Led Ampul furyasına ben de katıldım. --Korando C--

Mrb arkadaşlar sitede ve diğer araçlarda led ampulleri görünce dayanamayıp bende Korando'mu led ampullerle güzelleştireyim dedim. Kasım 22sinde Çin'den sipariş ettiğim led ampuller geldi.
Youtube'da Rusların Korando videoları üzerinden öğrenerek kendim takacağım.
-Ön park lambası,
-Arka geri vites,
-Arka park ve fren lambası,
-Arka sinyal lambaları ile iç aydınlatma ve kapı eşik aydınlatma ampullerini değiştireceğim.

Yalnız bir konuda çözüm bulamadım. Ön park lambasını gündüz farı (DRL) olarak ayarlayacağım ama nereden akımı çekmem gerekiyor bulamadım.(Kontak açıldığında yanacak şekilde) Yardımcı olursanız sevinirim. Servis kitabını indirip baktım ama boşta olsa sigortasını veya kablonun geçtiği yeri bulamadım. Teşekkürler.
.

Son düzenleme:

Alper

Moderator
Hayırlı olsun hocam.
Bir de led flaşör rölesi lazım olabilir. (Hiper sinyal verirse)
Stop ampulleriniz umarım arıza lambası yakıp hız kesme yapmaz.
Gündüz ledi olarak araç çakmaklığı kontağı açar açmaz yanıyor, kontağı kapatınca da sönüyor. Aklıma gelen orası var.
Takarken ya da taktıktan sonra da paylaşımda bulunursanız seviniriz.
Kolay gelsin şimdiden.

Mrb. Led ampulleri elimden geldiği kadar sırasıyla takıyorum. İlk uygulama iç aydınlatmalara oldu. Toplam 15 dolar tuttu.

Tavan aydınlatmasını led ampulu ters çevirerek azalttım. Maşallah içerisini kişinin gözünü alacak şekilde aydınlatıyordu.

Ön park lambaları ve sinyalleri de led'e dönüştürdüm. Sadece gündüz farı yapmak için ön park lambasının kablosunu boştaki ön koltuk ısıtma sigortasına bağlamayı deneyeceğim tabi başarabilirsem.