Opel Insignia'ya makyaj

SsTeam

Yönetici
Ekli dosyayı görüntüle 337

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda dünya lansmanı yapılan Yeni Insignia ve Yeni Insignia Country Tourer, yeni motor ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemi ile Türkiye Pazarında. İlk kez Opel'in yeni convertible Cascada modeliyle sunulan 1.6 lt SIDI motor şimdi Yeni Insignia'da.

1.6 lt 170 hp'lik SIDI motora sahip makyaj gören Yeni Insignia, 73 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışta. 280 Nm'ye kadar tork üreten 6 ileri otomatik şanzımana sahip motor bu güç kategorisindeki en iyi tork değerine sahip.

Heykel sanatını Alman hassasiyeti ile bir araya getiren Opel'in amiral gemisi iç ve dış tasarımıyla bir üst seviyeye çıkıyor. Yeni nesil doğrudan püskürtmeli Turbo benzinli motoru, geniş motor portföyü daha da genişletiyor. Yeni nesil bir bilgi-eğlence sistemi pek çok akıllı telefon işlevini otomobile entegre ediyor ve orta konsoldaki dokunmatik ekran vasıtasıyla basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Yeni Insignia'nın Türkiye pazarında yıl sonuna kadar 1500 adet , 2014 yılı için ise 5 bin adet üzeri satışı hedefleniyor.

2.0 lt 195 hp'lik dizel motora sahip altı ileri otomatik şanzımanlı Insignia Country Tourer 140 bin 593 TL'lik fiyatla satışta. Akıllı dört çeker sistemi ve 400 Nm. Tork üretimi dikkat çeken özelliklerinden.

1,6 lt. 170 hp'lik Yeni Insignia 2 farklı şanzıman seçeneğiyle birlikte Edition ve Cosmo olmak üzere 2 farklı donanım özelliğiyle satılacak. 2.0 lt 195 hp'lik Insignia Country Tourer ise sadece Cosmo donanım ile satılacak.

Opel'in İlk Euro 6 motoru olan 1.4 Turbo Ecotec 140 hp , Yeni Insignia'da manual şanzıman seçeneği ve Edition donanımı ile 68 bin 590 TL 'lik fiyatla otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.

1.6 lt SIDI Turbo 100 km'de 6.3 litre, 1.4 Turbo Ecotec 100 km'de 3.7 litre , Sport Tourer ise 100 km'de 3.9 litre yakıt tüketimine sahip. Opel'in 2,0 lt Turbo dizel motoru ise A+ verimlilik sınıfında yer alıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Yeni Insignia modelindeki gelişimi şöyle açıklıyor:

"Insignia modelimizde bugüne dek Avrupa geneli toplamında 600 bin adet'in üzerinde satış gerçekleştirdik. Pazara sunulduğu 2008 yılında "Yılın Otomobili" seçilen Yeni Insignia, makyaj sonrası hem iç hem dış tasarımıyla daha da dikkat çekiyor . Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri, örnek güç aktarma organları ve tasarım ile Yeni Insignia çok daha fazla heyecan uyandıracak. Amiral gemimizde sunacağımız yeni motorumuzla daha da iddialıyız. Yeni motorumuzun yanında Yeni Insignia'da 2 bin 700 adet yeni parça kullanıldı. Hedefimiz sürücülere ve yolculara en yeni teknolojilerle konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini cazip bir fiyatla sunmak."
 

Üst