önerileriniz benim için çok arz etmektedir.

Esselamû Aleykûm dostlar.. sizin ilminize yaşanmış tecrübelerinize çok ihtiyacım var.

sizlerin arasına yeni katılacak olan bu kardeşiniz aciz bir 1. sınıf öğrencisi misali bu araç hakkında bilgi almak istemektedir .

ford fiesta 2008 tdci aracım var bunu satım Mevlam Nasib ve Mübarek eylerse Actyon Sports almayı istiyorum düşünüyorum.
tavsiyeleriniz tecrübeleriniz benim için çok ama çok önemlidir.

selam ve dua ile.

toranaga

Moderator
Kardeş Km.'si düşük olsun modelinden ziyade. Örneğin 2011 Model 150.000 Km.'de bir araç yerine 2008-2009 Model 100.000 Km. altında bir araç daha evladır. Bakımlarının ve parça değişimlerinin zamanında yapılmış olması, bilinebiliyorsa (tanıdık araç vb.) ne olduğu belli olmayan mazot kullanmamış olması kaportasında tavan, direkler ve şasesi le oynanılmamış olması aranılabilecek özelliklerdir.
Bizim araçlarda Motorda en önemli unsur enjektörler ve turbo ünitesi bunlarda sorun yok ise motorda da sorun yoktur. Motoru çalışırken üfleme yapıyor vb. derlerse aracı tanımıyorlar demektir. Araçta EGR Valfi var egsozdan aldığı sıcak havayı bu valf yolu ile motora vermekte ve üstten hava sirkülasyonu olduğu için yağ kapağı açıldığında devreye müdahale edilmiş oluyor. Motorun rödaj düzeyini öğrenmek için ürettiği güç ve tork hesaplamaları yaptırınız yada yol testi yapınız.
Yetkili servis raporu aracın satışının önüne geçilmemesi için %100 durumunu yansıtmayabilir.
Kararınız üzerine detaylı öngörülerde bulunabiliriz.
Foruma hoş geldiniz.