerlere geliyorum ki"keske azcık kaldırsaydım" dediğim yerler oluyor..
get be spacerle 4cm kaldırmayı düşünüyorum..
hatta kendim alumınyundan işleyeceğim..yapınca merak etme ilk göndereceklerimin arasında sen varsın..

su arka yayların sertliğini halledelim..sırada yükseltme var..:D

legionee

Moderator

Eyvallah Kenan Abi. Şu sıralar Trabzon'a tayin ihtimali var, ay sonu belli olur. Nasip olur da memlekete geri dönersek Get + Spacer + Cooper Discoverer... Sonra Yaaaylalar yaylalar... Şimdiden ellerine sağlık, emeğine sağlık... Tekrar oğlun için tebrikler, güzel günlerde büyütmek nasip olsun inşallah.

O

orçun81

Düzce'de 10 cm get ile yükselttik zımba gibi oldu. Altına da 33 çamur lastiği koyduk. Hiçbir yere sürtme yok. Arka amortisörler değiştirilip uzatma yaptık. Yol tutuş ya da arabanın yatıp kalkmasında hiçbir sorun yok. Artükülasyonu çok iyi; çaprazlarda çok güzel açıyor. Ön aks açıları tehlike yaratmıyor. Çamurda deli gibi çeviriyor 33 dinlemiyor.
En kısa zamanda bende yaptıracağım.
Yeni 32 lastik aldım lastiklerim eskidiği gibi bende daha da yükselttireceğim

SsTeam

Yönetici

Merhaba Orçun abi get ile yükseltme nin ortalama maliyeti ne oluyor acaba.

F

falken34

orçuna aga yükselt yükselt nereye kadar :D
gökdelen mi yapıyorsun? :D

O

orçun81

Göğün tavanı yok kardeşim.... :)
Amortisörler değiştiğinde 1250 tl civarında oluyor.
Düzce'de yapılıyor Seza jeep' te

V

vedaterdönmez

Kule gergisi bu araçlarda zaten uygulanmış