Resmi Mobil Kaza Tutanağı Uygulaması

SsTeam

Yönetici
amin vedat , dün kiralama araçlardan biri mecidiyeköy çıkışı civarında aracımın üstüne kırdı ve ben de durdum. arkadan wv golf kondu tamponumun altına :) ama bende birşey yok alt üst baktık , golf te tampon braketleri vs. attı tamamen. ufak tefek çizikler içinde tutanak tutmadık. hoş bmw nun ufağı epeyce masraflı olacaktır ama neyse , tekrar allah kimseye kaza bela vermesin . ancak o önüme atlayan araç BEYAZ FLUENCE 34 ZS .... gerisini alamadım kaçtı ^^^^^... tebarval dan kiralık :(

Geçmiş olsun karşındakini her zaman acemi olarak göreceksin daima defansif sürüş

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SsTeam

Yönetici
metin bey , defansif sürüş güzel bir terim , ancak ne varki arkadan gelen veya görüş açısında olmayan sürücülerin reflexlerini muhtemel tepkimelerini hesaplayamazsınız. defansif sürüş aslında uygulanabilinir bir gerçek terimdir (bu konudaki ğitim vs. bilginizi bilemediğim için mazur görün kısaca açıklama yapma ihtiyacı hissettim) ve bu noktada yol ve trafik akış koşullarına göre gerekli basit manevralar la trafik içindeki araç sürücülerine sinyal gönderebilirsiniz. anca bu istanbul trafiği için mümkün değil. çok iyi hatırlamamak la beraber 1991 yılı idi, japonların trafikte yaptıkları muhteşem atılım la ilgili olarak istanbul mevcut trafiğine çözüm bulmak sinyalizasyon çalışmalarını noktalarını belirlemek adına. bu çalışmaya unocup pilotları olarak katılımda bulunduk. yeterli ingilizcem yoktu o zaman için ama tercümanın son çevirisi acaip düşündürücü idi. bu trafik akışına maalesef çözüm yok ve trafik ışıkları , kurallar ile daha işin içinden çıkılmaz hale gelir demesi idi. sene 2015 ve ne kadar haklı olduklarını görüyoruz. ben trafikteki her aracı serseri bir izotop-elektron-atom parçası gibi görüyorum ve her yerden gelen hareketlere karşı sadece ve sadece (eğitiminide aldığım) reflex geliştirmek. çünkü fren,gaz intigal süresi , çoklu ayna kullanımı ve daha iyi görüş , direksiyon reflex , tepkime süreleri. kısaca yukarıda bahsettiğim basit ama uygulamada mucizeler yaratan konular üzerine ürücü kurslarında eğitim verseler , kaza oranlarında mutlak ve yüksek oranda düşüş sağlanır. bu konuda 2000-2001 senelerinde basit bir yazı ile talepte de bulundum valilikten , hatta eğitmen olarak belirli günlerde yardımcı olabileceğimide belirttim. bunu 2008 de motosiklet kullanımı projesi ile birleştirip yine elden talepte bulundum. ama hiçççç dikkate alınmad sanırım , ki geri dönüş olmadı. neyse sonuç olarak motorun içindeki subap ın ne işe yaradığından çok , sürüşe yönelik eğitimin verilmesi gerekirken sadece sınırlı sayıda direksiyon dersleri ile ehliyetler dağıtılıyor. yolda önden çekişli bir araca arka lastiklerine zincir takmaya çalışan kişileri gördüğümde güleyimmi ağlayayım mı bilemiyorum. bu zihniyet varken ,bu eğitim sistemindeki hatalar varken , üzerine bir de psikopat sürücüler ilave olunca işte o zaman işin içinden hiç çıkılmıyor. o kadar çok etken içinde gözle görülmeyen ticari araçların yaptıkları yarattıkları problemlerin de sebebi bambaşka. kimseye hak vermiyorum ama doğru eğitim ile bunlar bile halledilebilinir , çözülebilinir. tabii birazda yaptırım ve bu yaptırımı denetim lazım..

SsTeam

Yönetici
ismailim bu arada iphone a indirdim , o arada hgs uygulamasıda vardı onuda indirdim , valla çok teşekkürederim adıma çok iyi oldu yaw..

SsTeam

Yönetici
hgs geçişlerinizi görebilir , anlık para yükleyebilir , kaçak geçişleriniz varsa cezaya girmeden kontrol edebilirsiniz , düzeltebilirsiniz...

Sayın tagakor sizinde söylediginiz bu konuda gerkli egitim bilgilerim var havacılık sektöründe çalıştıgıdan güvenli daima öncelikli kuraldır defansif ve antiskıt sürüş egitimleri her yenilenir bencede egitimlerde anlatılanlar türkiye şartlarında uygulanması çok zor defansif sürüş der ken mümkünp oldugunca kendimizi koruma amacıyla söyledim