Ön Konsol Nasıl Sökülür (Resimli Anlatım)

SsTeam

Yönetici
Merhaba; bizim Ssang ’ların ön konsolu nasıl sökülür; yabancı bir forumda paylaşılmış ve bende bizim forumumuzda da olsun dedim. Belki içimizde, işine yarayacak olanlar vardır. Resimlerin tamamı alıntıdır, sadece çeviri bana ait her ne kadar çok başarılı olmasa da. :p Yalnız şunu belirteyim bizim araçlar donanım bakımından daha zayıf olduğundan her parça birebir uymuyor. Bu yüzden bazı parçaların içinden çıkamadığım için sadece resmini paylaşmak zorunda kaldım belki yardımı dokunur. Bu arada resimlerde kullanılan aracın Kyron olduğunu belirtmişler, fakat konsol hemen hemen bütün araçlarda benzerlik taşıyor.

1. Sol ve sağ kenarda bulunan yan kapaklar bir tornavida yardımıyla açılır.
2. Alt kapak vidaları sökülerek açılır.
3-4. Depo kapak, kaput kilit halatlarını ve freni boşa çıkarma.
5. Alt iç torpido paneli sökülmesi.

Ekli dosyayı görüntüle 980Ekli dosyayı görüntüle 981Ekli dosyayı görüntüle 982Ekli dosyayı görüntüle 983Ekli dosyayı görüntüle 979

6. Merkez panelin zırhının çıkarılması.
7. Merkez panelin sökülmesi.
8-9. Gösterge panelinin üst kaplaması çıkarılır.
10. Yolcu kenarı torpido ve paneli.
11. Merkez konsol.

Ekli dosyayı görüntüle 985Ekli dosyayı görüntüle 986Ekli dosyayı görüntüle 984Ekli dosyayı görüntüle 987Ekli dosyayı görüntüle 988Ekli dosyayı görüntüle 989

12. Öncelikle tüm parçaları dikkatlice işaretlememiz gerekiyor (Eski haline geri getirebilmek için). Direksiyon ve lastikler düz konuma getirilir. Öncelikle direksiyon kenarında bulunan hava yastığı vidalarını sök. Direksiyon simidi saat yayı dikkatlice çıkarılır. Direksiyonun merkez somunu da dikkatlice işaretlenir. Yastığı çıkart, direksiyon merkez somununu çevirerek çıkart (işaretlemeyi unutma)

Ekli dosyayı görüntüle 991Ekli dosyayı görüntüle 993Ekli dosyayı görüntüle 990Ekli dosyayı görüntüle 992

13. Güneş sensörünü (muhtemelen far sensörü) çıkarıyoruz. (zaten bizim çoğu araçlarda yok, ayrıca nerde bulunduğuna dair başka açıklama yapılmamış)
14. Havalandırma ile cam arasındaki vidaları serbest bırak.
15. Sol paneldeki vida ve somunları söküyoruz.
16. Şekilde görünen bütün vidaları söküyoruz.
17. Sigorta kutusunun çıkarılması.
Ekli dosyayı görüntüle 999Ekli dosyayı görüntüle 994Ekli dosyayı görüntüle 995Ekli dosyayı görüntüle 996Ekli dosyayı görüntüle 997

18. Merkez hoparlörün çıkarılması. (Tam olarak nerde olduğuna dair bilgi yok. Muhtemelen emniyet kemeri ve anahtar uyarısı veren hoparlör olabilir.)
19. Torpido merkezindeki işaretli vidaları gevşetin.
20. (Anlaşılmıyor - Tespit izolasyonlarını sökün yazıyor) Yorum yok.
21. Torpidonun sağındaki panelin tüm cıvata ve somunlarını sökün.
22. Ve bu da son hali.
Ekli dosyayı görüntüle 998Ekli dosyayı görüntüle 1001Ekli dosyayı görüntüle 1002Ekli dosyayı görüntüle 1003Ekli dosyayı görüntüle 1000

Umarım faydalı olmuştur. İşten vakit buldukça uğraşabildim. Bir haftadan fazla bir zamanımı aldı. Kısmet bugünmüş. Ancak paylaşabildim.

Çeviri çok başarılı olmayabilir, bu yüzden tekrar özür diliyorum. En azından resimlerden vidaların, somunların ve klipslerin nerelerde olduğuna dair fikir sahibi olunabilir. Zaten açıkca da paylaşılmamış hangi parçanın neye ait olduğu ya da nerelerde bulunduğuna dair. Araç donanım parçaları hakkında da çok bilgi sahibi olmadığım için parçaların ne işe yaradığına dair fikir yürütemedim. Ama eminim ki aramızda parçaları tanıyan arkadaşlarımız olacaktır. Onlarda değerli yorumlarını katarsa herhalde tadından yenilmez. Saygılar.

F

falken34

süper paylaşım..teşekkür ederim...hep böyle paylaşımlarda bulunmalıyız...

SsTeam

Yönetici
Bizim araçların orijinalinde vebasto bile var , orijinal PDF dosyasında gormuştum .