Maltepe Ymy Servis Rezaleti

oguzhan

Moderator
Abiler öncelikle herkese iyi günler dilerim..

Konuya nasıl girsem bilemiyorum ama mevzu tam anlamıyla bir rezalet. Yakın tarihte kaza sonucu Rexton 2.7 aldık biliyorsunuz bu aracı Maltepe Ymy denen servisten ana servisinden expertiz yaptırarak aldık sonrasında gelişenlerden az çok haberiniz var araçta ufak tefek sorunlar vardı onları kendimizce halletik fakat defransiyelde sıkıntı olduğunu öğrendik ve komple defransiyel değiştirilmesi gerektiği söylendi. Bu konuda da herhangi bir kolaylık sağlanmadı ve komple defransiyel değişimi için mecburi olarak Çarşamba günü 08.30 a randevu aldık randevu alınırken de Düzce'den geleceğimizi aracın gün içinde yapılıp teslim edilmesi gerektiğini söyleyip anlaştık. Sabahın köründe Düzce'den kalkıp 08.30 da olan randevuya yetişmek için yola çıktım ve yetiştim de. Aracı teslim ederken varolan sorunları tek tek söyledim ve beklemeye başladım. Ben beklerken başka araçlar geldi içeri bakımlar falan yapıldı çıktı gitti lakin aracım saat 13.00 civarlarına anca lifte kaldırıldı ve 15.00 civarlarında anca defransiyel sökülmüştü ve aracın gün içinde çıkamayacağı söylendi ayriyetten araçta başka sorunlar olduğu direksiyon mafsallarını dağıttığı el freni telinin kaynadığı söylendi bunlar sadece görebildikleri ertesi gün kendi güvendiğim ustaya gittiğimde ön takımın bir çok yerinde sıkıntı olduğunu öğrendim ki ön takım kontrolü yapılsın diye servise söylemiştim arabada sarsıntı olduğunu da belirtmiştim. Araç doğal olarak Çarşamba günü çıkmadı sağolsun abilerim ilgilendi forumdan onlar kendilerini biliyor Allah onlardan razı olsun. Ertesi gün ses soluk yok saat 16.30 civarında telefon ediliyor ve araç sıkıntısız bir şekilde hazır deniyor saat 18.00 e kadar gelip almanız gerekiyor deniyor o saate İstanbul trafiğinde yetişemeyeceğimizi söylüyoruz ve herhangi bir kolaylık sağlanmıyor kendi imkanlarımızla bir yol bulup kendimiz hallediyoruz. Aracı aldığımda ise sorunların çözülmediği belirttiğim bazı seslerin ve sarsıntıların devam ettiğini görüyorum. Bu denli vurdum duymaz, ilgisiz, alakasız bir hizmet servis anlayışını görmek insanı gerçekten sinir ediyor sakin kalmak pek mümkün değil. Başımdan geçenleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu yaşananlardan sonra neler yapabilirim sizlere de danışmak istedim önerilerinizi yorumlarınızı bekliyorum durum ortada belki Maltepeden memnun olanlar vardır ama bir daha asla ve asla yolum oraya düşmeyecek ve her mecrada gerçekleşen rezaleti sıkılmadan anlatacağım :)

Freelander

Moderator
maltepeden çok şikayet var, gidilmeyecek bir servis demekki,

çokmu zor yahu bi işi oganize etmek

ugurdeniz

Moderator
Abiler öncelikle herkese iyi günler dilerim..

Konuya nasıl girsem bilemiyorum ama mevzu tam anlamıyla bir rezalet. Yakın tarihte kaza sonucu Rexton 2.7 aldık biliyorsunuz bu aracı Maltepe Ymy denen servisten ana servisinden expertiz yaptırarak aldık sonrasında gelişenlerden az çok haberiniz var araçta ufak tefek sorunlar vardı onları kendimizce halletik fakat defransiyelde sıkıntı olduğunu öğrendik ve komple defransiyel değiştirilmesi gerektiği söylendi. Bu konuda da herhangi bir kolaylık sağlanmadı ve komple defransiyel değişimi için mecburi olarak Çarşamba günü 08.30 a randevu aldık randevu alınırken de Düzce'den geleceğimizi aracın gün içinde yapılıp teslim edilmesi gerektiğini söyleyip anlaştık. Sabahın köründe Düzce'den kalkıp 08.30 da olan randevuya yetişmek için yola çıktım ve yetiştim de. Aracı teslim ederken varolan sorunları tek tek söyledim ve beklemeye başladım. Ben beklerken başka araçlar geldi içeri bakımlar falan yapıldı çıktı gitti lakin aracım saat 13.00 civarlarına anca lifte kaldırıldı ve 15.00 civarlarında anca defransiyel sökülmüştü ve aracın gün içinde çıkamayacağı söylendi ayriyetten araçta başka sorunlar olduğu direksiyon mafsallarını dağıttığı el freni telinin kaynadığı söylendi bunlar sadece görebildikleri ertesi gün kendi güvendiğim ustaya gittiğimde ön takımın bir çok yerinde sıkıntı olduğunu öğrendim ki ön takım kontrolü yapılsın diye servise söylemiştim arabada sarsıntı olduğunu da belirtmiştim. Araç doğal olarak Çarşamba günü çıkmadı sağolsun abilerim ilgilendi forumdan onlar kendilerini biliyor Allah onlardan razı olsun. Ertesi gün ses soluk yok saat 16.30 civarında telefon ediliyor ve araç sıkıntısız bir şekilde hazır deniyor saat 18.00 e kadar gelip almanız gerekiyor deniyor o saate İstanbul trafiğinde yetişemeyeceğimizi söylüyoruz ve herhangi bir kolaylık sağlanmıyor kendi imkanlarımızla bir yol bulup kendimiz hallediyoruz. Aracı aldığımda ise sorunların çözülmediği belirttiğim bazı seslerin ve sarsıntıların devam ettiğini görüyorum. Bu denli vurdum duymaz, ilgisiz, alakasız bir hizmet servis anlayışını görmek insanı gerçekten sinir ediyor sakin kalmak pek mümkün değil. Başımdan geçenleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu yaşananlardan sonra neler yapabilirim sizlere de danışmak istedim önerilerinizi yorumlarınızı bekliyorum durum ortada belki Maltepeden memnun olanlar vardır ama bir daha asla ve asla yolum oraya düşmeyecek ve her mecrada gerçekleşen rezaleti sıkılmadan anlatacağım :)
oğuzhan geçmiş olsun konuyu yeni şimdi görüyorum.
valla danışsaydın , difransiyel uzmanı arkadaş var. yönlendirirdim , çözerdi aynı gün

SsTeam

Yönetici
Oğuzhan cim malum konu ile ilgili bilgim var yasadigin sorunlar ve çözüm kosunda tam anlamıyla müşteri memnuniyeti yaşanmamıştır.

Konu ile ilgili bildigim kadarı ile yunus sahsuvaroglu nada mail yazmıştın ama muhatap alıp cevap bile vermemişti.

Marka onların araba onların her zaman en iyi reklamı müşterinin yaptığına inanırım.

Ozan

Moderator
Oğuzhanım valllaha okudukça ben sinir oldum
Ben olsaydım aşırı bir sinirli yapım var o servisi onların başına yıkmıştım.
Ortalığı ayağa kaldırmıştım kesin
Bunedirya servissin sen böle yaklaşımmı olur😤😤😤

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KOKEZ

Moderator
Geçmiş olsun Oğuzhan. Servis ayıp üzerine ayıp etmiş. Bir insanın yaptığı işe bu kadar mı saygısı olmaz...
Aracı aldığında yaptırdığın ekspertiz için bir rapor verdilerse patlatalım bunlara davayı... Hee akıllanırlar mı, hiç sanmıyorum. Ama sen hakkını aramış olursun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rucar

Moderator
Bence daha da önemli olan aracı almadan önce expertiz yaptırmıştın ama ne diferansiyel, ne direksiyon, ne el freni telleri, ne de ön düzenle ilgili bir sorun olduğu belirtilmişti değil mi? Peki biz araç alırken yetkili servise güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz? Yetkili bir servis aracın neresine bakarak rapor hazırlıyor? Ben Corsa'yı satarken alıcı ile açık bulduğumuz bir oto expere gittik, adamlar aracın bakılmadık yerini bırakmadılar, turbodan motor takozuna, amartisör takozundan marş dinamosuna kadar herşeye baktılar, ben de helal olsun demilştim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nedimkolat

Moderator
Oğuzhan kardeşim geçmiş olsun. Yetkili servis ve markanın işibilen elemanlarının bulunacağı düşünülen bir yerde böyle bir durumun olmaması gerekir.
Ekspertizi de burada yapıldığı düşünülür ise ayıplı bir ürünü sana sorunsuz gibi göstererek satın almana aracı oldukları için bile olanlardan şikayetçi olabilirdin.

oguzhan

Moderator
Abilerim herkese çok teşekkür ederim hala sakinliğimi korumaya çalışıyorum tekrardan Yunus Bey e mail atacağım bakalım hal ve hareketleri tavırlarıı, ilgileri nasıl olacak. Servise güvenmek bizim hatamız oldu serviste expertiz yapıldığı ellerinde var lakin ben bir örneğini almadım bu da benim hatam. Araçta sorunlar hala da devam ediyor sarsıntı ve ses arka defransiyel sorunu çözülmüş gibi şimdilik. Uğur abi bilseydim zaten bulaşır mıydım hiç ordan aldık belki utanırlar da ya da utanmayı geçtim üstüne düşen görevi yaparlar da düzeltirler diye düşündük ama iyi niyet yoksunluğunu gördük. İsmail abi dediğin gibi en iyi reklamı biz yaparız iyiliği yücelttiğimiz gibi kötülüğü yapanı da yerin dibine sokmamız gerekmekte. Bu konuda yapabileceğim her şeyi yapacağım sizlerin de önerilerinizi bekliyorum.

Aslında bu araçları almamak s atmamak kullanmamak lazımki biraz değerimiz olsun. Ama biz akillanmayiz tabi. Kimsenin umrumda değil ki kişilerin ne şartlarda ne zorluklarla araç alıp da sonrada o heyecanın cehenneme dönüşmesi. Zor bişey. Hak yiyenin hak yenmesine sebep olanın Allah belasını versin o kadar

toranaga

Moderator
Oğuzhan geçmiş olsun. Umarım sorunlarını halleder ve keyifle aracına binersin. Servis çalışma prensibi müşteri memnuniyeti olmasına rağmen sizi üzmüşler. Geri dönüş için bir kaç gün içinde servis memnuniyet anketi amaçlı sizi arayacaklardır. Bu telefonda gerekenleri söylersen iyi olur kanımca...

Alper

Moderator
Oğuzhan kardeşim çok geçmiş olsun. Uğur abi'nin dediği gibi expertiz raporu varsa ki vermediklerini biliyorum vermiyorlar. Hakkını yasal yollardan arayabilirsin. İnsanlık kalmamış. Maltepe servisini önermeyeceğiz kesinlikle.