Orjinal servislere dikkat

evgo

Moderator
Arkadaşlar geçenlerde başıma ilginç bir olay geldi
japon kore yedek parçacısına gittim aradığım parça dan 15 tane olduğunu ve hepsini ssangyong servisinin satın aldığını söylediler parçanın fiyatını sordum 190TL dediler
ssangyong servisine gittim ve aradığım parçadan bir tane kaldığını 540 TL fiyat çektiler

niye bu kadar pahalı olduğunu ileri deki yedek parçacıdan 190 aldıklarını pahalıya sattıklarını dile getirdim ssangyong liste fiyatının bu olduğunu söylediler
sağ olsunlar yakınlardaki başka bir yedek parçacıya yönlendirdiler ordan 230TL temin ettim
yani özetle yedek parçaları orjinal servis yerine %50 -%60 daha ucuza piyasadan araştırıp da ala bilirsiniz

SsTeam

Yönetici
Fren balatalarinda aynı fiyat politikası var piyasada 80 tl olan balata serviste 240 tl oluyor.

V

vedaterdönmez

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen dışardan alınan parça ile orjinal parça birbirini tutmuyor sonrasında daha büyük felaketlere yol açıyor ucuz etin yahnisi olmaz

SsTeam

Yönetici
Orjinal yakın ürünler var piyasada ben şahsen 80 liralık fren balatasi ile 240 tl lik fren balatasi arasında hiçbir fark görmedim isteyen gider orjinali alır kimseyi yanlış yönlendirme yok bilakis doğru yonlendiriyorum ayrıca bu ssangyong özel birsey değil tüm markalarda aynı mevzu var citroen C4 picasso kullanırken volant yakmistim yetkili servis 1800 tl fiyat cikarmisti aynı volant 500 tl aldım işçilik ile 800 tl yaptırdım.

V

vedaterdönmez

İsmail yanlış yönlendirmeyelim diye sana değil evgo arkadaşımıza söylemiştim.Geçen hafta bir arkadaşımız dışardan aldığı yan sanayi ön takım parçası ile bir kaza atlattı ön tekeri koptu Allah muhafaza sadece maddi hasarla atlatıldı farklı sonuçlarda olabilirdi.Bence yan sanayi parça orjinaline yerini tutmuyor kim ne derse desin.Ayrıca fren balatalarını birlikte değiştirdik ötme yapıyor diye tekrar bir daha yenisi ile değiştirmedin mi ?Maliyetli olsa da ona göre güvenirliği ve sağlamlığı da var .Yine sitemizde de ismini vermeyeceğim bir arkadaş yan sanayi yağ filtresi kullandığı için aracın motorunu kucağına almadım ??

SsTeam

Yönetici
Ok anladım abi yanlız ıkitellide aldigimiz balata 3. Kalite bir üründü ondan sonra maslakta n direkt orjinal ile bire bir kalitede balata aldım ve sorunsuz kullanıyorum tabiki burda fren balatasi nda olduğu gibi her üründe fiyatına göre 3 farklı kalitede ürün var çok ucuzuna kacarsan daha çok sorun çıkabilir o yüzden her zaman fiyat ve kalite olarak seçim yapmakta fayda var.

evgo

Moderator
ben kimseyi yanlış yönlendirmiyorum yaşadığım olayı anlatıyorum ssangyong yetkili servisi kore yedek parçacıdan aldığı malzemeyi orjinal fiyatına satıyor

mehmet82

Moderator
Merhabalar Volkan Bey bende yedek parça üreten büyük bir firmada çalışıyorum anlattığınız gibi ve daha aklınıza bile gelemeyecek bir sürü olay biliyorum bahsettiğiniz yerin adı ve parçayı merak ettim paylaşırsanız bende bir yorum yapmak isterim.

ugurdeniz

Moderator
http://www.geziciteam.com/forum/38-arac-servis-ve-bayi-hakkindaki-gorusleriniz/
forumda böyle anakonu başlığı var.
servisler hakkında düşüncelerin yazılabilmesi için böyle bi köşe foruma eğer konmuşsa ,
sangyong'un yetkili servisleri hakkında ""servis ismi vererek"" olumlu-olumsuz düşünceler de demek aktarılabiliyor.
eğer servislerde kötü niyet varsa bu deşifre edilmeli.
yok eğer üye iftira atıyorsa , söz o zaman uçar yazı kalır. servis de gelsin savunsun kendini.biz savunmayalım servisi.

evgo

Moderator
Arkadaşlar parça hidrolik bilye japon kore parçacı 15 adedi tanesi 190tl den ssangyong yetkili servise satmış serviste aynı ürünü bana 540 tl satmak istedi pahalı olduğunu yukarıdaki parçacıdan 190 aldıklarını 540 çok olduğunu söyleyince serviste işim görülsün diye ucuza ala biliceğim yerin adresini verdi gittim 230 ordan aldım işim görülsün diye ucuza nereden bulabileceği mide söylediği için isim vermedim

adamlara iftira atmak istesem nerede olduğunuda söylerdim
ister inanın ister inanmayın insanlık yapıp ortada oynan oyunu söyledim

o parçacının önünde iyi bir ssangyong cu abimizle tanıştım aracı gerçekten çok güzel yapmıştı kendisine slm lar :)