Peugeot, 2008’le Gözümüz hep kurlarda

SsTeam

Yönetici
[h=1]Peugeot, 2008’le B-SUV sınıfına giriş yaptı. Peugeot Türkiye Genel Müdürü Bergeretti, “Gözümüz hep kurlarda” derken, eylül sonuna kadar aracın fiyatını sabit tutacaklarını söyledi[/h]
Ekli dosyayı görüntüle 354

Kriz döneminde Avrupa’da yıldızı parlayan, birkaç yıldır Türkiye’de de satış grafiği sürekli yükselen B sınıfı SUV’lere bir yenisi daha katıldı. Peugeot’nun yeni modeli 2008, Türkiye’de 42 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Yıl sonuna kadar 1000 adet 2008 satılması planlanırken, fiyatı eylül sonuna kadar değişmeyecek.


Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, B sınıfı SUV satışlarının Türkiye’de sürekli arttığını, son 6 ayda 6 bin adetlik büyüklüğe ulaştığını anlatırken, 2008’le bu segmentteki rekabete kendilerinin de dahil olduklarını belirtti. Yeni modelin 42 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu anlatan Bergeretti, kurlardaki yükselişe rağmen bu fiyatı 30 Eylül’e kadar sabitlediklerini söyledi. Son iki aydır kurlardaki yüzde 8’lik artışa dikkat çeken Bergeretti, “Gözümüz sürekli kurlarda. Günde en az 8 kez bakmadan edemiyoruz. 208’i fiyatlandırırken yakalayamadığımız avantajı, 2008’de elde edebildik. Bu yüzden kurlardaki dalgalanmaya rağmen fiyatları eylül sonuna kadar sabitleyebileceğiz” dedi.


‘Gizemli bir ülke’
Türkiye’nin gizemli bir ülke olduğunu da ifade eden Marc Bergeretti, “Türkiye’de yaşananlar, bir Avrupa ülkesinde yaşansa, neler olacağını tahmin bile edemiyorum. Ama Türkiye tüm gizemiyle bunların üstesinden gelebiliyor” ifadesini kullandı.

İç mekanında ayrı bir dünya saklıyor
Peugeot’nun “son numarası” 2008, markanın 208 ve yeni 308 modellerinden esintiler taşıyor. İnce detaylara özen gösterilen araçta, isteğe bağlı olarak satın alınabilen iç tavan aydınlatması ise tamamen farklı bir dünya sunuyor.
2008’in iç mekanında 208’deki küçük direksiyon simidi ve göz hizasına yerleştirilmiş göstergeler mevcut. 1.2 lt VTi (82 HP) ve 1.6 lt (120 HP) benzinli, 1.6 lt (92 HP) dizel motor seçenekleri var. 1.6 lt VTi’da otomatik vites bulunurken, eylülde 1.2 lt ile de 5 ileri otomatikleştirilmiş manuel vites seçeneği sunulacak. 1.6 lt dizelde, zorlu zeminlerde “ekstra” çekiş sağlayan “Grip Control” de var.
Zengin standart donanımlara sahip 2008, isteğe bağlı alınabilen “Park Assist” ile iki araç arasına park etmekte zorlanmıyor.
 

Üst