PTT'den "oltalama mail" Uyarısı

SsTeam

Yönetici


PTT Genel Müdürlüğü, "Bazı vatandaşlarımızın mail adreslerine şirketimiz tarafından gönderilmiş gibi virüs içeren 'oltalama mail' gönderildiği anlaşıldı" açıklamasında bulundu.

PTT Genel Müdürlüğü'nce, bazı vatandaşların mail adreslerine PTT tarafından gönderilmiş gibi virüs içeren "oltalama mail" gönderildiği belirtilerek, vatandaşlardan, mağdur duruma düşmemeleri için gerekli dikkatin gösterilmesi istendi.

PTT'den yapılan açıklamada, PTT AŞ tarafından yapılan inceleme sonucu, bazı vatandaşların mail adreslerine PTT tarafından gönderilmiş gibi, virüs içeren "oltalama mail" gönderildiğinin anlaşıldığı ifade edildi.

Söz konusu maildeki linkte, Kuruma ait gönderi takip sayfasının kopyalanarak hazırlanan sayfa üzerinden "Adres Değişiklik Formu"nun indirilmesinin istendiği ve formun indirilmesi için tıklandığında dosya içinde bulunan virüsün (zararlı yazılım) kişinin bilgisayarına bulaştığı uyarısında bulunulan açıklamada, "Bu mailin PTT müşterisi olan veya olmayan vatandaşa gönderilerek vatandaşların mağdur duruma düşürülmemesi için gerekli dikkatin gösterilmesi, şirketimizden geliyormuş gibi görünen bu tür maillere itibar edilmemesi gerekmektedir" ifade kullanıldı.Virüsün etkileri bilgisayarınızdaki tüm dosyaları şifreliyor ve daha sonra 900 TL karşılığında şifrelenmiş dosyaları açıyor.

Virus'ten korunmanın en etkili yolu Kaspersky Antivirus programının bilgisayarınızda yüklü olması bilmeyerek dahi viruslu dosyayı açsanız bile kasperksy virüsü etkisiz hale getiriyor.


Kasperskt Antivirus Programı Dışında : (ESET, AVAST, AVG, NORTON, MCAFEE,PANDA) gibi virüs programları virüse karşı etkisiz kalıyor bizzat müşterilerimin bilgisayarlarına bulaşmış makinlarda bu programlar vardı.

30 Günlük Deneme versiyonu sitemizden indirebilirsiniz.

http://www.yerindeservis.com/programlar
 

Üst