Maserati’nin SUV’u Levante adını taşıyacak

SsTeam

Yönetici
İtalyan lüks spor otomobil yapımcısının ilk SUV’u ABD’de üretilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 364

Markanın çıkarmayı planladığı orta boyutlu sedanın ismi ise Ghibli olacak. İsimleri Paris otomobil fuarında açıklayan Fiat alt kuruluşu, şirketin bu yıl 6.150 adet olarak gerçekleşen dünya çapındaki satışlarını 2014 itibariyle 50.000 adede yükseltmek için iki yeni modele güveniyor.

Levante’nin 2014’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Kubangkonsepti ile ön izlemesi sunulan SUV ABD’de Fiat kontrolündeki Chrysler Grubu tarafından üretilecek.


Araç Jeep Grand Cherokee ile aynı üretim hattını ve temeli paylaşacak.

Maserati İtalyancada doğu anlamına gelen Levante ismini geçmişi şerefine seçmiş. 1919’da Maserati kardeşler hızla büyüyen 5 yıllık şirketlerini Bolonya yakınlarındaki Via Emilia Levante’de bulunan daha büyük bir tesise taşımışlar.

Dört kapılı Ghibli’nin üretim versiyonunun gelecek bahar ya Cenevre, ya da Şanghay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor. Maserati Ghibli ismini ilk olarak 1967’de piyasaya sürülmüş iki kişilik bir coupe’de kullanmıştı.

Şirket dört kapılı amiral gemisi büyük sedanı için Quattroporte ismini koruyacak. Yeniden tasarlanmış Quattroporte’nin Ocak 2013’te Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanıyor.

Yeniden tasarlanmış Quattroporte ve yeni Ghibli Torino’nun dış mahallelerindeki eski bir Bertone tesisinde üretilecek.
 

Üst