Lastiğim Patlamış Haberin Yok

Dun lastigim patlamis patlak lastikle bir km gittim sonunda arabadan takır takır sesler gelince anladim hemen lastikci cagirdim ladtikci lastik saglam dedi yama yapti civi girmis fakat ben lastige ve canta zarar vermis oldugumu dusunuyorum cunku yanak kismi baya surtunmus gibi..simdi soruyorum acaba lastik basinci dusdugunde ikaz veren bir sinyal koymak cok mu zordu artik hergun lastiklerin havasi inmismi diye kontrol etsemde icim huzurlu degil bu cok buyuk bir eksiklik bence acaba lastigimi degistirmelimiyim bunuda bilemiyorum lastikler kumho...

legionee

Moderator
Cevap: lastigim patlamis haberim yok

Lastikler Kumho, ıslakta Kayıyo... ;) Çok iyi lastikler değil kanımca, maddi imkanınız varsa çok da düşünmeyin bence. Lastik basınç sensörü sanıldığı kadar fonksiyonel olsa benim önceki arabam olan Octavia'da 33'e ayarlı olan basınç 28 psi 'ya düştüğünde beni uyarırdı. Çivi batmış, lastik inmiş; sensörden ses yok. Araca bu donanımı koymak zor değil, hatta Rexton'un kullanım klavuzunda araçta varmış gibi açıklama yapılıyor. Donanım para meselesi, talep edilse seve seve takarlar kâr payını da üstüne koyup ama durum bence pazarlama stratejisi olarak maliyetin düşürülmesi...

SsTeam

Yönetici

Lastık tel kırmamışsa sorun yok , haftada bir kez lastıkler soğukken havalarını kontrol elfin yeterli , benım yıllardır ne eksılır ne patlar bir yerde şans .

Tesekkur ederim legionee ve araziadami suan 12 bin kmdyim 40bine geldimi degistirmeyi dusunuyordum belki daha erkende olabilir tel kirip kirmadigini bilmiyorum servise goturmedim henuz onerdiginiz lastik markasi olursa paylasirsaniz sevinirim

F

falken34

On sağ lastikte 10 luk çivi var.arka sağ lastikler de 3 luk ağaç vidası var.3 aydır biniyorum. Hala havası inmedi :D

legionee

Moderator

Tesekkur ederim legionee ve araziadami suan 12 bin kmdyim 40bine geldimi degistirmeyi dusunuyordum belki daha erkende olabilir tel kirip kirmadigini bilmiyorum servise goturmedim henuz onerdiginiz lastik markasi olursa paylasirsaniz sevinirim
Ben falken 34'ün aldığı lastikler için kaşınıyorum ama seneye inşallah. Bence en uygun onlar olur, BF goodrich T/A lastik; hem aracın fonksiyonuna uygun hem de bildiğim kadarıyla T/A lastik konusunda rüştünü ispatlamış.

F

falken34

Ben falken 34'ün aldığı lastikler için kaşınıyorum ama seneye inşallah. Bence en uygun onlar olur, BF goodrich T/A lastik; hem aracın fonksiyonuna uygun hem de bildiğim kadarıyla T/A lastik konusunda rüştünü ispatlamış.

hocam acele etmeyin...o lastiklerin yerine alternatif güzel markalar da var...bf goodrich güzel lastik ama fahiş pahalı...
daha önceki aracımda toyo vardı onlar da muazzamdı...bf tabi bi nebze daha iyi...
almadan önce konu açarsanız güzel fikirler çıkacaktır.