Rexton filtre ve fren balatası temini

Arkadaşlar 2014 rexton aracım için filtre ve fren balatası ihtiyacım var.Temin edebileceğim adam akıllı bildiğiniz esnaf varmı kargoyla gönderecek.Bulunduğum yerde servis yok.parçaları temin edip burdaki ustaya taktıracam.iki üç satıcıyla görüştüm fiyat çıkarıp dönecez dediler dönen yok.iki ayrı servisi aradım durum yine aynı

Daha birkaç ay önce REXTON 2013'ün balata ve diskleri değiştirdim. Elim erip de toplu bir yazı yazamadım.,

Öncelikle piyasada Rexton'a balata dersen bulamazsın, bulursan da fahiş fiyatlara bulursun. Ben haftalarca Rexton'a balata diye aradım, çoğu mağaza arabanın markasını bile bilmiyor. Balatayı söker, numune alır öyle buluruz dediler 500₺ fiyat çıkardılar.

En son Üç Şahinler mağazasına gittim, 10 dakikada gerekli parçaları tezgaha koydular. Buraya hangi araba modelinin balatalarını taktığımı yazayım dilersen sen de onlardan alabilirsin.

ÖN BALATA: VEKA Hyundai Starex 1997-2007 / SsangYong Actyon 200XDI 2005-2012
ARKA BALATA: ZEGEN Hyundai Santa FE 2006-2012

Ben bu parçaları toplam 90₺'ye Bursa, Küçük Sanayi Üç Şahinler adındaki mağazadan aldım. Uyum sorunu yaşamadım. Mağaza çalışanları oldukça ilgiliydi, size de yardımcı olacaklarına inanıyorum. Bu meşakkatli işte size kolaylıklar diliyorum çünkü balataları bulmak takmaktan daha zor. Bu arada benimkinin de filtre değişim zamanı geldi, bulduğunuz filtre satıcısını ve modelini bana ulaştırırsanız sevinirim.

Üç Şahinler Tel: 0 (224) 441 06 09

Umarım forum yönetimi bunu bir reklam olarak görmez çünkü ben bu balataları manyak gibi aradım, bana yardımcı olan mağazaya hakkını vermek gerekiyor.

İlgin için teşekkür ederim trexon.yarın sabah ilk iş aramak olacak :). Filtreleride bulduğumda muhakkak yazarım sana

Merhaba fiyatta bir hata olabilir mi ön arka balata hepsi mi 90 TL. Benimde 2012 rexton W aracim var ön arka balata değiştireceğim servis 900 lira para istedi moralim bozuldu yaptırmadım. Siz acaba balatalari ne zaman aldınız bende numune götürmeden direk söylediğiniz parçaları alsam uyum sorunu yaşar mıyım. Takma işlemini yine küçük sanayide mi yaptırdınız. Bende Bursa dayim.

Arkadaşlar trexon arkadaşımızın dediği firmayı aradım sağolsunlar ilgilendiler fakat ellerinde bazı parçalar bulunmuyordu.istanbuldaki bi firmayla görüstüm filtre ve balatalar için toplam 440 tl dediler ancak arayıp spariş etmek için aradığımda bi türlü denk gelemedik.bende yine bursa da bulunan aden firmasını aradım 520 tl fiyat verdiler.sağolsun telefondaki arkadaşta ilgiliydi.hem kendileride takma işlemini gerçekleştirdiği için yanlış parça gelme ihtimalini de düşünerek bu firmadan sparişimi verdim.Akşam üstü kargoya verip spariş numaramı bildirdiler.Teşekkür ederim.

YvzNazli

Moderator
Filtreler için birde yetkili servisten fiyat almanızı öneririm. Disk balata gibi parçalar malesef serviste pahalı oluyor ama filtre grubu orjinal ürün için bence uygun seviyede.

Merhaba fiyatta bir hata olabilir mi ön arka balata hepsi mi 90 TL. Benimde 2012 rexton W aracim var ön arka balata değiştireceğim servis 900 lira para istedi moralim bozuldu yaptırmadım. Siz acaba balatalari ne zaman aldınız bende numune götürmeden direk söylediğiniz parçaları alsam uyum sorunu yaşar mıyım. Takma işlemini yine küçük sanayide mi yaptırdınız. Bende Bursa dayim.
Sanırım karıştırdım; teki 90₺, toplam 180₺ tuttu. Serviste bana da o civarlarda fiyat verdiler ve ellerinde orijinal balata olmadığını, yan sanayi takacaklarını söylediler. Tabii ki kabul etmedim ve haftalarca balata aradım. Küçük sanayideki Üç Şahinler, yukarıda yazdığım balataları verdi. Küçük Sanayi'de 200₺'ye montajını yaptırdım. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Bursa'daysanız içiniz rahat etsin, Küçük Sanayideki Üç Şahinlere gidin, balata önerip fiyat versinler. Ben tüm küçük sanayiyi gezdim, Rexton balatası yok. (Google Haritalarda mağaza adresi var.)