Motor Yağı Seçimi

Merhaba soru sormak adına Normalde Castrolün aracımız için önerdiği 2 çesit yağ var 1. si http://oilselector.castrol.com/c/tr...11-)/Korando-C-New-Actyon-e-XDi200-2WD-(2012-), 2.Si http://oilselector.castrol.com/c/tr...11-)/Korando-C-New-Actyon-e-XDi200-2WD-(2012-) ama bu yağ türkiye piyasasında yok var ama ercedes bmw land rover gibi servisler araçlarına kullanıyor. Bizde ise yağ olarak en azından fethiye servisinde alpet http://saracpetrol.com/UrunDetay.aspx?Grup=74 yağı kullanılıyor. bu sadece fethiye servisi için mi geçerli.ayrıca bu yağ aracı karşılarmı. sizin kullandığınız servisler ne yağı kullanıyor.
 
Bizim araçlar için servisler TOTAL QUARTZ 9000 5w/40 Yarı sentetik yağ kullanıyorlar.
Ancak bizim Araçlarımızda kullanılan D20DT dizel makinelerin sıkıştırma oranı oldukça yüksek.Ayrıca Değişken geometrili Turbo kullanılmış. Motorun aşınması ve turbonunda selameti açısından Kesinlikle doğru viskozitede TAM SENTETİK yağ kullanılmalı. Tam sentetik yağın yağlama kapasitesi ve teknolojisi, mineral katkılı yağlara göre kat ve kat fazladır.Bu da daha iyi yağlama sağlanan motor ve turbo demektir.Ne kadar kaliteli yuksek kalite yağ o kadar az motor ve turbo sorunu sağlayacaktır.

Benim şiddetle önerim MOTUL XCEES 8100 5W/40 TAM SENTETİK motor yağıdır.Ben tüm araçlarıma yıllardır MOTUL'den başka ürün koymuyorum.Bence dünyanın en kaliteli motor yağı ve petrokimya üreticisi.Türkiyede pek bilinmez ancak adamlar TAM Sentetik yağ teknolojisinin mucidi.SUBARU'nun resmi motor yağı.Fİyatları da Mobil ve Castrol ile aynı.HAtta yağları 5 Litrelik bidondadır.Diğer markalarınki 4 litredir.
 

ali

Moderator
Ankara Gencler oto ' da (ki yetkili servistir) konulan yağ
Petrol Ofisi maxima Diesel LA 5W-30
Yağ konusunda servislerin özgürlükleri var demek ki
Hepsi farklı bir yağ koyuyor gibi
 

Üst