Lokka Kilitli Diferansiyel

Avustralya menşeli bu firma kilitli diferansiyel üretiyor. Çalışma prensibi oldukca basit, normalde surekli kilitli ama sadece donuslerde açıyor. Ssanyoglar için actyon ve actyon sports'a uygun var sadece ön için ve amerika teslimi 298$ arkadaşlar.

V

vedaterdönmez

Cevap: Lokka kilitli diferansiyel

Fotograf var mı? Mustafa bey ?

Sadece 4 parcadan olusuyor. Bir de şöyle bir avantaji var, diyelim ki tepeyi cikiyorsun ama cizgi degistirip saga veya sola gecmek istiyorsun, ordan devam etmek istiyorsun. Geleneksel kilitler buna izin vermez kasar ama bu direk açıyor sonra geçince düze kilitliyor

3 yıl garantili, ne pnomatik, ne elektrik ne hidrolik hic birsey yok abi herseyi kendisi yapıyor

V

vedaterdönmez

Kenan bey bi incelesin konunun uzmanı olarak Ediz bey de bir baksınlar sonuç ne olacak bakalim

Bir tane getirsek kenan abiye versek bunun daha iyisini uretir zaten, direkt celik işi. Patentden sıkıntı olabilir ama caktirma :)

Abiler youtube'dan şuraya paylas yapamadım, ama youtube'da "gu with lokka at morgan" yazarsaniz bir patrolu tirmanista gorebilirsiniz, altinda diger videolarda da enstelasyon vb konular cikiyor zaten

V

vedaterdönmez

Birazdan bakicam linke

Arkadaslar firmaya teknik bir soru sordum. 2wd normal yolda giderken de donuslerde klik sesi yapiyor mu diye. Bu arada adamlara motor sasi numarasini verirseniz araca uygun uretiyolar veya uygun modeli belirtiyorlar cunku cogu aractaki diff zaten bir kac küme de toplanıyormus

SsTeam

Yönetici

Sadece on difransıyelde KULLANILIYOR olması ılgınc , bir o Kadar'da başarılı

Selam, baska araclarda 2 diff'e de uygulanabiliyor ama bizde sadece öne uygunmus

Mustafa Alkan

sadece ön olması kötü olmuş ama iyice bir araştırmak lazım bu kadar ucuz fiyata tuhaf geldi bana
ditroid ti galiba %100 kilitleri var böyle mekanik çalışan ama çok para ve bize uymuyor
bunu bi araştırmak lazım

Abi aslinda kilit genellikle yokus cikarken lazim olabilir diye dusunuyorum. Yokus cikarken de araç agirligi arkaya bindigi icin arkadan ziyade önde sıkıntı oluyor zaten çünkü tutuş cok azaliyor önde. Bu teorik dusunce, pratiki siz daha iyi bilirsiniz muhakkak

Mustafa Alkan

Montaji siz bile yapabilirsiniz demis o yuzden izledim ama hicde kolay gelmedi, gayet hassaslik ve tecrube lazim bence

Mustafa Alkan